MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) (/temat-progressive-recoil83-my-favourite-things-stiopa-remix)



Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Stiopa - 9.08.2016

Siemanko. Niedawno słuchałem sobie kawałek Recoila83, który szczególnie mnie urzekł... a zwłaszcza jego melodia :P Postanowiłem zrobić remixa... poprosiłem o stemsy... i oto on.
Może inny klimat niż oryginał ale myślę, że się spodoba. Miłego odbioru.



Pozdro

P.S. Darmowy download

Link do tematu z oryginałem: http://musicproducers.pl/temat-soundtrack-recoil83-48my-favourite-things


RE: Recoil89- My Favourite Things ( Stiopa Remix ) - Recoil83 - 9.08.2016

Co tu dużo dodawać, ja jestem 83 z 25 kwietnia, kawał dobrej roboty, wersja House bardzo mi się podoba, bo moje eksperymenty nie są dla szerokiej publiczności, ode mnie 5.


RE: Recoil89- My Favourite Things ( Stiopa Remix ) - qnebra - 9.08.2016

Remiks równie dobry co oryginalny utwór. Różnią się stylistyką i gatunkiem, mają zupełnie inne klimaty: oryginał - kontemplacja, relaks. Twój zaś bardziej dynamiczny i nadający się na parkiety. Na temat strony technicznej nie będę się wypowiadać, bo się po prostu na tym nie znam.


RE: Recoil83- My Favourite Things ( Stiopa Remix ) - AirTight - 9.08.2016

Nie będę się tu mądrzył kawałek na prawdę wkręc... świetny klimat :) dobry jakościowo aranż że świetnym mixem. poza tym klimaty które uwielbiam ode mnie leci 5 zez dwóch zdań


RE: Recoil83- My Favourite Things ( Stiopa Remix ) - Nyklas - 9.08.2016

Bardzo fajny Remix, pierwszy raz miałem okazję słyszeć oryginał i jestem pod wrażeniem tych dwóch wersji :-) świetna melodia z oryginału ciekawie zaaranżowany remix i jest naprawdę miło! Muszę pochwalić jeszcze Mix, bardzo dobry odsłuch na słuchawkach! Jak najbardziej na plus! Pozdro


RE: Recoil83- My Favourite Things ( Stiopa Remix ) - Stiopa - 11.08.2016

(9.08.2016, 11:46)Recoil83 napisał(a): Co tu dużo dodawać, ja jestem 83 z 25 kwietnia,....

Haha na początku nie zajarzyłem o co chodzi ale już wszędzie poprawiłem. Sorki za to, nie wiem czemu usrało mi się 89 :P

Pozostałym userom dziękuję przy okazji za miłe słowa i czas poświęcony na przesłuchanie.
Pozdro


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Amer - 19.08.2016

Jak obiecałem jestem,,,,
stopa w intro drewniana nie podoba się ogółem taki feeling nad stopą to jeszcze bym tu popracował bo brakuje jej kopyta
polecam ci Hue-X do ustawiania niby nie ma kontynuacji ,ale chyba tak to jest teraz darmowa.
Bas (sub)wydaje się jakby trochę był bez kontroli ucieka ci miejscami w mid bas dorze gra , szum zdecydowanie za bardzo suchy szary, pluki za gołe surowe , zagrywka na outro była była by dobrym intro w dropie bym widział hack slash przy tym rytmie/sekwencji co gra.
Miks zdecydowanie do dyskusji co jak ma grać ,ale to lepiej na spokojnie.


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Stiopa - 19.08.2016

Ale żeś pojechał. A więc stopa drewniana hmmm 20 lat na jednej robię więc może dlatego. Pluki też wydają mi się za gole ale po kilku naradach z moimi starymi znajomymi tak zostało. Nie wiem co tam byś widział w dropie bo nie wiem co to hack slah. Suba nie ma. Graja dwie linie bassu z czego na tej wyższej jest narzucony groove więc stąd efekt rozjeżdzania ale wszystko gra równo. Kwestia mixu hmmm. Możliwe, że coś nie tak... A tak na poważnie jedyne to sweepy i crashe miejscami za głośno... Dziękuję za ocenę. Będę miał na uwadze przy następnych produkcjach.
Pozdro


P.S. Nie mogę do reasona zapinac wtyczek....


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Wasp - 19.08.2016

remix równie dobry jak oryginał. mix/master nawet lepszy
jak dla mnie było by idealne gdyby nie było Side-Chaining'u, bo on psuje nastrój
halfbeat tempo w połowie jest dobrym pomysłem, urozmaica kawałek


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - GY4 - 23.08.2016

No ta melodia glowna swietna jest.Oryginal tez sluchalem,odrazu mi sie przypomnialo.Fajny remix,ciekawe rozwiazania.Troche powera mi tylko brakuje na stopie,moze gdzies tam na dole.....moze troche side chain pompuje za bardzo,jak Wasp wychwycil


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Adamzzz - 24.08.2016

Ten moment kiedy zapominasz, że oprócz podziału gatunkowego jest jeszcze dział "Najlepsze utwory" na forum xD
Fajny motyw, można go sobie zanucić, podoba mi się (noo ale to po większej części sprawka Recoila xd). Basik gra trochę dziwnie, czasami ciężko wyczuć na jakiej nucie gra. Możliwe że na żywo nie miałbym takich wątpliwości.
Trochę dziwi mnie ten prosty jak sznurówka pluck grający główny motyw od 3 minuty. W buildupie dałeś ładne flety, pady, inne cuda wianki, a tu nagle bum, jedziemy z pluckiem i to takim bez szaleństw. Po prostu zwyczajnym pluckiem xd No jakoś nie mogę poczuć tego tupnięcia kiedy wchodzi bas.
Technicznie raczej okej. Ważne że każdy element słychać głośno i wyraźnie. Jest moc! :D


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - themiiram - 18.09.2016

Co to są stemsy? O.o


RE: Recoil83 - My Favourite Things (Stiopa Remix) - Recoil83 - 18.09.2016

(18.09.2016, 16:26)themiiram napisał(a): Co to są stemsy? O.o

To taki format pliku który można odtwarzać normalnie jak mp3, ale dodatkowo posiada 4 ścieżki audio.
http://www.stems-music.com/stem-creator-tool/