MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Kveon - Memories of You - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Kveon - Memories of You (/temat-uplifting-kveon-memories-of-you)



Kveon - Memories of You - Kveon - 11.08.2016

Witam!
Długo się zastanawiałem, do jakiego gatunku to wrzucić, czy chillout, ambient, czy też trance, wszystkiego po trochu. Nutka dla Mnie wyjątkowa, bo dzięki niej jest opowiedziana historia.
Nutka też specjalnie zrobiona dla mojego brata, więc połączenie jego ulubionych gatunków muzycznych i brzmień.
Dziękuję za odsłuch i pozdrawiam!



RE: Kveon - Memories of You - Druii - 11.08.2016

No i nawet ładnie. Brzmienia spoko, miks nawet daje radę, muzycznie nie porywa. Ładnie siadła perka w buildupie, ale mogłoby się trochę więcej tam dziać.

Zastrzeżenia:
- przydałoby się rozbić sekcje w głównej części bo wszystko gra jak jedna posidechainowana kiełbacha,
- denerwuje mnie niezmiernie dosłowne wskazanie sluchaczowi historii. wolę, żeby opowiadać muzyką, a nie z muzyki robić dźwiękowy teledysk (wstęp utworu). historię da się opowiedzieć bez dosłowności.

4/5


RE: Kveon - Memories of You - tomaszp - 11.08.2016

No wstęp robi wrażenie, super dograłeś te pianino, perkusja dobrze wmiksowana w zasadzie nie ma się do czego przyczepić :)

Drop typowo trance'owy, mógłbyś spróbować trochę melodię zmienić, bo generalnie gra to samo przez całą resztę utworu a przydała by się jakaś modyfikacja.

Ogólnie jeśli chodzi o instrumentarium to brzmienia są poprawne, pasujące do gatunku, można by z nich wyciągnąć trochę więcej ale jest bardzo poprawnie.

Widać, że włożyłeś w to więcej, niż tylko czas poświęcony na dogranie tego kawałka. Miło się słucha utworów, które dla twórcy są czymś więcej, niż tylko miksem przeróżnych dźwięków !

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Kveon - Memories of You - Stiopa - 12.08.2016

(11.08.2016, 16:30)Druii napisał(a): Zastrzeżenia:
- przydałoby się rozbić sekcje w głównej części bo wszystko gra jak jedna posidechainowana kiełbacha,

Zgodzę się w 100% Dla mnie takie pompowanie kawałka w ogóle jest niezrozumiałe. Zrobił jeden ,palant,, na vivie pompke, bo na kacu spierdolił kompresor i teraz wszyscy małpują. W tym tygodniu o to przyczepiłem sie tu na forum chyba do trzech już osób o to.... Ja również stosuję kompresję sidechain ale z umiarem, wyważoną, tak żeby wysunąć stopę, a nie żeby ssało cały kawałek... No nic Twoja sprawa jak lubisz gdy zatyka uszy....
Jeśli chodzi o przekaz, to tu masz plusa. Uwielbiam kiedy muza opowiada historię.... sam tak nieraz robię i zawsze wyobrażam sobie jakąś opowieść kiedy robię muzę. Nawet parę razy zrobiłem to tak dosłownie jak Ty w swoim intro. Ogólnie kawałek dobry emocjonalny, a to chyba jest najważniejesze w muzyce.
Pozdro


RE: Kveon - Memories of You - Shabboo Harper - 14.08.2016

Wojtku, dzielę z Tobą tych kilka minut. <tuli>
PS. Zawsze po burzy...


RE: Kveon - Memories of You - ozi - 17.08.2016

Rzeczywiście tak jak pisali poprzednicy, masakrycznie skompresowane, ale ogólnie utwór bardzo fajnie się kreci. Nie wieje nudą, a historyjka w tle ciekawa. Bardzo mi sie podoba delikatna melodia i brzmienia, chociaż na codzień słucham cięższych klimatów :) miła odmiana :)


RE: Kveon - Memories of You - Damian Sulewski - 24.10.2016

Dla mnie mega! Wstęp robi wrażenie, czuć tą całą historię zawartą w utworze. Może mix nie jest najlepszy i kick moim zdaniem jest do wymiany, ale daje 5/5 za zrobienie piosenki dla siebie, nie pod kontem konkretnej wytwórnię.

P.S.
Włączyłem track jeszcze raz :)