MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Laptop z Media Markt - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Laptop z Media Markt (/temat-laptop-z-media-markt)

Strony: 1 2 3 4


Laptop z Media Markt - hudson462 - 2.06.2016

Cześć. W związku z tym, że od października idę na studia, będę potrzebował laptopa. Tak się złożyło, że w Media Markt jest teraz ciekawa akcja (jak polacy dostaną się do półfinałów euro to przy zakupach powyżej 500zł dostajesz zwrot ceny zakupów). Myślę nad wydaniem 2,5-3 tysięcy złotych na tenże sprzęt. Chciałbym znać wasze zdanie na temat kupowania laptopa/notebooka/ultrabooka- czy jakkolwiek innaczej to nazwać -za podaną przeze mnie cenę. Czy obecnie, sprzęt mieszczący się w tym przedziale cenowym będzie w stanie zapewnić komfort pracy przy produkcji muzyki? Nie wiem, jakie będę miał wtyczki, ale załóżmy, że Massive, Sylenth1, Serum, a stacja robocza to Fl Studio 11. Na moim komputerze stacjonarnym z 2010 roku wszystko pięknie śmiga (procesor i5 2500k 3,3 gHz, nVidia gtx 580 1,5GB, 2x4GB 4400Hz RAM), mam nadzieję, że technika poszła na tyle do przodu, że będę w stanie kupić coś o osiągach podobnych do mojego obecnego PC. Pozdrawiam

E: Oczywiście cena nie musi być dokładnie w tym przedziale, jestem w stanie wydać trochę więcej jeśli będzie to korzystne pod względem jakość/ cena. Na przykład ten model przykuł moją uwagę: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-y50-70-59-445862-3


RE: Laptop z Media Markt - barthus - 2.06.2016

Ja 3 lata temu kupiłem Lenovo y580 z i5, 8gb ramu, 1tb dysk, kartą graficzną 2gb, 64bit i do tej pory mi służy, a mam nadzieje że posłuży jeszcze trochę. Od nie dawna mam do niego podłączony drugi monitor i jak najbardziej zapewnia mi to komfort pracy ;) Jeżeli zależy Ci wyłącznie na produkcji to za taką cenę spokojnie kupisz lapka, który Cię zadowoli... a w sumie... za taką cenę kupisz lapka i do gier (jeżeli na tym też Ci zależy) :P Ten co podałeś wydaje się spoko, ale ja na Twoim miejscu wybrałbym coś z 16gb RAMu ;)

PS: polecam także zwrócić uwagę na opcje podświetlanej klawiatury ;) Meega przydatna rzecz


RE: Laptop z Media Markt - Zirds - 2.06.2016

I nie bierz laptopa ze szklanym ekranem tylko matowym, bo mam Lenovo z takim i odbija każde światło i razi po oczach.


RE: Laptop z Media Markt - barthus - 2.06.2016

(2.06.2016, 18:56)Zirds napisał(a): I nie bierz laptopa ze szklanym ekranem tylko matowym, bo mam Lenovo z takim i odbija każde światło i razi po oczach.

Słuszna uwaga ;) Mój lenovo też ma błyszczącą matryce i jest to jeden z jego (wg mnie nielicznych) minusów.


RE: Laptop z Media Markt - ProCkers - 2.06.2016

Ten co podałeś w linku myślę że będzie najlepszy w tym przedziale cenowym ;) Sam się nad tym samym zastanawiam, ponieważ mój pięcioletni lapek, już przy większych projektach się mocno krztusi :D Stosunek jakość cena jest moim zdaniem bardzo dobry.

Procek jest dobry, spokojnie powinien wytrzymać duże projekty.
Pamięć RAM zawsze można rozbudować, ale 8GB powinno spokojnie wystarczyć. Chyba że dużo używasz bibliotek Kontaktu, wtedy może brakować.
Grafika chyba najlepsza jaka może być w tej cenie.
No i bardzo mocna zaleta według mnie to ekran 15'6 Full HD :) Matryca pewnie jest błyszcząca, ale nie można mieć wszystkiego.
Kolejną zaletą jest dysk 256gb SSD :) Nie porównywalny jest komfort pracy między SSD a HDD. Zawsze jak braknie miejsca to można dokupić większy HDD jako magazyn na pliki :)

W moim przypadku, gdybym miał teraz 3350 zł to nawet bym się nie zastanawiał :) Pewnie w tej cenie można coś znaleźć z lepszym procesorem i większą ilością ramu, ale gorszą kartą graficzną. Jeśli nie masz zamiaru na nim grać to możesz poszukać czegoś innego, może znajdziesz coś z intelem 6 generacji, taką samą ilością ramu i takim samym dyskiem, ale gorszą kartą graficzną, w podobnej cenie.

