MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs (/temat-prosba-o-opinie-porade-monitory-interfejs)



Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 25.05.2016

Witajcie,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem monitorów i interfejsu. Przeglądałem tematy, czytałem opinie, znalazłem jednak ofertę na używany 3 miesięczny zestaw (w rozsądnej chyba cenie 1100 zł):

Monitory M-Audio BX5 D2 + Presonus AudioBox iOne + okablowanie

Niestety nie mam możliwości w okolicach zrobienia testu odsłuchowego.
W testach na necie ten sprzęt wypada przyzwoicie, natomiast tutaj na Forum monitory mimo, że w jednym z tematów były polecone jako dobre na tzw. początek to już w komentarzach na raczej średnie.

Pomożecie?
A może coś doradzicie. Budżet to właśnie ok 1200zł.
Aktualnie mam Logitechy z623.

Z góry Dzięki.
Seba


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Zirds - 25.05.2016

Za same monitory JBL Lsr 305 zapłaciłem ok 1200 złotych. Te monitory poleci Ci każdy.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 25.05.2016

Dzięki
Są świetne z tego co czytam, ale chcę też interfejs, a to kolejne ok +/- 400zł więc budżet przekroczony ;) a coś wartego wg Ciebie do 1200 (łacznie z interf.) ?


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Recoil83 - 25.05.2016

Witam, nie lepiej najpierw kupić normalny interfejs, dozbierać i w innym czasie kupić monitory które zaproponował Zirds, nie musisz mieć wszystkiego od razu, a zaoszczędzi ci to rozczarowania produktem byle jakim.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 25.05.2016

witaj Recoil - też rozważam taką opcję. Mylą mnie te rozbieżności w ocenach dlatego podpytuję tutaj ;)


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Maciek - 25.05.2016

Ja z doświadczenia odradziłbym kupno monitorów bazując wyłącznie na informacjach z internetu. Niech stanowią one punkt zaczepienia - zrób sobie najlepiej listę kilku modeli i odsłuchaj... Wiem, że to nie zawsze jest możliwe ale tylko w ten sposób jesteś w stanie zadowolić samego siebie w pełni.
Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, to nie powinno mieć zbyt dużego znaczenia jakiego wyboru dokonać - monitory w podobnych przedziałach cenowych reprezentują na ogół podobny poziom - wystarczy się nauczyć jak odpowiadają. Zasada w kwestii monitorów niestety mówi że im droższe tym lepsze


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 25.05.2016

Maciek dzięki za podpowiedź.

Zirds czytałem gdzieś w teście że JBL Lsr 305 powinny się znajdować ok 1 metra od tylnej ściany. Rzeczywiście tak jest ? Warunki lokalowe mi trochę nie pozwalają na takie umiejscowienie, czy to jest niezbędne? I jeszcze czy interfejs w postaci Focusrite Scarlett Solo będzie ok? ( jakie kable polecisz) z góry dzięki za info.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Maciek - 25.05.2016

Zarówno wspomniane JBL-e jak i te M-Audio maja porty basowe z tylu, a co za tym idzie producenci zalecają ustawienie w odległości ok 1,5 metra od ściany. Czy jest to niezbędne... Jeśli nie będziesz odsłuchiwał głośno, to nie powinno sprawiać to bardzo dużych problemow - sam miałem hs5 i tylko w takich sytuacjach nieprzyjemnie rezonowało. Nie jest to jakaś znowu sztywna reguła, choć ja osobiście bym Ci polecił w takiej sytuacji jakieś monitory z portami basowymi z przodu


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Zirds - 25.05.2016

Ja mam 50 cm od ściany i mimo generowania się niskich częstotliwości przy ścianie to można się ich nauczyć.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - efg1 - 26.05.2016

Ja bym kupił na Twoim miejscu krk rp5. A interfejs mam na sprzedaż jeśliś zainteresowany :) Emu usb 0204 - stoi u mnie i sie kurzy bo z osx el capitan nie chce wspolpracowac. Jak coś to priv albo fb.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Zirds - 26.05.2016

Odradzam EMU, EMU nie ma już wsparcia dla nowszych systemów operacyjnych.
KRK według mnie mają dość podbity mid bas.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 26.05.2016

Dzięki za odpowiedzi ostatecznie zdecyduję się jednak chyba na KRK RP 5 ze statywami + Focusrite Scarlett Solo. Trochę ze wzgl.na budżet, a trochę na możliwości mieszkaniowe.

Aha jeszcze podpytam jakie kable polecicie do takiego zestawu?


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Vampir3 - 27.05.2016

Sam zamowiłem nie dawno scarleta solo a mam krk 6. Dorzuciłem do zamówienia te kable http://www.djshop.pl/i2585,proel,proel-dh630-2-x-rca-m-2-x-mono-jack-m-0-9-m.html


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Zirds - 27.05.2016

Polecam spojrzeć na inne strony oferujące okablowanie. DJShop do tanich sklepów nie należy, a są nawet takie sklepy, że ciężko uwierzyć, że jest taki potężny skok cenowy - jest tak tanio w porównaniu z takim DjShopem...


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - sebissimo - 27.05.2016

Dzięki raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi.
Sprzęt zakupiony, ostatecznie przekroczyłem budżet ;) i czekam już na zestaw KRK 6 + scarlet solo. Zaopiniuję jak się zapoznam ze sprzętem.

Pozdr.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - Zirds - 27.05.2016

Trochę to potrwa. Inaczej brzmi taki sprzęt w zwykłym pomieszczeniu, a inaczej jak masz pomieszczenie akustycznie zaadaptowane. Do każdego sprzętu nagłośnieniowego trzeba zrobić inne pomiary akustyczne i po tym zakupić inne i inaczej rozłożyć panele i inne elementy związane z poprawą akustyki.


RE: Prośba o opinie/poradę Monitory + Interfejs - pi eter er er - 29.06.2016

A takie połączenie?

Adam a3x - Focusrite Scarlett 2i2
czy
Adam a3x - Steinberg UR22 mkII
?