MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. (/temat-ja-czyli-gimbus-marzacy-o-zostaniu-producentem-muzycznym)



Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - NoisyMartin - 12.07.2016

Zaczęło się to trochę ponad rok temu (teraz mam prawie 15 lat, tak wiem, gimbus ;P). Od zawsze lubiłem muzykę elektroniczną, słuchałem jej dosłownie nałogowo, więc postanowiłem że spróbuję swoich sił w produkcji. Moją inspiracją był napewno Garrix, Avicii i pewnym sensie też przyjaciel mojego taty, który jest producentem i dj'em, ale na mniejszą skalę :D Na początku nie wiedziałem co to DAW, więc znalazłem jakiś program w przeglądarce, nazywał się on chyba Audiotool. No i tak się bawiłem kilka dni, w końcu zajrzałem na jakies forum o fl studio, i się zaczeło <haha> Na początku jarałem się jak ułożyłem kick i jakąś melodię która brzmiała co najmniej dziwnie ;P Zacząłem oglądać dużo tutoriali, lecz zauważyłem że nie wiele mi to daje i sam próbowałem tworzyć. Czasami udawało mi się stworzyć coś całkiem fajnego, ale projekt szybko odszedł w niepamięć. I narazie nauka trwa dalej, chociaż miałem chwilowe załamania, nie przestaję się uczyć produkcji muzyki, bo muzyka to coś co kocham poprostu ^^ Uczę się oczywiście wierząc że spełnią się moje marzenia, czyli pracowanie jako producent muzyczny <ojtam>


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - Zirds - 12.07.2016

Radziłbym oprócz FL Studio wypróbować coś innego - z mojej strony proponuję świetny DAW o nazwie Bitwig Studio. Polecam!


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - Foortic - 12.07.2016

Witam rówieśnika. Powodzenia w produkcji. Przynajmniej nie jarasz się rapem jak większość osób w tym wieku...


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - NoisyMartin - 12.07.2016

Rapu nie lubię, a szczególnie tych polskich raperów którymi się wszyscy tak podniecają. Takiego techno "umca-umca" (jeżeli wiesz o co chodzi też nie lubię) Ja tylko Progressive i Bigroom (chociaż bigroom to rzadko)


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - MerkeeMatt - 12.07.2016

zaczalem tak samo w Twoim wieku stary : D

nie poddawaj sie to jest dobra bania : >


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - RaNi/Works - 13.07.2016

Pierwsze swoje zaczątki miałem w podstawówce. Fajnie że potrafisz sobie przyznać że jesteś gimbem XD, myślę że będą z ciebie ludzie. c:


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - NoisyMartin - 13.07.2016

W szkole tylko ja słucham muzyki takiej jak Trance, Progressive House, reszta słucha Gangu Albanii i jakichś pseudo raperów ;P


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - dicloniu$ - 16.07.2016

powodzenia! ;) ja zacząłem w wieku 13 lat i choć najpierw muzyka którą robiłem nijak przypominała muzykę to od początku miałem ogromne marzenia, ważne żeby ciągle iść do przodu:) każdy producent ma momenty zwątpienia, a bo to jestem z Polski, a bo nie mam dziesiątek tysięcy na studio, ciężka droga ale ten kto wytrwa później nie żałuje, żałować może tylko ten co się poddał.


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - Sajga - 16.07.2016

Siemano! Powodzenia, fajnie, że zaczynasz w tak młodym wieku :)

Ps. Lekcja której się nauczyłem: zamykanie się na kilka albo jeden gatunek to podludzizm. Jest mnóstwo raperów tworzących świetną muzykę, jest mnóstwo dobrych czrensów i progressivów, jest mnóstwo świetnego metalu i rocku, praktycznie w każdym gatunku jest coś wartego słuchania


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - hudson462 - 17.07.2016

Dokładnie tak jak kolega napisał. Jak będziesz non stop słuchał jednego gatunku to Ci się znudzi i go znienawidzisz ( piszę z własnego doświadczenia). Trochę zazdroszcze wam tak wczesnego startu, chociaż i ja pierwszą styczność z DAW'em miałem chyba w podstawówce. Ale to była chwilowa zajawka i z tego co pamiętam to nawet jednego utworu nie dokończyłem.


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - Deonite - 28.07.2016

Zacząłem tworzyć w podobnym wieku, co ty. Miałem 14 lat. I to jest dobry wiek, bo jak jest się młodym, więcej sie chce, bo ma się do tego więcej czasu :)


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - gregwmusic - 30.07.2016

Witaj

Wykorzystaj dobrze ten czas u nas na forum

I pamietaj! K-ey jest Bogiem a Bog Ma wladze :P


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym - Martin - 2.08.2016

Masz dobry Nick ;) wiec nie może się nie udać.. powodzenia w realizacji marzeń:)


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - KNAAF - 30.10.2016

PRAWIE jakbym czytał o sobie. A do tworzenia muzyki polecam program LMMS. Darmowy DAW, tylko, że trzeba pobrać jakieś sample packi bębnów i FX - ów (np. kick, snare, clap, ride, crash, big snare, uplifter, downlifter, impact, riser) i jakieś wtyczki np. od NoizeField (wbudowany bank sampli w LMMS nie zachwyca, ale jeżeli pobierze się odpowiednie dźwięki, to można zdziałać cuda :)

Powodzenia na drodze do sławy :D


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - Niflheim - 31.12.2016

Nigdy się nie podawaj

Ja osobiście tworzę od sierpnia
W Wrześniu powstały poje pierwsze utwory( dopiero najnowsze jakoś brzmią)
Muzyka była i jest dal mnie rozładowaniem emocji
Sam po sobie wiem że poradniki nic nie dają i lepiej jej samemu próbować coś zrobić


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - GjeBeKa - 9.02.2017

Osobiścię nie zgadzam się z powyższym, że tutoriale nic nie dają. Bardzo fajna sprawa dla poczatkujących. Szybciej można złapać podstawy i się rozwinąć.


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - Jamalson - 10.02.2017

To powodzenia przy produkcji, i się nie zniechęcaj jak coś ci nie pójdzie, za moich czasów trochę ciężej było z produkcją słabsze komputery, gorsze dawy, mały dostęp do wokali, teraz jest wszystko, można kupić lub pobrać :P, chociaż nie namawiam, ale do nauki myślę, że można pobrać.
I pamiętaj zanim coś puścisz w neta, pokaż znajomym niech ocenią, lub wyślij demo tu na forum do oceny, i ciągle się ucz, bo młody jesteś, więc za parę lat możesz się wybić, tylko ptrzeba chęci, a sam wiem po sobie, że nie raz w młodszym wieku zapał szybko mija, to trzeba kochać, pozdro

Btw
na ACAPELLAS.eu znajdziesz projekty do fl'a zawsze na początku łatwiej coś na wzór nich zrobić, plus masz tam masę wokali do remixów.


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - Maws - 5.03.2017

Ja zacząłem od gry na gitarze w wieku około 10 lat. Jakieś 2 lata temu znudziło mi się granie na jednym instrumencie i postanowiłem sam tworzyć swoją własną muzyke.


RE: Ja, czyli gimbus marzący o zostaniu producentem muzycznym. - xavor - 7.03.2017

wg. mnie najlepiej uczyc sie na wlasnych bledach. Jesli chodzi o tutoriale to naucz sie sidechain bo to podstawa