MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA borys kuczkowski - torpedo - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA borys kuczkowski - torpedo (/temat-electronica-borys-kuczkowski-torpedo)



borys kuczkowski - torpedo - boryskuczkowski - 26.05.2016

O_o




RE: borys kuczkowski - torpedo - PiotreX - 26.05.2016

Utwór fajnie się rozwija i wszystkie dźwięki brzmią przejrzyście. Przyjemnie się słucha.


RE: borys kuczkowski - torpedo - Shutara - 26.05.2016

Intro dziwne (nie umiem tego inaczej określić) - jakbym słyszał ulatniające się powietrze z jakiejś rury. xD Ale nie zamierzam ciągnąć tej złośliwości, bo dalej już brzmi bardzo dobrze. Solidna perkusja z ciekawym aranżem, do tego wypełniający przestrzeń kosmiczny pad. Motyw nieco chaotyczny (jak dla mnie), ale Torpedo "bezpiecznie opuściło orbitę Ziemi" <hehe>
Daję zasłużone 4. :)


RE: borys kuczkowski - torpedo - boryskuczkowski - 26.05.2016

(26.05.2016, 22:19)Zathura napisał(a): Intro dziwne (nie umiem tego inaczej określić) - jakbym słyszał ulatniające się powietrze z jakiejś rury. xD Ale nie zamierzam ciągnąć tej złośliwości, bo dalej już brzmi bardzo dobrze. Solidna perkusja z ciekawym aranżem, do tego wypełniający przestrzeń kosmiczny pad. Motyw nieco chaotyczny (jak dla mnie), ale Torpedo "bezpiecznie opuściło orbitę Ziemi" <hehe>
Daję zasłużone 4. :)

Heja, co do tego szyczenia, było trochę głębsze, ale podkręciłem jeszcze low shelf wyżej, może za wysoko jak teraz słucham, hmm. Ale powiem Wam co jest przejebane, że po prostu nigdy, przenigdy nie czuję że utwór jest skończony i czy mam go zostawić w jakiejś konwencji czy rozbudowywać i ta granica, straty balansu klimatu na rzecz jakichś detali, których już później nigdy nie odzyskam.
Oczywiście, zbijaj do audio, ale wiecie, no nie będę "grasował" na nie, chyba w ogóle chodzi o to żeby "być" w tym dźwięku i tej aranżacji w danym momencie, zapis tego jest trudny, kurwa.. nie wiem sam, Zirds oddawaj swoje odsłuchy, potrzebuję jakąś bude z prądem w lesie czy coś i za parę lat może coś będzie brzmiało w miarę. Joking (not) - dzięki za koment :)


RE: borys kuczkowski - torpedo - boryskuczkowski - 26.05.2016

acha, sorry za spam, ale myślę że na bandcampie to jednak brzmi lepiej nie?

https://boryskuczkowski.bandcamp.com/track/torpedo


RE: borys kuczkowski - torpedo - Recoil83 - 29.05.2016

Fajnie się słucha techno w stylu Paul Kalkbrenner, tak mi się to kojarzy, minimalistycznie, co do miksu to jest dobrze bo jestem na słuchawkach.


RE: borys kuczkowski - torpedo - Shabboo Harper - 30.05.2016

Utwór, w moim odczuciu, osobliwie "przerysowany". Jak słusznie zauważył Zathura motyw przewodni jest chaotyczny. O ile każdy poszczególny dźwięk prezentuje się ekspresyjnie klarownie; tak w pełnym temacie całość brzmi trochę eklektycznie. Nie czuję "głównej myśli". Melodia specyficzna "gdzieś tam" drzemie w Twoim temacie; Pad "tak sobie" obecny w swej przestrzeni, zupełnie odległy od przeważającego wątku; tenże to przede wszystkim "plastyczny" Beat. Ów wyraża się różnorodnym instrumentarium perkusyjnym, w "przeszarżowanym" Bass'ie, w licznych acz świetnych "przeszkadzajkach". Borys, i właśnie takowe jest moje wrażenie: "multum tego czegoś" przykryło "przesłanie" Twego "Torpedo". Mimo dobrej separacji ścieżek; jasności miksu - w jakże złożonym projekcie; całość określiłabym krótkim komentarzem: "Too much". ^^

Cytat:"...po prostu nigdy, przenigdy nie czuję że utwór jest skończony i czy mam go zostawić w jakiejś konwencji czy rozbudowywać i ta granica, straty balansu klimatu na rzecz jakichś detali..."

Myślę, iż nie jesteś osamotniony w tego typu refleksji. Taki dylemat "dotyka" każdego artystę. Niedosyt ekspresji w twórczej formie - techniczny aspekt (wykorzystanie właściwych/dostępnych "narzędzi"), jak też w tej bardziej wysublimowanej, wręcz intymnej postaci - czerpiącej z wrażliwości, imaginacji, potrzeby wyrażenia się jest integralną częścią większości kreatywnych procesów; szczególnie tych twórców (nie rzemieślników), którzy troszczą się o szczerość swego przesłania, niepowtarzalność, wierność swym intencjom/pragnieniom...