MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - American Dream - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - American Dream (/temat-hip-hop-funky-fella-american-dream)



Funky Fella - American Dream - funkyfella - 21.07.2016

A dziś takie szaleństwo :)

FF x OSTR x Noon x MPD 32 =



p.s. ciekawe czy komuś się ryło ucieszy bo wie, gdzie ten sampel był wykorzystany :D


RE: Funky Fella - American Dream - Mocade - 21.07.2016

Na pewno cieszy się mi, bo dzięki tobie oraz kilku poprzednim zapaleńcom mam w ogóle okazję odkrywać funkowe horyzonty. Wcześniej się tym nie interesowałem, a wychodzi na to że funk ma w sobie coś bardzo pozytywnego, jakąś taką magię która buja słuchacza. Aż chce się poeksperymentować. Jeśli mam ocenić utwór jako funkowy każual, to jedynie mogę powiedziać że za krótko. Więcej, wincyj, i jeszcze raz wincyj. Bo ci wychodzi. Pozdrawiam.


RE: Funky Fella - American Dream - Shabboo Harper - 22.07.2016

Oariá raiô obá obá obá... <slucham>

Zmyślny aliaż hip hop'owej zadziorności; "ciemniejszych", surowszych nutek z ciepłym "powiewem" samby Sérgia M. :)

PS. "Rhythmically we massage ya with Hip Hop mixed up with Samba"...
Znasz? Yo, Funky Fella (lá lá lá lá lá...). ;)

https://www.youtube.com/watch?v=KMOU9YLvHDg


RE: Funky Fella - American Dream - M.Barczyk - 22.07.2016

Haha no mi kojarzy, głównie przez te spoty reklamowe Joga Bonito, świetna robota myślę,że jeden z lepszych od Ciebie ostatnio, bo serio siada elegancko, sampel robi robotę to wiadomo,ale ta perkusja jest mistrzem, werbel niby taki dość pospolity można by powiedzieć ale tak kozacko tutaj siedzi, że ciężko sobie wyobrazić jakiś inny ;-)


RE: Funky Fella - American Dream - Maciek - 23.07.2016

Dobre numery od Ciebie ostatnio jak grzyby po deszczu, co jeden to lepszy. Musiałbym się powtarzać po raz kolejny pisząc że wszystko hula znakomicie i 5 dać ;)


RE: Funky Fella - American Dream - beraht - 24.07.2016

Nie wiem skąd sample ale i tak mi się cieszy ;P wokal bardzo ładnie współgra z resztą sampli, keep working :)


RE: Funky Fella - American Dream - funkyfella - 25.07.2016

(21.07.2016, 20:22)Mocade napisał(a): Na pewno cieszy się mi, bo dzięki tobie oraz kilku poprzednim zapaleńcom mam w ogóle okazję odkrywać funkowe horyzonty. Wcześniej się tym nie interesowałem, a wychodzi na to że funk ma w sobie coś bardzo pozytywnego, jakąś taką magię która buja słuchacza. Aż chce się poeksperymentować. Jeśli mam ocenić utwór jako funkowy każual, to jedynie mogę powiedziać że za krótko. Więcej, wincyj, i jeszcze raz wincyj. Bo ci wychodzi. Pozdrawiam.

O no to super, że zachęciliśmy Cię do tematu :D To zawsze ważne słowa dla mnie :) No pozytywne bujające wibracje uzalezniają. Ja nieraz chciałbym sobie normalnie pożyć jak człowiek, do pracy iść, na emeryture pozbierać... a tu, kolejny dzien i kolejny i mija rok dwa 5 i nie mogę się uwolnić :)

(22.07.2016, 3:09)Shabboo Harper napisał(a): Oariá raiô obá obá obá... <slucham>

Zmyślny aliaż hip hop'owej zadziorności; "ciemniejszych", surowszych nutek z ciepłym "powiewem" samby Sérgia M. :)

PS. "Rhythmically we massage ya with Hip Hop mixed up with Samba"...
Znasz? Yo, Funky Fella (lá lá lá lá lá...). ;)

https://www.youtube.com/watch?v=KMOU9YLvHDg

A nie znam:) Tu mnie "zagięłaś", miałem nadrobić braki w BEP od kilku lat i się nie moge zebrać.
A tu takie smaczki mi przemykaja przed uszyma :D

Co do sampla ja wygrzebałem wersję w wykonaniu Miriam Makeba do tego koncertową (hahaha),
może taniej wyjdzie czyszczenie sampli (hahahha 2)

(22.07.2016, 14:31)M.Barczyk napisał(a): Haha no mi kojarzy, głównie przez te spoty reklamowe Joga Bonito, świetna robota myślę,że jeden z lepszych od Ciebie ostatnio, bo serio siada elegancko, sampel robi robotę to wiadomo,ale ta perkusja jest mistrzem, werbel niby taki dość pospolity można by powiedzieć ale tak kozacko tutaj siedzi, że ciężko sobie wyobrazić jakiś inny ;-)

nie o to mi chodziło, ale no jakby nie patrzeć to dobrze Ci sie kojarzy hehe
Powiem Ci, że ja czesto tak mam, że kombinuje z róznymi próbkami i finalnie kończe natej samej jendej paczce hehe i mozliwe bardzo ze w kilku moich bitach moebyc ten sam werbel tylko w innej tonacji z innymi efektami albo layeringiem :D

(23.07.2016, 18:46)Maciek napisał(a): Dobre numery od Ciebie ostatnio jak grzyby po deszczu, co jeden to lepszy. Musiałbym się powtarzać po raz kolejny pisząc że wszystko hula znakomicie i 5 dać ;)

No ten pomysł z dogrywaniem na padach dodał mi takiej śiweżości w temacie chyba :D



(24.07.2016, 11:22)beraht napisał(a): Nie wiem skąd sample ale i tak mi się cieszy ;P wokal bardzo ładnie współgra z resztą sampli, keep working :)

dzięki wielkie za feedback


RE: Funky Fella - American Dream - 24dubstep - 8.09.2016

Dobra nuta ☺wpada w ucho i z chęcią słucham go już kolejny raz ☺ ✋