MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA PPomasz - Wielki TEST (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA PPomasz - Wielki TEST (+1) (/temat-electronica-ppomasz-wielki-test-1)



PPomasz - Wielki TEST (+1) - Tomasz Karaban - 29.05.2016

Cześć wszystkim, przepraszam że nie jestem za bardzo aktywnym użytkownikiem forum. :)
Chciałbym być producentem muzycznym, zawsze o tym marzyłem, i chciałbym abyście ocenili moje utwory, spoko nie będę się złościł przyjmę krytykę bo wiem że moja osobowość skłonna do idealizowania swoich zdolności jest ogromna :) :) Zapraszam :)








RE: PPomasz - Wielki TEST +2 - L.G. - 30.05.2016

Wychodzi na to że pierwszy będę oceniał za i przeciw. Ok to lecimy:
1.Melodia drugiego traczka wpada w ucho i na nim się skupię.
2.Miks do poprawy, hajhety słabo słyszalne, werbel prawie nie słyszalny. lead za głośny do reszty nałóż fx-y.
3.Wokal albo wywal, albo nałóż jakiś efekt. Pewnie chcesz wiedzieć dlaczego, ano dlatego że jest bardzo nieczysty. Oczywiście to tylko moja opinia i nie musisz się nią sugerować.
Ode mnie to wszystko.
Generalnie w traku jest potencjał.
Za melodię 4
Pzdr.


RE: PPomasz - Wielki TEST +2 - OProject - 30.05.2016

2:09 tego nie rozumiem kompletnie popraw to przejście xd
Sounddesign nawet spoko, miks musisz miejscami poprawić, brakuje dołu, kick w 0:37 za głośno albo snare za cicho (nie wiem czy to nie ten standardowy z fla xd xd)
Melodia dobra choć kojarzy mi się z jakim hardstajlem xd
I tak jak pisał LG wokal wypada poprawić.

W drugim to samo z wokalem, też wypada dać więcej reverb, delay może jakiś chorus czy poszerzacz stereo xd
Tutaj trochę stopę słabo słychać.
I chyba przesadziłeś z limiterem, kompresorem bo na końcu kick gra głośniej tak jakby xd

Ogólnie spoko ale dało by radę poprawić parę rzeczy ;)


RE: PPomasz - Wielki TEST +2 - qnebra - 30.05.2016

Włączam któryś z tych utworów, fajnie sobie wszystko gra, aż tu nagle WCHODZI WOKAL. Ogarnia mnie groza tak wielka że tylko pauza ratuje. Brzmi to jakby była jakaś próba, jakby utwór grał swoje a wokal swoje, tonacje się nie zgadzały. Osobiście mi się te dwa elementy nie lepią ze sobą, jak ogień i woda nie idą w parze.


RE: PPomasz - Wielki TEST +2 - abyssMB - 31.05.2016

Pierwszy kawalek wpada w ucho i mi się podoba jest fajny. Przejscie po 2 min o ktorym napisal Oldi do poprawki. Vocal na poczatku jest nawet ok przedaloby sie go z deleyowac albo z vocoderem rownolegle na druga ścieżkę by trochę go wytluscic oczywiscie duzo ciszej by tylko wspomagal main vocal. Gorzej z vocalem w końcówce to uuuuu jest nieczyste trzeba by to przepuścić w audacity przez filtr poprawiajacy brzmienie vocalu ,
albo w fl przez newtone. Pierwszy walek ma potencjał.


RE: PPomasz - Wielki TEST (+1) - Plague - 6.06.2016

W pierwszym kawałku perka nie ma należytego pierdyknięcia, a tak w ogóle doczepiłbym się do niewłaściwie dobranych brzmień.
W drugim nieczystości wokalne słychać, poza tym trzeba ten wokal potraktować jakimiś efektami bo przede wszystkim suchy jak piasek pustynny :) Nie mam nic do disco polo ale przede wszystkim przez ten wokal kawałek tak właśnie brzmi w moim odczuciu, a pewnie chciałeś uzyskać inny efekt.
Pozdr.