MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Maser - Good To See You - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Maser - Good To See You (/temat-maser-good-to-see-you)



Maser - Good To See You - maser4727 - 11.06.2016



Proszę o ocenę i krytykę, mam wrażenie, że poprawiłem swój miks, ale to tylko moje zdanie xD, częstujcie się.


RE: Maser - Good To See You - Fly - 12.06.2016

Miks i ogólnie technicznie całkiem nieźle. Trochę tylko ten clap mi nie pasuje :P

Fajne leady w dropie, brzmią trochę nietypowo, a to plus ;)

Dodałbym więcej urozmaiconych przejść, bo całość jest odrobinę zbyt monotonna.

W sumie wyszedł Ci przyzwoity utwór :) 4/5


RE: Maser - Good To See You - maser4727 - 12.06.2016

W tym przypadku uzylem akurat werbla, przyznaje, ze w pewnym momencie moze on byc denerwujacy, lecz jest to krotki moment xD, wiem tez , ze utwory powinny byc idealne, ale najbardziej jestem zadowolony z miksu.


RE: Maser - Good To See You - Stiopa - 15.06.2016

Hmmm pewnie, że werbel. Jest ok tylko trochę źle go potraktowałeś EQ. Za mocno podbite wysokie częstotliwości i ścięte te średnie i niskie i brzmi jak pizdnięcie z porwanego sznurka. Brakuje mu tej mocy, głębi no i moim zdaniem trochę za długo wybrzmiewa. Ogólnie spoko nuta, fajna melodia. Miks jest dobry, trochę jeszcze gdzieś jest za dużo tych niepotrzebnych częstotliwości ale to z czasem znika samo ;)
Pozdrawiam


RE: Maser - Good To See You - Z3KE - 15.06.2016

Naprawdę nie ma innych sampli ?? =D Podstawowa perkusja z FL Studio to nigdy nie jest dobry wybór. Swingująca melodia która jest teraz na fali nie jest zła lecz nie jest ona do końca rytmiczna (w pewnych momentach jest odklejona od siatki).
Brzmienie jest zbyt "tanie" - tandetne. Nie mniej jednak pomysł jest ciekawy i jeżeli tylko trochę więcej nad nim popracujesz będzie znacznie bardziej ciekawy ;)


RE: Maser - Good To See You - tomaszp - 15.06.2016

Myślę, że jak dłużej nad tym posiedzisz to zrobisz z tego jeszcze lepszy utwór. W sumie to jest dosyć monotonnie i sterylnie :) spróbuj zaszaleć, nie bój się eksperymentować z dźwiękami (jak Ci nie wyjdzie to koledzy z forum dokładnie Ci opiszą co jest nie tak i następnym razem to poprawisz).

Ja na pewno bym urozmaicił melodię, trochę przyspieszył tempo i dorzucił coś z perkusji. Co do miksu to faktycznie potraktował każdy kanał EQ i "poobcinał" niepotrzebne częstotliwości.

Pozdrawiam !!


RE: Maser - Good To See You - Shabboo Harper - 19.06.2016

Pierwsze (moje) wrażenie? <hmm> Temat potraktowany technicznie w kategorii: Sound Fun. Chętnie użyty efekt Arpeggiator jest zbyt intensywny. Utwór cechuje surowy/"chropowaty" wydźwięk wyrażony w monotonnym tonie piano/gitary (Synth'y); ogromnie "chłodnym" Snare i quasi przypadkowych Fx'ach. Rytm trochę ociężały/flegmatyczny. Zgodzę się z Czarkiem (Z3KE) w kwestii (niestety) "tandetnego brzmienia". Projekt ewidentnie potrzebuje większej czystości w miksie (przypilnuj proszę "brudów"/błędów; np. odcinek 1:22-1:25; perka plus end plus click; w 3:11 podobnie). Dopieść korektę w postaci EQ (Mid Side), kompresji; konkretnego "nasycenia ścieżek" (np. Saturacja)... W tej chwili całość brzmi zbyt jednostajnie; zupełnie jakby track "grał środkiem". "Wkręć" więcej "smaczków"; zniekształć przewodni ton; "przypraw" lekkością i jasnością. Maser... "good to see You" back... ;)


RE: Maser - Good To See You - Zirds - 19.06.2016

Przez dość mocną kwantyzację i zastosowanie efektu swing utwór brzmi jakby był pocięty. Barwy dźwięków pochodzą z Nexusa?


RE: Maser - Good To See You - maser4727 - 20.06.2016

częściowo nexus, częściowo sylenth1