MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ta_Deck - Energize - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Ta_Deck - Energize (/temat-ta-deck-energize)



Ta_Deck - Energize - tomaszp - 8.06.2016

Witam ponownie !

Chciałbym przedstawić mój nowy utwór - Energize.

Taki trochę Tech-Electro/House, generalnie jednak bardziej Tech :) Mam nadzieję, że się spodoba !



Do perkusji wykorzystałem Battery 4, bass to Sylenth1 (choć nie wiem czemu go nie zrobiłem w Serum :)), leady to Harmor, Lethal i Sylenth1. Reszta to masa kombinowania ze wtyczkami.

Pozdrawiam, Tomek !


RE: Ta_Deck - Energize - Wizzardius - 14.06.2016

Clap coś Ci się chowa, strasznie niemrawo gra. Fajne dośc klimatyczne przejście 4:34 (ten vox fx fajnie pasuje). W sumie cały wałek najbardziej mi się podoba od 4:35. Świetna progresja, ale maksymalnie ch*jowo zakończona, ten motyw/melo/progresja nazwij to jak chcesz ma potencjał na coś pięknego ;d


RE: Ta_Deck - Energize - Stiopa - 15.06.2016

Jeśli chodzi o kwałek to moim zdaniem stopa za mocno napierdziela. Bass to takie pierdu pierdu a stopa łupie aż w uszy idzie. Miałem przyjemność na harmorze się bawić i myślę, że to wtyka dla wymagających. Skoncentruj sie na miksie, bo poziomy instrumentów są jak dla mnie źle zbalansowane. Naprawde fajnie po 4 minucie to poszło. Szkoda mi tego bassu i stopy. Gra to gdzieś jakby za mgłą. Podejrzewam, że komprejsa i eq załatwiłoby robotę. Te pady/ leady co wchodzą w 5 min strasznie zabrudziły całość. Zrobiło się nieprzyjemnie w miksie. Te plumknięcie w 5:35 to jakaś pomyłka. Wstawki vox dobry pomysł. Jest jeszcze do poprawy. Głównie miks i poziomy :) No reszta to kwestie gustu.
Pozdrawiam


RE: Ta_Deck - Energize - Z3KE - 15.06.2016

Kick znów pudełkowy ale w tej koncepcji - wbrew pozorom - nawet się sprawdza. Co prawda nie leży on w 100% (trzeba nad nim jeszcze popracować) ale dużo nie brakuje. Brzmienia jakoś mnie osobiście nie porwały (synthy takie średnie oprócz pluck'a). Bass powinien być zdecydowanie bardziej mięsisty. Aranżacyjnie w porządku aczkolwiek mnie osobiście przyciągnęły tylko dwa motywy break 3:00 - 4:03 i 5:50 - 6:20.


RE: Ta_Deck - Energize - Kveon - 19.06.2016

W intrze słychać jakieś plumkacze i nie wiadomo co to...
Na ten wokal przydałby się większy reverb i trochę delayu
Słabe zgranie stopy z bassem, nie pasuje do siebie, stopa powinna być troszkę ciszej. Od 1:30 nie podoba Mi się to wyjście z dropu z tym clapsem który raz słychać głośniej a potem ciszej i tak w kółko i tym leadem, który ma chyba za dużo detune


RE: Ta_Deck - Energize - Shabboo Harper - 8.07.2016

Tomku, "energize-ujesz" powściągliwie (^^), "przezornie"; zbyt ostrożnie by "przemycić" krzepkość, żarliwość Beat'u; quasi "Dark Techno Mood'u"... Aranż skromnie poprawny; z przemyślaną progresją; z nieszczególnie czytelnym bezpośrednio przesłaniem. W moim odczuciu technicznie: sporo dźwięków "wyraża się w dole"; przez co w miksie nie osiągnąłeś właściwej proporcji "z górą". Owy "przymulony" stan rzeczy "otrzeźwia" obecność Hi Hat'ów/ jednolitego Clap'u/Up-Downlifter'ów/ incydentalnych (świetnych) Fx'ów (aczkolwiek "góra" jest podcięta... too much :(). Większość tonów jest "wycofana"; brak jej soczystości/jasności. Kick solidnie "zduszony"; Snare bezkrwisty; "bongosy" po pewnym czasie męczące; Pad'y/Synth'y brzydkie w swej "znudzonej" wariacji (2:32). Ot "coś nucą sobie" w tle; Bass pasywny, Pluck niepotrzebnie tak wszechobecny; wokal frapujący... Motyw przewodni godny korekty; "dołóż" ciut w ok. 5-10 kHz; "dopieść" EQ (przy wysokich) tak by track "przynęcił śweżością" w miksie. Panning bdb; balans przyzwoity; klimat minimalistyczny... Tomku, od 4:35 temat jest już monotonny; niezbyt odkrywczy. Niewykluczone, iż "Energize" krótszy, treściwszy byłby track'iem z efektowniejszym "nerwem". Ufff... ;)

PS. Również ciepło pozdrawiam :).