MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) (/temat-house-eurythmics-sweet-dreams-jvck%C3%B8b-remix)



Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - JVCKØB - 25.06.2016

Siema, ja to tutaj zostawię.





RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - eyecontact - 25.06.2016

Masz 4 odemnie całkiem dobre ale jeszcze bym popracował nad przewodnia melodia ;)


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - Shabboo Harper - 26.06.2016

Kakofonicznie; ekstremalnie we wszelkich wariacjach... Takowy przesyt interpretacji utworu Eurythmics w jednym temacie po prostu... męczy, o ile nie irytuje. <bubu> Wybacz Kuba, lecz tak chaotyczny aranż [włącznie z minimalnym (czemu?) i przedziwnie potraktowanym głosem Annie Lennox], jak również "przebogaty" Sound Design (z "garścią" frapujących tonów/Fx'ów, w tym wokalnych) kreują Remix o osobliwie... ... "specyficznym" wydźwięku. :( Technicznie: w początkowej (niemalże oryginalnej) części utworu Clap zbyt drastycznie przeważa; jest "suchy", beznamiętny; lekko "syczący" Uplifter w tle "przeciąga" temat w klimat a'la Trap; gdzie syntetycznie "twardy" (donośny) Arp Lead w obecności "niewinnych" Bells'ów kreuje pierwszy "wątek" z nader "licznych" melodyjnych wcieleń tej produkcji... Kick właściwie nie istnieje; Bass hen daleko w tle "grzmi"; Snare "bębni swoje". Po jakże charakternym <hmm> "3.2.1" wkraczamy w "ciężki" kompozycyjnie klimat. Motyw przewodni monotonny, bez automatyzacji, jest "wytłumiony"; zbyt powtarzalny bez "kulminacji". Nie gniewaj się, w moim odczuciu, Twoja wersja "Sweet Dreams" jest zbyt przerysowana...


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - KJR - 27.06.2016

Mastering i miks pozostawia wiele do życzenia :/ niestety proporcje poszczególnych instrumentów nie współpracują ze sobą. Ale każdy z nas uczy się na błędach, sam nie jestem mistrzem i czesto robie takie błędy, wiec Keep calm, and work! :)


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - OProject - 27.06.2016

Clap z każdym uderzeniem kaleczy uszy na słuchawkach xd <bleh> chyba ma za duzo wysokich.

Główny synth gra jakby z telefonu, słabo... zamulony w dolnym pasmie.
Końcówka sprawia wrażenie jakby fałszowało xd
Bass niby jest ale jakby go nie było, poziomy głośności do poprawy, korekcja do poprawy.... wszystko xd


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - Zirds - 27.06.2016

Clap niszczy na monitorach. Główny motyw gra na jakimś pogłosie typu blur w tle utworu. Sam lead jest za głośno co do całości i przez to jest jeszcze głośniej niż było jak grał clap. Stopa - o ile tam jest, jest niewyczuwalna, a reszta linii perkusyjnej bawi się w chowanego.. raz jest raz jej nie ma..

1/5


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - John Horizon - 27.06.2016

Po włączeniu tego kawałka, skakałem po kartach czy przypadkiem nie odpaliłem jakiegoś puciuenzap. Te clapy..

Dalej ta melodia.. wali jakimiś standardowymi melodiami z darmowego VST

a potem te bellsy..

Utwór mi się kompletnie nie podoba, wybacz :) Miks leży i kwiczy. Słuchaj tego co robisz! Przyłóż się!


RE: Eurythmics - Sweet Dreams ( JVCKØB. remix) - Plague - 27.06.2016

W pierwszych 40 sekundach ten claps zdominował kawałek. Nie jest on taki zły jeśli chodzi o barwę, ale musi być umiejętnie użyty ( efekty, może niech gra trochę ciszej ) i należycie potraktowany equalizerem. Słabe brzmienia i jak na mój gust trochę aranż leży.