MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Legalność - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Legalność (/temat-fl-studio-fl-studio-legalnosc)



FL Studio: Legalność - Cloudie - 3.08.2016

Hej. Zainteresowałem się programem FL Studio w zastepstwie DAW, którego używam obecnie. Czy jest legalne odkupienie pudełkowej wersji FL STUDIO z serialem (zarejestrowanej na dane osoby, od której dokonuję zakupu - na stronie image-line) ? Czy dane po rejestracji przypisane do seriala da się zmieniać ? (Imię , nazwisko itd. )


RE: Legalność używanego fl studio ? - Loco - 3.08.2016

Według regulaminu Image Line nie ma możliwości transferu licencji. W teorii oznacza to że nie możesz legalnie zdobyć licencji z "drugiej ręki".


RE: Legalność używanego fl studio ? - Zirds - 3.08.2016

Wersję pudełkową Image Line FL Studio Producer Edition 12 BOX kupisz już za niecałe 450 zł.


RE: Legalność używanego fl studio ? - Cloudie - 3.08.2016

Sytuacja wygląda tak, że osoba, która kupiła Fl Studio zrezygnowała z programu po 3-4 dniach użytkowania i nie zamierza korzystać z programu i zaproponowała mi dużo niższą cenę, aby odzyskać pieniądze - przeznaczone na program, którego nie będzie używać już nigdy.

Skoro mam okazję z FL Studio to postanowiłem zadać to pytanie. Co w takim razie może zrobić użytkownik, który się zarejestrował i zakupił program FL Studio , ale nie zamierza go już nigdy używać - celem odzyskania kasy ?


RE: Legalność używanego fl studio ? - Zirds - 3.08.2016

Używaj na jego danych :) Najlepiej napisz do Supportu Image-Line. Opisz im sytuację, że nie chcesz robić transferu, ale chcesz zmienić dane osobowe, mail etc.


RE: Legalność używanego fl studio ? - Shutara - 4.08.2016

Raczej Cię nie zjedzą za to, że nie jesteś John Doe, który widnieje u nich w rejestrze a zamiast robić muzykę, to "żłopie browary, aby zapomnieć o swoim nietrafionym zakupie".
Jak chcesz mieć święty spokój, faktycznie możesz napisać do IL. W końcu to też ludzie i trzeba być dobre myśli - najwyżej odpiszą "nie" i będziesz mieć ich w dupie równie głęboko, jak oni Ciebie ;)
A okazje trzeba wykorzystywać xD


RE: Legalność używanego fl studio ? - Cloudie - 4.08.2016

Mam podobne zdanie. Wg. mnie serial i dostęp do konta są poświadczeniem posiadania programu. Nawet jeśli będą tam dane osobowe innej osoby...Moim programem nr 1 jest Reaper, ale kiedyś bawiłem się FL Studio. Skoro jest okazja - jasne. Trzeba skorzystać.



RE: Legalność używanego fl studio ? - gregwmusic - 4.08.2016

email zawsze zmienic :) z tego co wiem a po co komu twoje nazwisko czy imie :) :)


RE: Legalność używanego fl studio ? - Maciek - 5.08.2016

Ja odkupiłem Omnisphere. W bazie Spectrasonics ten numer seryjny zarejestrowany jest na Chrisa jakiegośtam. Chris podał mi dane konta a ja po zalogowaniu zmieniłem hasło i adres e-mail. Zmiana nazwiska kosztowałaby ok $50, w zależności od okoliczności - jak oświadcza firma Spectrasonics. A co by mi to dało? Satysfakcję, że po zalogowaniu zamiast Welcome Chris widnieje Welcome Maciej. Jako, że logowałem się aż dwa razy w ciągu kilku miesięcy celem instalacji produktu na dwóch komputerach, powinienem przeżyć jakoś tę "zniewagę" ;). Ponadto firma oferuje wsparcie techniczne telefoniczne i mailowe. Jeśli zdarzy się tak, że Omnisphere nagle zamieni się w Sound Forge albo Absynth 1, skorzystam z "telefonu do przyjaciela" licząc na to, że konsultant Spectrasonics zapomniał jak brzmi głos Chrisa i nie zorientuje się, że po drugiej stronie linii jest jednak Maciej podający się tylko za Chrisa ;). Jeśli natomiast Omnisphere tylko samo się zaktualizuje do Omnisphere 2, sprawdzę FAQ.
Reasumując, ja osobiście bym odpuścił kontakt z Image-Line, zwłaszcza że transfer licencji nie wchodzi w grę według ich regulaminu. Korzystanie z imienia i nazwiska poprzedniego właściciela w niczym Ci nie będzie przeszkadzać ani w żaden sposób nie wpłynie na pracę. Jeśli jest taka opcja, to zmień sobie tylko hasło do konta na wypadek gdyby poprzednik zrobił Ci prima aprilisowy psikus.


RE: Legalność używanego fl studio ? - Cloudie - 5.08.2016

Dzięki za te informacje i sugestie. Podsumowując FL Studio trafi do kolekcji.


RE: FL Studio: Legalność - DMNSound - 30.09.2016

Nie wiem czy nie za późno, ale napiszę jeszcze, że lepiej jest kupić wersję on-line zamiast box, bo w wersji box, bezpłatna aktualizacja jest tylko do jednej wersji wzwyż. W wersji on-line bezpłatna aktualizacja jest dożywotnia.