MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Zirds - Wind Whispers a Little Story... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Zirds - Wind Whispers a Little Story... (/temat-ambient-zirds-wind-whispers-a-little-story)



Zirds - Wind Whispers a Little Story... - Zirds - 30.07.2016

Po dłuższej przerwie wracam z czymś spokojniejszym. Lekki, spokojny ambient z odrobiną różnych "przeszkadzajek" w tle i nie tylko.



Zirds

Wind Whispers A Little Story About You



[Obrazek: e804ef675ec83cc8gen.jpg]









RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Mocade - 30.07.2016

Fajnie zakombinowane, z jednej strony brzmi jak utwór do klasycznego klimatu fantasy a z drugiej słychać jak tu i ówdzie darek się skrada i mroczy na prawo i lewo. Podoba mi się taka mieszanka. Pozdrawiam.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Recoil83 - 30.07.2016

Witam, najbardziej mi się podoba po przytłumione pianino, taki ambient pasował by do gry typu Hidden Object, bo bardzo często słyszę taką muzykę, dobry dobór brzmień, ode mnie 5.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - droom - 30.07.2016

Od początku gra świetnie, wkrada się lekka nutka tajemnicy, niepokoju.
Nie podoba mi się barwa synthu, zbyt mało wyszukana.
Reszta brzmień idealnie spasowana.
Kurcze, bardzo miło się słuchało!
Aż dam 5!
Pozdrawiam
DrooM


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Sajga - 30.07.2016

Melodycznie jest super - propsuje wykorzystanie niestandardowej skali/wychodzenie poza standardową ;) Aranżacyjnie też to się fajnie rozkręca. W ogóle nie podobają mi się brzmienia, połowa instrumentów brzmi jak reverb z gałką dry na 0%, przeszkadzajki średnio mi pasują, nie mogę się wczuć jaki miałeś zamysł.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Zirds - 30.07.2016

Tak, większość instrumentów ma zastosowany pogłos na prawie 100% Wet. Zamysł był taki, że grałem tak jak leciało. Wszystko nagrywane na żywo, a potem obróbka pojedynczych ścieżek (w sumie tak zawsze ostatnio robię). :)


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - abyssMB - 31.07.2016

Bardzo mi się podoba, like Mark Ischam. Good job Zirds, ja bardzo lubię takie brzmienia. 5


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Shabboo Harper - 2.08.2016

Utwór "przywdziewa" łagodnie "oblicze" melodyjnie bliskie "Dragonfly". ^^ Wspaniale... Klimat wysublimowany; "natchniony" ogromnie fonicznym "kolorem" urokliwych w swej prostocie nut. Jest beztrosko, dobrodusznie, czarownie. Jacku, wykreowałeś lekko hipnotyczny temat, w którym specyficznie (w finalnym odczuciu) użyty Reverb "przynosi" całości niekorzystny rezonans. Z pewnością takowy "trik" był zamierzony; jednakże w pewnym momencie "to" po prostu lekko nuży... "Wszelkie przeszkadzajki" - trafione (szczególnie efekt a'la "drżenie głosu" jest zmyślny).
Ponownie swobodna improwizacja w stylu "live"? Hmmm... "uzależniasz się". ;)


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Martin - 4.08.2016

Ambient z sensem, czytelną narracją i ludzkim dotykiem. Nie musi byc doskonale zagrane (i nie jest) ale widać stojącego za muzyką człowieka. 100 razy to wole niz perfekcyjnie wycezelowane ambienty bez treści. Tu sa emocje, dla mnie bomba. Założę sie tez ze miałeś większa frajdę z grania na setkę w tym utworze, niz tradycyjnego dłubania utworu myszka w sekwencerze.

Do minusów zaliczam drętwa barwa syntka. Poza tym szczegółem bez uwag 5/5.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Zirds - 4.08.2016

Dziękuję za komentarze :)

Nie jest doskonale zagrane bo w ambiencie się płynie, a nie tak jak w muzyce techno wszystko musi być odpowiednio skwantyzowane i rytmiczne.. Taki zabieg był celowy...

