MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL MAB - "Khazaria" - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL MAB - "Khazaria" (/temat-classical-mab-khazaria)



MAB - "Khazaria" - MAB - 11.07.2016

Kawałek orkiestrowy. Albo soundtrackowy. (Jaka różnica tak naprawdę?) (Chociaż... Chyba już wiem, mniejsza). Na posłuchanie. Na spokojnie. Bez Hollywoodu. Ograne na soundfontach i free VSTi. Powstało na skutek gry w CK II.



RE: MAB - "Khazaria" - Sajga - 11.07.2016

W kawałku najbardziej podobał mi się moment w którym wchodziły akordy. Harmonia była spokos w dodatku nadawała taki, nie wiem jak to określić, kierunek w którym zmierzał utwór. Mam na myśli, że przez resztę utworu flet gra dość, niespodziewanie, na luzie bez jakiegoś sztywnego patternu, ale jak wchodzą akordy cały utwór zaczyna łączyć się w całość, grać mniej więcej tak jak się tego można spodziewać, nadaje mu kierunku. Dlatego myślę, że warto by było skupić się na tych właśnie fragmentach i z biegiem trwania utworu nadawać im coraz większej mocy, dodać smyki, brassy, żeby grało epicko. Ale utwór w stanie w jakim jest teraz jest jak najbardziej spoko. Jest klimacik, instrumenty brzmią dość naturalnie. Jest gut.


RE: MAB - "Khazaria" - Sajga - 17.07.2016

Ej ej ej! Zanim mnie zlinczujecie, za podwójne posty - mam usprawiedliwienie. Kawałek przeszedł konkretny remont i zasługuje na nowy komentarz. Gdybym zedytował poprzedni post to nasz kolega grajek - obśliniacz fujarek nawet by nie zauważył. Dlatego jestem w stanie przyjąć klapsa na pupę ale mam nadzieję, że zrozumiecie.

Dobrze, że jest więcej akordów. One świetnie prowadzą i w dodatku brzmią bardzo ładnie. Zarówno dobór brzmień jak i dobór nut jest na poziomie. Fajnie by było gdyby były bardziej epickie, tłuste i gdyby grało je więcej instrumentów, - chóry, smyki i brassy, wiesz o co chodzi. Wcześniej tego nie napisałem, ale perka też jest kokosik.


RE: MAB - "Khazaria" - mumu - 18.07.2016

Nie mam co pisać, bo nie jestem godzien. Szarpanie strun super wyszło.Dół lipnego chórku to jedyne, co mnie gryzło. Ale pamiętaj, słucham od kilku miesięcy tylko na stokowych przebassowionych pchełkach bez góry i się nie znam. Daję 5.


RE: MAB - "Khazaria" - Mocade - 18.07.2016

A, to ten kawałek. Siemasz MAB. Prawdę mówiąc nie pamiętam dokładnie poprzedniej wersji, ale i tak da się wyczuć że utwór nabrał imersji. Pasuje jako tło do jakiejś gry strategicznej pokroju europa universalis czy crusader. Dla mnie w porządku.


RE: MAB - "Khazaria" - Kaper - 18.07.2016

Witaj Mab ! :D
Jako, że kilka lat temu opuściłem Waszą (jak to nazwałeś) sektę :e to mimo wszystko chętnie posłucham Twoją muzykę.
Pieśni wykonane przez Twoją osobę są bardzo specyficzne, można je rozpoznać z kilometra, tak jakbyś nie zmieniał nic od lat w dźwiękach - o ile można coś zmieniać przy tego rodzaju muzyki ;E
Kawałek technicznie brzmi rewelacyjnie natomiast jego surowość to chyba już Twój styl :)
Miło się słuchało, wyobraźnia ruszyła i to w tym najlepsze :)
Pozdrawiam.


RE: MAB - "Khazaria" - Shabboo Harper - 20.07.2016

Dziś ambiwalentnie. Nie wszystko mnie wzruszyło, rozczuliło czy też podekscytowało. Myślę, że źródłem takowych (moich) odczuć jest nie do końca jasny miks. Sound Design jest przebogaty; niewykluczone, iż zbyt różnobarwny w swej treści. Całość "unosi się" we właściwym sobie klimacie, z subtelnym rysem Orientu; z krasną melodią (trochę zbyt stentorowego) fletu; z ciepłą wariacją gitary czy fragmentarycznie uchwyconą partią smyczków, jak również dętych. Perkusyjne chwilami osobliwe; szczególnie tamburyn (w swej przedziwnie nieregularnej ekspresji). Sample wokalne klimatyczne, zwłaszcza chór męski a'la Chazarowie... Jednakże, temu wszystkiemu "czegoś" brak ^^. W kwestii technicznej - dopieszczonej separacji; wyróżnienia pewnej dynamiki (dramaturgii); aranżacyjnie - symbolicznego "wytchnienia", "oderwania się" od przewodniego, jednolitego de facto motywu, np. w postaci solówki jakiegoś etnicznego instrumentu lub też wyrazistego śpiewu. Tak czuję.
MAB, z pewnością temat jest w Twoim stylu (!) i... tego się trzymaj. <thumbup>


RE: MAB - "Khazaria" - MAB - 20.07.2016

Hmmm dzięki wszystkim za odzew:)