MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Calldetenes - Flying carpet - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Calldetenes - Flying carpet (/temat-electronica-calldetenes-flying-carpet)



Calldetenes - Flying carpet - calldetenes - 1.06.2016

Witam wszystkich. Wstawiam swój pierwszy utwór i liczę na oceny (również te krytyczne) ;)



RE: Calldetenes - Flying carpet - sebissimo - 1.06.2016

Fajna spokojna kompozycja. Brzmieniowo lata 80, Marek Biliński trochę. Wszystko trzyma się kupy. Nie dzieje się za wiele, ale nie nudzi.


RE: Calldetenes - Flying carpet - qnebra - 1.06.2016

Jeśli to pierwszy utwór w sensie, że pierwszy utwór który opublikowałeś gdzieś w internecie, to nie masz się czego wstydzić. Oczywiście perfekcyjnie i idealnie nie jest, lecz prezentujesz tym solidny i dobry poziom z dobrymi rokowaniami na przyszłość.


RE: Calldetenes - Flying carpet - Shabboo Harper - 2.06.2016

Sui generis klimat, ewidentnie "natchniony duchem 80's" ^^. [Zbliżony w swym wydźwięku do produkcji Aqmoolator'a (User Forum)]. Calldetenes, Twój "Flying Carpet" to utwór utrzymany w naturalnie "stoickim" tempie, gdzie jedynie o charakternym brzmieniu Synth'y generują właściwe "tętno" w aranżu. Te zgrabnie ułożone w miksie są siłą tego tematu. Pad'y melodyjne, nieco "dramatyczne w swej barwie zbyt "gwałtownie" wkraczają i milkną w miksie (podcięłabym trochę "góry", bowiem w pewnym momencie krzepko "szumią", np. od 1:44 ), Hi Hat'y skromne, obok Snare zbyt "stłumione" w swej ekspresji. Potrzebują zdecydowanie większej soczystości. Całość brzmi sympatycznie; szczególnie, iż jest to Twój pierwszy projekt (!). Felicitar le cordialmente... <takjest>


RE: Calldetenes - Flying carpet - aqmoolator - 2.06.2016

Oto jak powinna brzmieć prawdziwa el-muza :) Z ogromną przyjemnością dałem się temu ponieść. uwielbiam takie barwy i styl. Bardzo udany debiut.
Pady jak z juno :) Troszkę ostre, a mogłyby popływać nieco. Arpeggia smaczne i niezwykle sympatyczne z nieprzekombinowanym delayem. Początek świetny. Potem kiedy wchodzi już ta perka na raz i cyk (2.08) - trochę mniej. Tyle, że ja nie umiem być obiektywny przy takich nutkach. Dla mnie bomba!


RE: Calldetenes - Flying carpet - L.G. - 3.06.2016

Nie lubię pisać dużo, więc krótko. Kawał dobrej klasycznej elektroniki, utwór bardzo mi się podoba.
Łap 5!
Pzdr.


RE: Calldetenes - Flying carpet - abyssMB - 4.06.2016

Bardzo fajna kompozycja ode mnie *****


RE: Calldetenes - Flying carpet - Shutara - 4.06.2016

Ujmujące w swojej z pozoru prostej aranżacji. Wszystko przemyślanie dopasowane, nic nie wymyka się spod technicznego bata na pierwszy rzut ucha. Daję 5 za dobre pierwsze wrażenie i porządny throwback do lat 80 ;)

Shabboo ma rację, macie z Aqmoolatorem nieco wspólnego


RE: Calldetenes - Flying carpet - CaffeineMC - 5.06.2016

świetny klimat, zaraz po wejściu w lewym głośniku coś trzeszczy przez ułamek sekundy, także tam chyba z czymś przegiąłeś, ale potem jest ok, znakomicie rozwinięta melodia, arpy super wpasowane, barwy sie kleją, daje 5/5


RE: Calldetenes - Flying carpet - calldetenes - 25.06.2016

Bardzo dziękuję wszystkim za oceny mojej pierwszej kompozycji. Nie wiem o co chodzi z tymi trzaskami o których napisał CaffeineMC, ale mniejsza o to. Jak na debiut to nie spodziewałem się tak dobrych ocen i w związku z tym biorę się do roboty nad następnym utworem i mam nadzieję, że na początku lipca będzie gotowy. Pozdrawiam wszystkich


RE: Calldetenes - Flying carpet - QREK - 15.09.2016

Zgadzam się z innymi że to kawał fajnej klasycznej muzyki elektronicznej, przypominają mi się stare czasy jak jeszcze nie istniało techno itd... a człowiek słuchał J.M.J. lub innych wielkich artystów tamtych czasów. twór jest dosyć prosty ale przyjemny da ucha, brawo!!! 5 ode mnie