MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Rendering - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Rendering (/temat-fl-studio-fl-studio-rendering)



FL Studio: Rendering - Kornand - 7.07.2016

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu.
Kożystam z FL 11.
Wygląda to tak: w programie wszystkie ścieżki grają, natomiast po renderze 2 ścieżki nie grają.
Próbowałem ściszać kanały, podgłaśniać itd itd nic to nie dało. Tak jak by render nie obejmował tych dwóch ścieżek. Ktoś tak miał wcześniej? Jakiś błąd programu czy moja niewiedza? :)

Pozdrawiam


RE: Rendering - hudson462 - 7.07.2016

Korzystam* A przed renderowaniem masz zaznaczone odtwarzanie pattern czy song?


RE: Rendering - Kornand - 7.07.2016

No tak trochę z gramatyką mam na bakier :) nvm, mam zaznaczone song


RE: Rendering - Wasp - 7.07.2016

a może używasz wtyczki demo, one mają tak że się nie renderują
zależy od wtyczki


RE: Rendering - Kornand - 7.07.2016

a mógł bym prosić o podpowiedź jak to sprawdzić? :)

edit; Przepraszam za posta, wystarczyło chwile pomyśleć xD Raczej pełna wersja wtyczki, w innych projektach nie było z nią problemu "Poizone"


RE: Rendering - In-Tegral - 7.07.2016

Sprawdź czy nie masz ich wymutowanych na mixerze czy sequencerze (zielona lampka znaczy, że niezmutowana i wszystko ok, jak czarna znaczy, że zmutowana), czy automatyzacja któraś Ci przez przypadek nie wycisza ścieżek.


RE: Rendering - Kornand - 7.07.2016

nic nie jest wymutowane wszystko jest tak jak być powinno..a może tak być że przy większej ilości wtyczek podpiętych pod jeden kanał może coś się pomieszać? Raczej unikać takich rozwiązań czy to bez znaczenia? Narazie nie ustawiałem wiele automatyzacji tylko jedna ale to do innej wtyczki na innym kanale.

edit; Jeszcze nawet dałem na maxa wszystkie volumy na tych kanałach.

Jak ktoś ma czas i mógł by zerknąć w to od wewnątrz...mogę podesłać temat.


RE: FL Studio: Rendering - hudson462 - 8.07.2016

A jak renderujesz kazda z osobna to dziala?


RE: FL Studio: Rendering - Sajga - 8.07.2016

Nie mam pojęcia co może być przyczyną ale możesz spróbować nagrać dane ścieżki w edisonie i wrzucić wav na playlistę, to powinno pomóc.


RE: FL Studio: Rendering - Kornand - 8.07.2016

jak renderuje z osobna to jest jedna wielka cisza...spróbuje z tym edisonem cuś.

edit: szkoda tylko że stracę na jakości, bo z moim sprzętem to sobie mogę :D


RE: FL Studio: Rendering - In-Tegral - 8.07.2016

Wczoraj zrobiło mi się to samo z wtyką od delaya (Darmową) i za cholerę po renderze nie działa ;) przyczyny nie znalazłem.


RE: FL Studio: Rendering - Kornand - 8.07.2016

No nic trzeba to jakoś ogarnąć...jak mi się uda coś znaleźć albo rozkminić to dam znaka :)

W trakcie dochodzenia nad sprawą zauważyłem że automatyzacja innego kanału mimo iż ją skasowałem dalej działała...cuda wianki


RE: FL Studio: Rendering - In-Tegral - 8.07.2016

Usuń tą automatyzację z sequencera, albo zastąp nową na tym samym dźwięku tak ustawioną, żeby Ci pasowało, ja tak zawsze robię w takich sytuacjach.


RE: FL Studio: Rendering - hudson462 - 8.07.2016

W fl studio 11 tak jest, ze jak zrobisz automatyzacje i ja usuniesz to dalej nie da sie ustawic wartosci na pokretle, bo po rozpoczeciu odtwarzania znow zmieni sie na taka jaka byla wartosc pierwszego punktu automatyzacji. Jak chcesz zmienic wartosc pokretla, ktore wczesniej bylo automatyzowane to musisz ta wartosc ustawic na automatyzacji- usuniecie z sequencera nie pomoze. A przed renderowaniem masz cos zaznaczone? Jakis fragment playlisty? Jak cos na playliscie jest podswietlone na czerwono to znaczy, ze jest zaznaczone i prawdopodobnie tylko zaznaczone fragmenty beda na renderze.


RE: FL Studio: Rendering - Kornand - 9.07.2016

Nic z tych rzeczy z renderingiem...to jakaś grubsza sprawa :D

Edit; jeden Pan forumowicz zaproponował mi pomoc w ramach renderu. Dzięki wielkie. Jakimś cudem udało mu się zrobić to na ustawieniach fabrycznych(które również i ja posiadam), może pora na przeinstalowanie FL :) tak czy siak ciężko określić przyczyny :)


RE: FL Studio: Rendering - Kornand - 16.12.2016

W razie jak by komuś nie szło renderowanie to można użyć edisona i zamienić sobie na wava :D