MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Redbull Boy - Hello - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Redbull Boy - Hello (/temat-hip-hop-redbull-boy-hello)



Redbull Boy - Hello - FELIX G - 3.07.2016

Pierwszy beat pod nowym pseudonimem. Cos mi stanowczo nie poszlo z masteringiem, bo bardzo cicho jest, ale nie umiem tego naprawic.



RE: Redbull Boy - Hello - versu - 4.07.2016

Ciekawa stopa, jest "popsuta" celowo czy poprostu wynik złego miksu? tak czy inaczej coś nowego jeżeli chodzi o brzmienie. Zbyt schowany snare według mnie


RE: Redbull Boy - Hello - MariQ - 4.07.2016

Fajny motyw przewodni, całkiem oryginalny. Jedyne zastrzeżenie mam do perkusji, te sample są jakieś takie kartonowe, a jej wejście jest nieco... nierytmiczne? Można to tak chyba określić. Brakuje trochę jakiegoś mocniejszego, bardziej szalonego basu. Mimo tych drobnych wad, zasłużyłeś sobie na solidne 4 ode mnie :)


RE: Redbull Boy - Hello - tomaszp - 5.07.2016

Fajny lead, super pomysł z przesterowaniem części dźwięków :) wyszło naprawdę super, tylko trochę monotonnie. Ostatecznie ten miks nie wyszedł Ci najgorszy :). Na pewno może się to podobać. Nie wpasowałbyś tego w kanon "klasycznych" bitów ale jak dla mnie te najbardziej odskakujące od klasycznych są super oryginalne. Tobie udało się to zrobić.

Jest nad czym pracować !

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Redbull Boy - Hello - M.Barczyk - 6.07.2016

Kompozycja trochę monotonna ale chyba tak miało być, brzmieniowo natomiast pełna hipsterka :D :D Nie no ale serio to odleciałeś dość mocno i sam nie wiem czy to dobrze czy nie bo brzmi to spójnie jak dla mnie,ale na dłuższą metę trochę przeszkadza mi ta kartonowa stopa, reszta elementów ma sporo brudu ale to akurat mi siedzi jak najbardziej, no i w sumie nie uważam,żeby było jakoś bardzo cicho, z resztą głośność jak dla mnie nie jest najważniejsza, sam mam dość ciche kawałki bo zdając sobie sprawę,że nie mam odpowiednich warunków w domu (no i pewnie póki co wiedzy też :D) do jakiegoś konkretniejszego masteringu staram się robić tylko jakieś kosmetyczne zabiegi plus lekko skleić i wzmocnić całość, często jak ktoś stara się za wszelką cenę dopompować numer do granic możliwości to traci na tym całe brzmienie wypracowane w miksie


RE: Redbull Boy - Hello - Shabboo Harper - 8.07.2016

Redbull Boy? Hmmm... "Rzeknę" tak: aura a'la Massive Attack/Tricky; lubię taki półmrok, półcień, "posępność"; "straszne nutki"... Klimat, który wykreowałeś, mimo jednolitości (!), jest nader przekonujący acz technicznie "niedopieszczony". Takowa "wycofana" perka świetnie wyraża się w preludium; lecz potem, według mnie, winna przewodzić w temacie. Byłam przeświadczona, iż po ("dusznym") Intro owy Beat "dotkniesz" automatyzacją tak by tenże uniósł track. Tak nie jest; przez to jest nużąco i ociężale. ^^ "Wszystko" szerzej ułożone w Background'zie przyniesie pełniejszy "power"; stworzy przestrzeń do horrendalnej ekspresji np. melodii lub dodatkowych Pad'ów/Fx'ów (także wokalnych)... W moim odczuciu, generalny "problem" w projekcie to brak właściwego potraktowania ścieżek w miksie; każdą prześledź osobno. Uważaj, by te podobne sobie dźwięki nie grały na tych samych częstotliwościach; użyj nieznacznego kluczowania, saturacji; przypilnuj EQ (Mid- Side)... W Twoim "Hello" drzemie spory potencjał. Tyle dziś od... girl. ;)


RE: Redbull Boy - Hello - funkyfella - 9.07.2016

Ale cur... mrocznie. Taki zabrudzony brud :) ja tam lubie jak jest brudno. i Lo Fi też lubie :)
Historia opowiediana przez instrumental jes ciągła napięcia, nie ma kszty odpoczynku. Fajnie fajnie, ale nie za często, bo jednak lubie jak życie mi weselej płynie na głośnikach. Perkusja, założe się że "zepsuta" celowo :)
3,5 ode mnie. 5!