Ale jeśli chciałbyś na lapku produkować i jednocześnie pograć w jakieś nowe tytuły, to w tej cenie chyba nie będzie lepszego wyboru :)

EDIT: http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-256ssd-gtx960m-i6232006158.html niby znalazłem ten sam, z matową matrycą, ale znowu z gorszym prockiem i7 4710HQ. Nie wiem czy różni się od 4720HQ czymś więcej niż tylko samym taktowaniem.


RE: Laptop z Media Markt - KBK - 2.06.2016

Każdy laptop z procesorem powyżej i-series 2 generacji da sobie radę. Warunek to 8 GB ramu i dysk SSD. Nie ma co się rozczulać.


RE: Laptop z Media Markt - hudson462 - 2.06.2016

Ok, ziomeczki. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W sumie to dobrze, że na nim można pograć bo już rok temu mi się marzył Wiedźmin 3. Nie będę się łudził, że pójdzie na ultra detalach w full HD, ale w tej grze grafika nie jest najważniejsza.
A jest sens w kupowaniu macbooka i instalowaniu na nim Windowsa? Bo wydaje mi się, że macbooki są lepiej wykonane i mniejsze niz laptopy np. lenovo.


RE: Laptop z Media Markt - ProCkers - 2.06.2016

(2.06.2016, 20:13)hudson462 napisał(a): A jest sens w kupowaniu macbooka i instalowaniu na nim Windowsa? Bo wydaje mi się, że macbooki są lepiej wykonane i mniejsze niz laptopy np. lenovo.

Nie ma sensu :) Za te pieniądze kupisz dużo lepszego PC'ta :) Maca kupuje się w zasadzie tylko dla jego systemu :)


RE: Laptop z Media Markt - DavidTot - 2.06.2016

Ja mam lapka HP Envy z edycji współpracy z beats audio. Matryca błyszcząca, ale dlatego, że ekran dotykowy i można przejść w tryb tabletu, ale normalnie też można używać. Co do lapka 16gb ram, intel core i7 4 rdzeniowy, dysk ssd 256 GB, 2 karty graficzne i w połączeniu z interfejsem audio (steinberg ur22) śmiga znakomicie. No ale cena lapka to jakieś 3800-4500, z tym, że taki starczy Ci spokojnie na FL'a przez najbliższe 4 lata (ja używam FL 12). Oczywiście nie mam zamiaru katować się z tym HP przez 4 lata :D . Ze względu na zalety Maca zamierzam go wymienić za max 2 lata.

Co do tego Lenovo, spokojnie Ci wystarczy na FLa.


RE: Laptop z Media Markt - Zirds - 2.06.2016

Ja za telefon dałem 2400 xd a ma parametry lepsze niż mój stary laptop z 2009 r ;)


RE: Laptop z Media Markt - hudson462 - 2.06.2016

ProCkers, nie jestem pewien, ale chyba wszystkie Lenovo y50-70 mają matową matrycę. Mam rację?


RE: Laptop z Media Markt - ProCkers - 2.06.2016

(2.06.2016, 21:50)hudson462 napisał(a): ProCkers, nie jestem pewien, ale chyba wszystkie Lenovo y50-70 mają matową matrycę. Mam rację?

Bardzo możliwe, bo w każdej konfiguracji tego modelu, którą znalazłem, była wymieniona matryca matowa. Więc pewnie tej co wrzuciłeś z media markt, też będzie taka. Musiałbyś ewentualnie dopytać w sklepie :)


RE: Laptop z Media Markt - hudson462 - 2.06.2016

Jutro będę dzwonił, zapytać o coś jeszcze to może to też będą wiedzieć. Z tym, że na pewno oprawa ekranu jest niestety błyszcząca :/ Można kupić jakąś folię matową żeby przykleić?

E: Jest ktoś w stanie powiedzieć ile około będzie chodzić ten laptop gdybym na przykład jechał w autobusie i sobie coś tam w DAW'ie robił?


RE: Laptop z Media Markt - KBK - 3.06.2016

(2.06.2016, 20:13)hudson462 napisał(a): A jest sens w kupowaniu macbooka i instalowaniu na nim Windowsa? Bo wydaje mi się, że macbooki są lepiej wykonane i mniejsze niz laptopy np. lenovo.

Dokładnie. Macbook nawet z core2 duo działa lepiej niż niejeden lapek z prockami i7 pod warunkiem, że działa na systemie OS X i ma dysk SSD. Instalowanie windy na MAC-u nie ma najmniejszego sensu...
Co do ekranu, to nie przesadzajcie, że jest tak źle... Na matowym ekranie w ostre słońce nie da się pracować tak samo jak na błyszczącym. Mam dwa lapki w domu - z błyszczącym i matowym więc mam porównanie, na błyszczącym (fakt, to macowski) o wiele bogatsze są kolory.


