MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Zirds - Crimson Day - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Zirds - Crimson Day (/temat-chill-out-zirds-crimson-day)



Zirds - Crimson Day - Zirds - 2.06.2016

Kolejny kawałek z cyklu: "Krótki i skończony" ;)

Całość zrobiona tylko i wyłącznie za pomocą wtyczek dostępnych (natywnych) w Bitwigu + (werbel jako sampel) czyli:
E-kick, E-hat, Polysynth i FM-4 :) plus oczywiście natywne wtyczki procesorowe efektów.

Zirds
Crimson Day

[Obrazek: e2fe7b85404b21b8.jpg]





RE: Zirds - Crimson Day - PiotreX - 2.06.2016

Ogólnie ładny chillout a na pewno najładniejsze są klawisze, które wchodzą w 0:50 :)


RE: Zirds - Crimson Day - KBK - 2.06.2016

Przyzwyczaiłem się do Twoich kawałków, na kolana mnie nie powaliłeś ale jest kilka rzeczy, które mi się podobają i się wyłaniają, jest to barwa typu Organ i motyw pianina na podkładzie. Szkoda, że takie krótkie... <kbk>


RE: Zirds - Crimson Day - HunchBread - 2.06.2016

Wydaje się, jakby utwór był nie do końca kompletny. Tak czy inaczej jeśli jest on stworzony tylko i wyłącznie z wtyczek z Bitwiga to tylko pokazuje, że z załączonych Vsti można stworzyć normalny utwór. Chyba będę musiał ponownie spróbować swoich sił z tym DAWem.
Trochę odbiegłem, ale co do samego utworu, to drażni mnie barwa tego plucka grającego na samym początku. Ale za to jak wspominał @PiotreX dźwięk w 0:50 jest mistrzowski i tamten fragment już bardzo mi się podoba.


RE: Zirds - Crimson Day - Zirds - 2.06.2016

(2.06.2016, 21:44)HunchBread napisał(a): Wydaje się, jakby utwór był nie do końca kompletny. Tak czy inaczej jeśli jest on stworzony tylko i wyłącznie z wtyczek z Bitwiga to tylko pokazuje, że z załączonych Vsti można stworzyć normalny utwór. Chyba będę musiał ponownie spróbować swoich sił z tym DAWem.
Trochę odbiegłem, ale co do samego utworu, to drażni mnie barwa tego plucka grającego na samym początku. Ale za to jak wspominał @PiotreX dźwięk w 0:50 jest mistrzowski i tamten fragment już bardzo mi się podoba.

Samych wtyczek generujących dźwięk w Bitwigu jest aż/tylko 7. Reszta to MODulatory, generatory, samplery, efekty, które w odpowiednim połączeniu tworzą genialne łańcuchy efektowe, tak jak to jest w Abletonie.


RE: Zirds - Crimson Day - Maciek - 2.06.2016

te Twoje linie melodyjne zawsze maja sens i tworzą dobra całość... co do perkusji dzisiaj, to jak najbardziej ZA jestem za tym werblem (ostatnio jestem bardzo przychylny samplowanej perkusji). Nie do końca jestem przekonany jednak czy to dobre połączenie z taka stopa i czy w ogóle pasuje tutaj taka perkusja. mistrzostwo pojawia się jednak w 50 sekundzie
4/5


RE: Zirds - Crimson Day - abyssMB - 3.06.2016

Ładnie, ale krótko. Po drugim przesłuchaniu nie ma zastrzerzeń :) , choć na początku brzmienie tej perkusji mi się nie kleiło, ale po drugim przesłuchaniu jest cool.
<buahahaha> "Jednakże albowiem gdyż azaliż iż ponieważ " z powodu krótkości tylko 4 gwiazdeczki. :D


PS : straszny jest ten Twój avatar. O_o


RE: Zirds - Crimson Day - L.G. - 3.06.2016

Dlaczego znów tak krótko. 0:24 do 1:26 bardzo ładne.
Dał bym 5 lecz, tylko 4 za krótkość xD
Pzdr.


RE: Zirds - Crimson Day - OProject - 3.06.2016

Melodia z początku nie podoba mi się, zwłaszcza jej pierwsze 3 klocki xd reszta brzmi o wiele lepiej szczególnie ten pad/synth ;)
Ja bym się pokusił jeszcze o dodanie jakiś krótkich closed hajhatów :E


RE: Zirds - Crimson Day - Recoil83 - 3.06.2016

Fajnie że użyłeś tego co fabryka dała, zawsze to doceniam, bo to co w standardzie jest najlepsze, główna melodia całkiem w porządku, szkoda że tak krótko.


RE: Zirds - Crimson Day - Shabboo Harper - 3.06.2016

Hmmm... "kolejny dzień przy... Twym boku", Jacku ;). Tenże to zgrabny kolaż nieśpiesznych w swym tonie, o miarowym wydźwięku brzmień. Nie podoba mi się Kick (zbyt "tłusto" tętni); również tło okraszone piano o tak "suchej" barwie brzmi nieco jednostajnie/nużąco. Pad urokliwy. Pokusiłabym się o większą panoramę. Czy krótko? Owszem. Jednakże, czasem i taka postać/forma utworu jest po prostu rzeczywistym odzwierciedleniem intencji Autora; i już... <takjest>


RE: Zirds - Crimson Day - Alex fat - 4.06.2016

Eh , szkada ze jak utwor sie konczy , niezapetliles jeszcze raz glownej melodji napewno by nieznudzila , a utwor byl by dlozszy , niedosyt niedosyt niedosyt. :) pozdrawiam


RE: Zirds - Crimson Day - CaffeineMC - 5.06.2016

@Alex fat, ale pisz, proszę, po polsku

wg mnie werbel mógłby być ciszej, zgrabny kawałek, szkoda, że taki krótki ....


RE: Zirds - Crimson Day - Plague - 6.06.2016

Nie lubię takich krótkich kawałków, na dodatek krótkich wolnych, ponieważ w dwóch minutach niewiele da się upchać. Fakt melodia ok, ale tylko tyle. Na 2,3 przesłuchania - później już nuży. Utwór do rozwinięcia, bo wyczuwam że jest w nim potencjał.
Pozdr.


RE: Zirds - Crimson Day - Zirds - 6.06.2016

Nie będzie rozwinięcia. Taka koncepcja.


RE: Zirds - Crimson Day - D-evolve - 6.06.2016

nie wiem czemu ale kojarzy mi się to jak podkład do filmu z końcówki lat 80 xD fajne chillowe rytmy, fajnie wywarzony kick i stopa, nie idzie się czego przyczepić z wyjątkiem monotoniczności w jaki ten utwór stopniowo popada. daje 4/5 :)


RE: Zirds - Crimson Day - Stiopa - 14.06.2016

A ja sobie pozwolę powiedzieć, że ten werbel wałśnie tu ni cholera mi pasuje. Wolałbym gdzieś taki głuchy bez tego dzwonkowego wydźwięku. Jako, że to raczej utwór na tle dużego eksperymentu, muszę przyznać że melodia dosyć dojrzała i ciekawa. Fajnie to teraz poubierać w bardzo ciepłe brzmienia i kto wie co by wyszło :D
Pozdrawiam