MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE nar - Dreamers - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE nar - Dreamers (/temat-alternative-nar-dreamers)



nar - Dreamers - NAR - 3.07.2016

Witam,
to chyba pierwszy "popowy" kawałek, który tutaj wrzucam więc będę wdzięczny za wszelkie rady dotyczące produkcji :)




RE: nar - Dreamers - PiotreX - 5.07.2016

Bardzo przyjemnie się słucha. Fajny, subtelny beat, trochę w klimacie Mum. Tylko niestety wokal moim zdaniem jest zbyt cichy / zbyt mało wyrazisty.


RE: nar - Dreamers - Zirds - 5.07.2016

Też mogę porównać ten utwór do múm oraz do Mouse On Mars, Subtelny glitch i popbeat w tle, mógłby być miejscami głośniejszy. Melodyjka w tle - ten niby flet, organki, jakby w ogóle była wycięta z innej bajki - nie pasuje do reszty. Wokal według mnie też jest zbyt cicho.

4/5 za jakąś alternatywę na tym forum.


RE: nar - Dreamers - ak47soundsystem - 7.07.2016

bas nie w tonacji + parę innych rzeczy też rzęźi (el. piano, wokal na 2:40 icośtam)
mix b. słaby - brzmienie sucks badly
wokal niestety ale, przepraszam, też "padlina" - albo ktoś śpiewa i ma coś do przekazania, albo po co w ogóle cokolwiek kaman...

pomysł jest, owszem, nie powiem, klimat... takkkk ... coś z tego będzie... tylko prosze to jakoś urzeczywistnić i zrealizować, bo na razie to się do windy albo na parking nadaje

Proponuję uwolnić się na 2 tyg. od tego i zasiąść ponownie z nową energią i zapałem

aha i pop to na razie nie jest - test: proszę wskazać który fragment mają śpiewać chórem całe stadiony (co w tym jest pop-ularnego)


RE: nar - Dreamers - Shabboo Harper - 8.07.2016

Eksperymentalnie, niepospolicie, z minimalnym wydźwiękiem zbliżonym do produkcji Andy Stott'a. Jest różnokształtnie, w lekkim odcieniu Garrage. Utwór specyficznie przedziwny; "nerwowy" w instrumentarium gitary (również osobliwego Bass'u); refleksyjny w melodyjnie ciekawym wokalu; wyważony w quasi d'n'b'owej perce (choć Kick jest zbyt "stłumiony" względem wszelkiej maści "cykaczy" i tworzy się spory dysonans). Wariacje Synth'ów dyskretne acz krztynę "chaotyczne". Całość brzmi jak melanż kilku wątków ("snów"). Miks zdecydowanie zbyt cichy, bez odpowiedniej dynamiki... NAR, z pewnością jest... nietuzinkowo. ^^


RE: nar - Dreamers - Martin - 8.07.2016

Przesłuchałem wszystko co wrzuciłes dotychczas i juz rozumiem dlaczego jest to dla Ciebie Pop ;) Niemniej jednak obiektywnie nie ma nic z popem wspólnego (ak47 dobrze zilustrował uzasadnienie).

Kawałek ma przyjemny feeling chilloutowy, ale niestety jest rozjechany przez wszystkie dysharmonie. Fleciki durowe do akordów molowych, bas jak już zauważono też nie trzyma się którejkolwiek tonacji tylko idzie swoją drogą.

Wygląda na to że najważniejsze twoje atuty które chwaliła Shabboo z numerów ambientowych (instynktowne granie) obracaja się tutaj przeciwko tobie. Niestety ten kawałek krzyczy o jakąs harmonię, a do tego trzeba posiąść troche wiedzy muzycznej.

Czego koledze i sobie również życzę.. Niestety brak wykształcenia muzycznego prędzej czy później boli.


RE: nar - Dreamers - Plague - 8.07.2016

Jak dla mnie te clapsy robiące za przeszkadzajki to ni przypiął ni wypiął. Moim zdaniem nie pasują brzmieniowo do tego utworu i jeszcze do tego takie suche. Temu kawałkowi bliżej do chillouta lub minimalu niż do popu.
Brak dynamiki powoduje, że robi się trochę nudno.
Ale to tylko moja ocena.


RE: nar - Dreamers - Adamzzz - 9.07.2016

Pomijając już dysharmonie i wyobrażając sobie, że wszystko gra w dobrej tonacji kawałek jest nadal strasznie monotonny i bez polotu. Wygląda mi to trochę na klasyczny przypadek "nie wiem w jakim gatunku tworzyć" xD O co mi chodzi - ta glitchowa perka, jak zresztą większość już zauważyła, nie pasuje tutaj w ogólę. To samo bas, który nie dość, że nie gra dobrych nutek to jeszcze samym brzmieniem przypomina coś z innego świata. Myślę, że gdybyś zinterpretował ten motyw w jakimś innym gatunku elektroniki, gdzie takie jazdy są "dopuszczalne" nie dostałbyś tylu hejtów xd Osobiście poleciłbym spróbować w bardziej minimalistycznym stylu, ze stopą 4/4, sidechainem itp.. coś jak tech house albo nawet deep.. w każdym razie na pewno housowe klimaty, a nie POP na miłość boską xD


RE: nar - Dreamers - OProject - 9.07.2016

Jeżeli to jest pop.... to predzej to poslucham niż Kalwi end Remi.... xd jakby to otagować jako underground experimental costam kurde gdziestyle xd to by bylo dobre :D
Popraw błędy które juz ci wszyscy wytknęli xd
Mnie osobiscie tak fałsze tutaj nie przeszkadzają, slyszałem o wiele gorsze utwory, bardziej do mnie nie trafia perka która brzmi jakby ktoś stepował xd