MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA PiotreX & Kumachu - Dźwięk idealny - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA PiotreX & Kumachu - Dźwięk idealny (/temat-electronica-piotrex-kumachu-dzwiek-idealny)



PiotreX & Kumachu - Dźwięk idealny - PiotreX - 24.06.2016

Ostatnio nawiązałem współpracę z pewnym artystą, dzięki któremu mój utwór "Dźwięk idealny" zyskał zupełnie nowe oblicze :)




RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - abyssMB - 25.06.2016

Teraz to fajnie gra - wszystko ma swoje miejsce ładnie poukładane, vocal wyraźny i fajny przyjemnie się słucha, trochę podrasowany / w czym prostowałeś tonację ?/. Ten synth zdaje się "dźwięk idealny " z jednej strony ciekawe rozwiązanie że poszczególne tony są rozlokowane w panoramie: środek potem prawo, lewo, ale tak przez cały utwór trochę mi nie podchodzi, ale i tak ode mnie 5. Dobra robota.


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - ak47soundsystem - 28.06.2016

Hej. To ja robiłem tą wersję. Taki collab z PiotreX-em. On dał wokal i różnych dźwięków z gier i atari, a ja resztę.
Nie wiem o co pytasz dokładnie, co masz na myśli z tym podrasowaniem / prostowaniem. Mogę ci napisać, że wokal wyrównywałem rytmicznie w abletonie i troche poprawiałem fałsze (minimalnie) w izotope nectar. W tym kawałku dodałem jeszcze co jakiś czas dwa głosy przepitchowane (też w Abletonie), żeby powstała taka ciekawa harmonia. Pewnie o to pytasz. Bas dałem w stereło bo poczułem taki impuls ale faktycznie skopiowałem automatyzację do dalszej części utworu, a pewnie mógłbym przy niej trochę posiedzieć. Ale ogólnie cieszę, że udało się dość fajnie opakować piosenkę PiotreX-a, w której moc od początku wierzyłem, bo jak puszczałem kilku osobom oryginał to się dziwnie patrzyli i powątpiewali, że mi coś z tego wyjdzie.


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - PiotreX - 28.06.2016

Skoro producent się już ujawnił, to chciałem zmienić nazwę posta na PiotreX & Kumachu, ale niestety jest już za późno na edycję (może administrator pomoże? :) ).

Ja też bardzo się cieszę z tej współpracy. Dodam też, że wokal nagrywałem na nowym mikrofonie (wokalnym - nowy nabytek), co na pewno też trochę pomogło, bo wokal w poprzedniej wersji był nagrywany bezpośrednio na laptopie :)


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - Shabboo Harper - 30.06.2016

^^...
Właśnie delektuję się Martini. Założyłam się z kimś, iż tym "pewnym artystą" jest Kumachu czyli ak47soundsystem. <takjest> [Cierpliwie czekałam aż się ujawnisz...] Niektóre "triki" skojarzyły mi się z Twoimi wcześniejszymi produkcjami ("Niemożliwe nie istnieje"/"Aspiryna"); w owych jest charakterystyczny, według mnie, wyczuwalny styl...

PiotreX/ak47, jak jest? Z pewnością "inaczej". Wokal brzmi korzystniej (szczególnie Pitch jest trafiony), lecz wciąż trochę "niepewnie", bez konkretnego "Vibe'u". Względem "rześkiego", różnokształtnego Background'u w silnym odcieniu Chiptune (8-bit) głos Piotra jest jeszcze "stłumiony". Sound Design monotematyczny; z konkretnie podkreślonym Bass'em i dyskretną w swej sile perką. Technicznie: separacja nie jest do końca klarowna; dynamika, w moim odczuciu, jest ogromnie oszczędna. Track brzmi jakby większość dźwięków zawężono do mono. Solidnej "góry" brak; podobnie jak soczystości w przestrzeni tematu. Myślę, iż większa "troska" o EQ plus "szlif" kompresji przysporzą całości Waszego collabu właściwej dziarskości. :)

PS. Gentlemen, cheers!<piwko>


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - efg1 - 30.06.2016

Bardzo fajny numer! Gratuluje, pomysłowy track :) Brzmi dobrze, aranzacja ciekawa... jedyne do czego sie moge przyczepic to wokal. Jest przłytmuliony. Więcej góry by mu się przydało i może jakiś fajny krótki reverb do tego.


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - ak47soundsystem - 30.06.2016

Dzięki.
To miało brzmieć raczej surowo, w stronę estetyki lat 80-tych, kiedy ludzie nie mieli zbyt dużo sprzętu i efekty też były mocno ograniczone (Garrego Newmana miałem na myśli jak to robiłem). Stąd oszczędność tematów i brzmień (Tylko 3 instrumenty: bas + jeden synth pad + synth pik-pik) i dużo mono, mało reverbów za to sporo chamskiego panoramowania. Styl miał być możliwie najbardziej surowy.
Tylko perka jest "nie z tamtych lat" bo stwierdziłem, że coś musi być co osadzi ten utwór też trochę w teraźniejszości.

A na wokalu jest założony ładny, krótki reverb (RC24 Softube, taki raczej vintage-owo brzmiący).
Tutaj widać mniej więcej co jest na wokalu:
[Obrazek: w3trhx.jpg]
Shaboo, gratuluję wygranego zakładu!


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - CaffeineMC - 30.06.2016

świetnie wyszło, bo wersję org trudno było nawet nazwać demkiem, brawo 5/5


RE: PiotreX & ..... - Dźwięk idealny - Zirds - 6.07.2016

Rewelacyjna wersja!
Ak - świetny aranż, bogacie urozmaicony!
Piotrex - Wokal bardzo czysty mimo, że jakościowo "tragiczny" w nagraniu, ale to już kwestia mikrofonu jak się domyślam ;)

5/5


RE: PiotreX & Kumachu - Dźwięk idealny - ak47soundsystem - 7.07.2016

Dzięki!
Wokal jakościowo był okej (nagranie), ja go trochę pomasakrowałem efektami żeby wintydżowy był bardziej....
Teraz jak słucham po przerwie, to faktycznie stwierdzam że jest chyba jest parę dB za cicho.
Może to dlatego że kawałek robiłem słuchając głośno - wtedy wszystko lepiej siedziało.