RE: Laptop z Media Markt - ProCkers - 3.06.2016

(2.06.2016, 22:09)hudson462 napisał(a): Jutro będę dzwonił, zapytać o coś jeszcze to może to też będą wiedzieć. Z tym, że na pewno oprawa ekranu jest niestety błyszcząca :/ Można kupić jakąś folię matową żeby przykleić?

E: Jest ktoś w stanie powiedzieć ile około będzie chodzić ten laptop gdybym na przykład jechał w autobusie i sobie coś tam w DAW'ie robił?

Ciężko stwierdzić, ale nie licz na długi czas pracy na baterii przy tych podzespołach :) Mój pięcioletni lapek z i7 2-gen, przy pracy w dawie na mało wymagającym projekcie wytrzymuje maksymalnie 2 godziny :) Wiadomo technika poszła do przodu, jest lepsze zarządzanie energią, mniejszy pobór mocy, wydajniejsze ogniwa itp itd, ale wydaje mi się, że ze 3-4 godziny to będzie max.


RE: Laptop z Media Markt - K - 3.06.2016

Cytat:i5 2500k 3,3 gHz, nVidia gtx 580, 2x4GB RAM

Najtańszy laptop, który prawie dorówna Twojej stacjonarce (bez systemu):

http://www.x-kom.pl/p/304391-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx950m-bialy.html

Jednakże Lenovo w żadnym wypadku nie polecam. Chyba, że nie masz nic przeciwko, aby w przypadku awarii poczekać na laptopa od miesiąca wzwyż. Oraz nie masz nic przeciwko, że wróci nienaprawiony (a istnieje na to spora szansa).

Najsensowniejszy wybór do trzech klocków (również bez systemu):

http://www.x-kom.pl/p/299458-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-2gb-fhd.html

Ewentualnie Acer z rozdziałką 1366:

http://www.x-kom.pl/p/263827-notebook-laptop-156-acer-v5-591g-i5-6300hq-8gb-1000-gtx950m.html

Ewentualnie Asus z i7-ką (delikatnie szybsza od powyższej i5-tki), matryca również "tylko" HD, do tego błyszcząca:

http://www.x-kom.pl/p/243863-notebook-laptop-156-asus-r510jx-xx041h-8-i7-4720hq-8gb-1tb-win8-gtx950m.html

Jeżeli chciałbyś lapka z systemem, do każdej powyższej propozycji dolicz ok. 300zł.

Jeżeli jednak chciałbyś lapka w okolicach dwóch i pół tysiąca, to wybory są 2:

http://www.x-kom.pl/p/240124-notebook-laptop-156-asus-r556lb-xo153d-8-i5-5200u-8gb-1tb-dvd-rw-gt940m.html

lub

http://www.x-kom.pl/p/264215-notebook-laptop-156-acer-f5-572g-i5-6200u-8gb-1000-gt940m.html

+ ponownie, jeżeli chciałbyś wersję z systemem, dolicz ok. 300zł. W tym wypadku Acer różni się tylko tym, że wnętrze ma aluminiowe. Rozdziałka HD w obu przypadkach.

Niemniej powyższe dwie propozycje są nieporównywalnie mniej wydajne, aniżeli te w okolicach 3 tysięcy - głównie ze względu na oszczędny dwurdzeniowy procesor. Do produkcji jednak powinny wystarczyć (oczywiście bez szału). Jeżeli chodzi o cenę wydajności to zarówno laptopy, które aktualnie kosztują 3 tysiące, jak i te za 2.5, za 2 lata dostaniesz maks. 500 zł taniej (lub coś w porównywalnych parametrach).


RE: Laptop z Media Markt - hudson462 - 3.06.2016

Właśnie się zastanawiam czy warto brać coś na czym będzie można pograć ale krócej wytrzyma bez ładowania, czy coś na czym nie pogram, ale dłużej wytrzyma...


RE: Laptop z Media Markt - K - 3.06.2016

Nie ma laptopów, które nie mają karty graficznej, ale nadal bardzo dobry procesor. Wszystkie lapki z czterordzeniowym, wysoko taktowanym procesorem będą mieć w parze w miarę wydajną kartę graficzną. Jeżeli chcesz laptopa, który długo wytrzyma na baterii to rozglądaj się tylko w tych z procesorem zawierającym "U" w swojej nazwie oraz min. 3 komorową baterię o pojemności 4000 mAh w górę.


RE: Laptop z Media Markt - Recoil83 - 3.06.2016

Moim zdaniem lepszą opcją był by laptop z i7, ale z integrowaną grafiką, z dedykowaną są przeważnie kłopoty z kulkami cyny pod chipem, wszystko przez zastosowaną cynę bezołowiową, które po pewnym czasie puszczają i laptop nadaje się do reballingu.


RE: Laptop z Media Markt - hudson462 - 3.06.2016

Właśnie wydawało mi się, że ten ma i zintegrowaną i dedykowaną, ale jednak nie.