Co do drętwej barwy syntezatora to też musisz wybaczyć, ale też nie był tworzony na wypasionym pirackim Serum czy innym programie za duuuże pieniądze z chomikuj.pl ;) To klasyczny Oberheim Matrix 12 z kolekcji Arturia V Collection, dlatego brzmienie może być nieco inne niż dotychczas można spotkać w muzyce.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Mat.Mor.Raw - 6.08.2016

Pierwsze wrażenie - 5 - Na taki kawałek od Ciebie czekałem od dłuższego czasu, świetny, wciągający, baśniowy klimat. Przynosi na myśl twoje dokonania z albumu Clowns, którego swego czasu sporo słuchałem.
Kompozycja - 4 - pomimo, że to ambient, cały czas coś się dzieje, co kilka taktów odczuwa się zmianę klimatu, dochodzą nowe instrumenty, efekty. Całość jest bardzo płynna i spójną. Główny temat, oparty na kilku dźwiękach, jest dość chwytliwy i od razu zapada w pamięć. Wg mnie momentami trochę za długo ciągną się niektóre partie, przez co od drugiej połowy utwór traci trochę progresję misternie zbudowaną na początku, no ale w końcu to ambient..
Brzmienie/mix - 5 - Nie będę wnikał w szczegóły, po prostu bardzo przyjemnie słucha się tych dźwięków, nie ma w brzmieniu czegoś co rozpraszałoby uwagę lub raziło. Solidny mix, sprawne opanowanie panoramy i głębi. Jest przestrzennie, klarownie, a na końcu mrocznie jak z horroru, jakby z sufitu kapała woda w ciemnym pokoju, a to za sprawą silnego pogłosu na pianinie.
Ocena - 5


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - KBK - 6.08.2016

To chyba jeden z Twoich lepszych numerow w swej klasie. Aranz dobrales bardzo dobrze, od poczatku do konca trzyma klimat. Jedyne co mi brudzi odsluch to pianino, ltore wchodzi po 3 minucie, nie pasuje ta glebiavreverbu dla mnie, poza tym zostawiam 5!


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Zirds - 6.08.2016

Pianino gra od samego początku.. Od 0:00 ;)


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - KBK - 6.08.2016

Od 3 minuty zaczelo mi przeszkadzac ;)


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Stiopa - 10.08.2016

Kiedy zacząłem słuchać i patrzeć na ten obrazek.... od razu mnie tam przeniosło.... Lubie takie kawałki gdzie jest opowieść, którą można sobie wyobrazić.... Tutaj byłem w magicznej krainie i wsłuchiwałem się w szept wiatru... Czasem przeszkadzały mi niektóre dźwięki pianina ( zbyt głośne) Ale.... to nie ważne. Klimat nieziemski... Świetny kawałek.
Pozdro


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Rust - 17.08.2016

Świetny abmient, nietypowy. Nie zaliczyłbym go do muzyki relaksacyjnej, co wcale nie jest minusem. Można przy nim odpłynąć, słychać celowe "eksperymenty", zmiany nastroju, klimatu. Po tajemniczym i przyjemnym początku zaczynają wchodzić dzwięki zaniepokojenia, obawy. Ta niejednostajność czyni ten ambiencik bardziej awangardowym i w sumie tak jak chciałbym, żeby był on jednak jednostajny tj. przyjemny jak na początku to wcale nie żałuje tego że słucham tej wersji, którą Ty stworzyłeś. W końcu to Twój świat, Ty jesteś kreatorem ^^. 5/5 Jest tu stworzony fenomenalny klimat i można zanurzyć się bardzo głęboko. Dzięki za ten track i czekam na więcej. ^D Propsy Beer


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Zirds - 18.08.2016

Sprawdź poprzednie moje tracki.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Adamzzz - 18.08.2016

1:41 ała, moje uszy xd Podobają mi się u Ciebie oryginalne melodie. Może to przez ten ambientowy styl kompozycji, ale jest w tym coś ciekawego. Jedyne co cały czas mnie odpycha w Twoich kawałkach to brak finezji pod względem sounddesignu. Melodia melodią, ale brzmi to ciągle trochę amatorsko. Dla mnie tam to jest w porządku. Wolę żeby grało orygianlnie i wkręcało niż żeby ładnie wszystko się trzymało w miksie.. ale no tak to już jest z dzisiejszym standardem produkcji, cały czas się podwyższa i coraz więcej się oczekuje. Ode mnie 4/5


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - Zirds - 18.08.2016

Nie jestem za tak zwanym "loudness war" i wszystkimi standardami, które za tym idą.. Może to źle, ale to mój wybór i może na tym tracę, ale nikt mi nie ma prawa nic narzucać na siłę w takim przypadku.

Dziękuję za komentarz.


RE: Zirds - Wind Whispers A Little Story... - In-Tegral - 20.08.2016

Shit, takiego klimatu dawno tu nie słyszałem, nieprzewidywalny utwór - duuuży plus. Bardzo dobrze dobrane brzmienia. Chyba to Twój najlepszy utwór jaki od Ciebie słyszałem. 5/5