MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Beraht - Blake (SampleBeat) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Beraht - Blake (SampleBeat) (/temat-hip-hop-beraht-blake-samplebeat)



Beraht - Blake (SampleBeat) - beraht - 28.07.2016

Witam! Wiem, że nie brzmi to najlepiej, ale dopiero się rozkręcam i jak już nie wiem co zrobić dalej z trackiem to go wrzucam, kończę, zależy mi na ocenie, może ktoś ma jakiś pomysł nad czym powinienem popracować, bo na pewno coś się znajdzie <hmm> Miłego odsłuchu, wieczoru.


Peace*!


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - Krzych - 28.07.2016

Strasznie chaotyczne, brak też energii w perkusji co moim zdaniem jest podstawą w tym gatunku :)


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - Nyklas - 30.07.2016

Kolega ma rację trochę to chaotyczne... Pierwsze co popracuj nad perkusja od tego musisz zacząć... Kick zdecydowanie gubi się w tym wszystkim, reszta perkusji tez tak gra jakby sobie !!a to jest podstawą!!! Zrób najpierw fajnie słyszalna perkusje a później melodia i dobre rozmieszczenie sampli :-) będzie dobrze!


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - Hola Flavio - 30.07.2016

Berahcie, więc posłuchaj mnie.

>perka jest ciekawa, ale do poprawienia tylko jej brzmienie i będzie git
>bardziej skup się na cięciu sampla, bo jest taki nieład
>posłuchaj więcej klasycznych produkcji
>dogrywanie bassu też poćwicz

Raczej w tym tkwi problem, a nie w perce.


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - Shabboo Harper - 3.08.2016

Norbercie, prześledziłam Twój profil SC. Przewodnie wrażenie: lubisz... "bogato faszerować" swoje Beat'y. Multum "się dzieje" rytmicznie, jak też melodyjnie. Niestety, niejednokrotnie całość (danego tematu) nie brzmi spójnie. W poszczególnych projektach kreujesz "chaos", który brzmi jak "zlepek" sampli o niekoniecznie jednej przewodniej myśli (zgodnym wydźwięku). W efekcie dochodzi do męczącego przesytu "dotkniętego" skromną "pieszczotą technicznej troski". Główny defekt to częstotliwości ścieżek i separacja owych w miksie. Wszelako, to co szczególnie przykuło moją uwagę to różnorodność Twych "poszukiwań"; jest Jazz, Gospel, Hip Hop, Soul... Świetnie. :) "Black Music" to mój świat. Jest też Oldschool, dyskretny odcień la Paris. So... I'll be watching You. <bubu>

PS. W "Blake'u" dopieść, według mnie, tzw. Flow (płynność)...


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - funkyfella - 3.08.2016

Przy kolejnych trackach, zacznij zmniejszać ilość zabiegów, które "wkładasz " do jedego kawałka :)
Bo ma to potencjał, słychać ciekawe pomysły i kreatywność. Niestety za dużo tego naraz i takie psajko że hej :D

Pekre bym pozbierał z panoramy do środka i zniejszył zakres wybijania na boki do 30% tego co tereaz np tego clapa po prawo. Z samplami kombinował bym bardziej nad tym, żeby te plasterki tworzyy bardziej spójną melodię.

Ja tu słysze dobrego kombinatora, wiec wg mnie jak bedziesz szlifować ostro i nie odpuscisz to, już słysze
co z tego za roz...bang! bedzie :D


RE: Beraht - Blake (SampleBeat) - Maciek - 8.08.2016

no to moja kolej...
W postaci, w jakiej to jest w tym momencie jest absolutnie nie do przetrawienia. Mamy do czynienia z mieszanką kakofonicznych dźwięków - trzeba się skoncentrować aby wyłapać poszczególne elementy gdyż są one połączone ze sobą bez żadnego ładu ani składu, a przecież słuchacz ma się odprężyć i z przyjemnością delektować tym co płynie z głośników. Prostota w aranżu to nic złego - kilkoma dźwiękami można zabrać odbiorcę w magiczną podróż, więc proponowałbym skupić się na takich elementach jak perkusja, linia basowa i maksymalnie 2 dodatkowe elementy. Poznaj techniki związane z każdym z osobna, eksperymentuj, słuchaj jak to robią w komercyjnych nagraniach i zobaczysz czy coś ruszy do przodu.