MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Klawiatura Midi - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Klawiatura Midi (/temat-klawiatura-midi--18824)



Klawiatura Midi - hudson462 - 17.07.2016

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem dwuoktwowej klawiatury midi. Czy na takiej dwuoktawowej dam radę nauczyć się grać? Widziałem, że można kupić na allegro za 200zł jakąś Akai. A czy taka z lokalnego sklepu muzycznego zda egzamin ( nie wiem jakiej marki i w jakiej cenie, ale widziałem na wystawie, że jakieś mają i ide jutro o nią zapytać).


RE: Klawiatura Midi - Wasp - 17.07.2016

na 2 oktawowej nie pograsz
często przy kompozycji gram lewą ręką akordy a prawą melodię
lub lewą bas a prawą akordy
na 2 oktawowej nie pograsz
dla komfortu polecam co najmniej 4 oktawy
ja kiedyś używałem 4 oktawowej a po przesiadce na 5 oktaw też zauważyłem różnice
z 4 oktawowych polecam Alesis V49

okazja, bo taka klawiatura potrafi kosztować 500 złl


RE: Klawiatura Midi - hudson462 - 18.07.2016

Rozumiem, że do FL Studio też ta klawiatura się nadaje? I czy to, że nie mam interfejsu audio będzie jakoś negatywnie wpływać na funkcjonalność?

Edycja: czy ktoś zna wymiary tej klawiatury? Szukałem na stronie alesis, na allegro i w różnych sklepach, ale nie znalazłem.


RE: Klawiatura Midi - Zirds - 18.07.2016

Każda klawiatura MIDI nadaje się do każdego programu DAW, nie ma podziału na to, że jak coś jest dedykowane np do Abletona to na FL Studio już nie będzie działać. To tak jakbyś się pytał czy Ci myszka dołączona do laptopa Asus działała na Twoim PC ;)

To, że nie masz interfejsu to nic się nie stanie... Interfejs jest głównie do obsługi sprzętu zewnętrznego, chociaż przy obsłudze MIDI dzięki Interfejsom można odciążyć "komputer" przez co się zmniejsza latencja - czyli dla przykładu wciśnięcie klawisza klawiatury, a dźwięk żądany z DAW, VST jest słyszalny bez opóźnień.
Bez Interfejsu usłyszysz ten dźwięk z lekkim opóźnieniem, ale to też zależy od Twojego procesora, prędkości obrotów dysku (bufor) etc ;)


RE: Klawiatura Midi - hudson462 - 18.07.2016

To znaczy latencja będzie taka sama jak ta kiedy gram z klawiatury komputerowej?


RE: Klawiatura Midi - Zirds - 18.07.2016

Tak jest!


RE: Klawiatura Midi - Recoil83 - 18.07.2016

Witam na latencję ma wpływ interfejs audio, dedykowane do niego sterowniki ASIO, jak i podzespoły komputera czyli procesor, pamięć. Na sterowniku ASIO możesz sobie ustawić bufor pomiędzy 64 a 2048 sampli, co ułatwia pracę w czasie rzeczywistym. Różnicy w opóźnieniach pomiędzy klawiaturą USB a MDI w interfejsie są znikome, jak już kupujesz klawiaturę sterującą to szukaj minimum 49 klawiszy. Pozdrawiam


RE: Klawiatura Midi - In-Tegral - 18.07.2016

Na 2 oktawowej to może sobie pograsz, jak np. puścisz sobie bassline na pianorollu i do tego będziesz chciał dograć górę na klawiaturze - bezsens :E. Bierz coś większego jak masz budżet.


RE: Klawiatura Midi - hudson462 - 18.07.2016

Mam zamiar kupić tą którą podał w linku WASP. Bo miałem zamiar kupić 2-oktawową za taką cenę, a tu niespodzianka będą 4 oktawy.