MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Recoil83 - #49Insight - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Recoil83 - #49Insight (/temat-electronica-recoil83-49insight)



Recoil83 - #49Insight - Recoil83 - 24.07.2016

Witam, mój nowy utwór na nowej karcie dźwiękowej, nie wiem czy dobrze zmiksowałem, bo nie mam punktu odniesienia, słuchałem na słuchawkach studyjnych i wierzy Hi-Fi, bo nie dorobiłem się jeszcze monitorów.




RE: Recoil83 - #49Insight - PiotreX - 27.07.2016

Podoba mi się klimat tego utworu - od samego początku tajemniczy, intrygujący, filmowy, choć wydaje mi się, że w niektóre framenty w środku utworu wkrada się odrobię monotonii.


RE: Recoil83 - #49Insight - Martin - 27.07.2016

Brzmienie zmiksowane w miarę spójnie, ale odsłuch mam na słuchawkach więc mogę się mylić. Całośc aranżu monotonna, ale brzmienia przyjemne nienachalne. Jako muzyka tła utwór się broni.


RE: Recoil83 - #49Insight - Mocade - 28.07.2016

Ciężko jest mi wrzucić utwór do jakiegokolwiek klimatu, nie potrafię go jeszcze wyczuć, ale na pewno dobrze się tego słucha. Potrafi wzbudzić ciekawość co się kryje w następnych sekundach.


RE: Recoil83 - #49Insight - Recoil83 - 28.07.2016

PiotreX dzięki za odsłuch, nie mogłem się powstrzymać że by nie dorzucić filmowych elementów do tego kawałka.

Martin szkoda że jesteś na słuchawkach ciekawi mnie jak brzmi miks u innych, dopiero co zakupiłem ESI Juli@ i wszystko brzmi inaczej niż dotychczas, monotonia wynika z tego że każdy oczekuje tanecznego kawałka a tu nici z tego, dziękuję ci za odsłuch i opinię.

Mocade wiem że ciężko to sklasyfikować, ale nawiązywałem tym kawałkiem do płyty Alana Wildera Recoil - Bloodline (1992), to ciężko strawna muzyka elektroniczna tylko ja dodałem elementy orkiestralne, dzięki za odsłuch.


RE: Recoil83 - #49Insight - Shabboo Harper - 2.08.2016

Wiernie odtworzyłeś "mood" twórczości Alan'a Wilder'a; również w kwestii pewnej jednolitości aranżu i przeciągłości owego. Sound Design misterny; w swym brzmieniu nader przekonujący (acz krztynę brakuje mi tonów w ok. 6-10 kHz). Pierwiastek filmowy trafnie urozmaicił Twój utwór. Technicznie dopieściłabym "przejścia" i częstotliwości ścieżek (np. Fx od 0:56 plus dalsze Pad'y, w lekkim odcieniu a'la Vangelis zbyt dominują w miksie; efekt podobny do "brzęczenia os" (od 2:56; błyskotliwe smyczki) także nie jest właściwie "dotknięty" w EQ...) Większość dźwięków wyraża się "w środku", "obok siebie" przez co odnosi się wrażenie braku odpowiedniej separacji. Recoil, takowy mariaż gatunków (Electronica & Cinematic Orchestral) podoba mi się. Bardzo... <takjest>


RE: Recoil83 - #49Insight - Stiopa - 9.08.2016

Zajebiście klimatyczne, bass i stopa mnie urzekły najbardziej :)... Świetna produkcja. Fajnie ołączone naturalne instrumenty z syntezatorami. Trochę jest niepotrzebnych częstotliwości w miksie ale nie jest źle. Jest dobrze. Fajny mroczny kawałek...
Pozdrawiam


RE: Recoil83 - #49Insight - Mat.Mor.Raw - 9.08.2016

Pierwsze wrażenie - 5 - skojarzenia z muzyką elektroniczną przełomu lat 80/90. Słychać echa np. Jean Michel Jarre z albumu 'Waiting for Cousteau' a z drugiej strony Depeche Mode z 'Violator' lub muzyki z serialu 'Miami Vice'

Kompozycja - 4 - utwór w średnim tempie zbudowany wokół jednostajnej miarowej stopy, która obudowywana jest raz po raz różnymi warstwami dźwiękowymi: tom tomy, perkusyjne synthy, minimalistyczny lead riff, syntetyxzny chór, itd.., jest to wszystko zgrabnie ze sobą przeplatane, przez co z przyjemnością słucha się tego od początku do końca jako tzw. background music. Z drugiej strony przydałoby się tutaj jakieś urozmaicenie w postaci breakdown lub części kulminacyjnej.

Brzmienie/mix - 5 - perfekcyjnie odtworzony klimat sprzed 25-30 lat, warstwa rytmiczna oparta na tomach i synetycznych przeszkadzajkach robi niesamowite wrażenie, lead, chór i pozostałe brzmienia dopasowują sie spójnie do rytmów. Miks przestrzenny, stereofoniczny, selektywny.

Ocena - 5 - Solidne brzmienie i uchwycenie klimatu


RE: Recoil83 - #49Insight - abyssMB - 13.08.2016

Bardzo klimatyczny numer, przyjemny wsłuchaniu, tajemniczy, czekasz co przyniesie kolejny takt - 5


RE: Recoil83 - #49Insight - Adamzzz - 18.08.2016

Nieco monotonne ale klimat jest faktycznie zacny. Trochę rozproszyłbym ten główny lead w stereo i dodał jeszcze parę jakiś czaderskich warstw, żeby było jeszcze bardziej kosmicznie. No i trochę wariacji w perkusji. Tak czy siak kawał dobrego podkładu. :D


RE: Recoil83 - #49Insight - Recoil83 - 18.08.2016

Dziękuję wszystkim za odsłuch i konstruktywne uwagi :D starałem się jak mogłem i nie ukrywam że DM mieli wpływ na ten track. Pozdrawiam