MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB Funky Fella - Funky Rollers - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB Funky Fella - Funky Rollers (/temat-drum-bass-funky-fella-funky-rollers)



Funky Fella - Funky Rollers - funkyfella - 14.08.2016

Siemanko,
pierwszy raz w tym temacie :)

Siedze w Hip Hopie ale jak to przewaznie bywa, jak siadam
do muzyki to nigdy nie wiem co wyjdzie... i tym razem wyszło
cuś takiego. Nie znam się , ale chyba drum & bass troche nie ? :D

Dawajcie znać jak to siada, albo leży :) Peace




RE: Funky Fella - Funky Rollers - Mocade - 15.08.2016

Świetne użycie gitary, jakoś bardzo mi ona pasuje pod całość. Co prawda miałem wrażenie że w drugiej części utworu będzie jej więcej razem z perkusją, ale cóż, i tak ogół wyszedł na plus. Pozdrawiam.


RE: Funky Fella - Funky Rollers - Rust - 18.08.2016

No i po tym właśnie można rozpoznać fachowca który zna się na swojej robocie, że i z innej dziedziny przywali dobry track :D Mimo, że do funkyfellowskich biciw nigdy nie miałem nic do zarzucenia to dobrze jednak czasem usłyszeć jakieś nowe inspiracje w produkcjach. Dziarskie pod względem estetycznym oraz bardzo dobre w kwestii technicznej. 5/5 i propsy Beer


RE: Funky Fella - Funky Rollers - Shabboo Harper - 24.08.2016

W moim skromnym przekonaniu to jeden z Twoich znakomitszych kawałków. Pierwszorzędnie wykreowany aliaż brzmień typu 60's/70's. Mood a'la Flower Power; "psychodelicznie" uchwycony w organach Hammonda, w "surowej" perce, w mięsistym Bass'ie, w euforycznych riffach gitary niemalże w stylu Carlos'a Santan'y. Duszno, tak jak lubię. ^^ Fenomenalnie. Funky, hmmm... "pełne zanurzenie"; jest. ;)


RE: Funky Fella - Funky Rollers - soundsystem - 24.08.2016

potwierdzam , dnb pełną gębą , bardzo łanie dobrane sample , masz talent .


RE: Funky Fella - Funky Rollers - MarcelloT - 25.08.2016

Czuć w tym olschool, zwłaszcza w tym "hip-hopowym" użyciu sampli, jeśli wiesz co mam na myśli :D Organy też właśnie takie jakby lata 70. Jak dla mnie fajne połączenie, gitary trochę za mało wg mnie ale taką najwidoczniej miałeś wizję.


RE: Funky Fella - Funky Rollers - funkyfella - 26.08.2016

(15.08.2016, 16:48)Mocade napisał(a): Świetne użycie gitary, jakoś bardzo mi ona pasuje pod całość. Co prawda miałem wrażenie że w drugiej części utworu będzie jej więcej razem z perkusją, ale cóż, i tak ogół wyszedł na plus. Pozdrawiam.

dzięx, no taki to eksperyment u mnie wyszedł, bo dopiero w połowie tworzenia wykluło się, że "robimy 2x tempo" :D

(18.08.2016, 23:12)Rust napisał(a): No i po tym właśnie można rozpoznać fachowca który zna się na swojej robocie, że i z innej dziedziny przywali dobry track :D Mimo, że do funkyfellowskich biciw nigdy nie miałem nic do zarzucenia to dobrze jednak czasem usłyszeć jakieś nowe inspiracje w produkcjach. Dziarskie pod względem estetycznym oraz bardzo dobre w kwestii technicznej. 5/5 i propsy Beer

dziekować, ego połechtane :) no ale widocznie coś w tym musi byc heheh :) ale też jak pisałem weczniej, to nieplanowane było :D

(24.08.2016, 21:49)Shabboo Harper napisał(a): W moim skromnym przekonaniu to jeden z Twoich znakomitszych kawałków. Pierwszorzędnie wykreowany aliaż brzmień typu 60's/70's. Mood a'la Flower Power; "psychodelicznie" uchwycony w organach Hammonda, w "surowej" perce, w mięsistym Bass'ie, w euforycznych riffach gitary niemalże w stylu Carlos'a Santan'y. Duszno, tak jak lubię. ^^ Fenomenalnie. Funky, hmmm... "pełne zanurzenie"; jest. ;)

No tego sie nie spodziewałem :) W zasadzie to w głowie wierciła mi się myśl, że track sie nie spodoba :)
No i jak już pisałem, to mial być moj kolejny "zwykły" beat, przynajmniej do połowy procesu. Wszystko zawarzyło na jednym kliknięciu "scale x2" odnosnie, z nudów wrzuconego loopa perkusji. Cieszy mnie niesamowicie, że takie połączenia jednak dobrze siedzą i jest zanurzenie ! :P Peace

(24.08.2016, 22:09)soundsystem napisał(a): potwierdzam , dnb pełną gębą , bardzo łanie dobrane sample , masz talent .

dzięx dzięx za opinie man

(25.08.2016, 20:26)MarcelloT napisał(a): Czuć w tym olschool, zwłaszcza w tym "hip-hopowym" użyciu sampli, jeśli wiesz co mam na myśli :D Organy też właśnie takie jakby lata 70. Jak dla mnie fajne połączenie, gitary trochę za mało wg mnie ale taką najwidoczniej miałeś wizję.

Wiem co masz na mysli, bo to z początku miał być (typowo) hip hopowy bit. Gitara z sampla, dla mnie jest ciutke męcząca i niechciałem za mocno nią przesycić kawałka (może dlatego, że lecciała przez dobre 6-8 godzin bez przerwy hahaha)


RE: Funky Fella - Funky Rollers - Pieseq - 1.09.2016

Break by się przydał gęściejszy trochę, plus bardziej tłusta stopa i werbel z jakimś tailem lekkim. Można by też podbić lekko górne częstotliwości - będzie więcej powera.

Ogólnie klimacik bardzo fajny,dobór sampli mi jak najbardziej leży, czekam na następne kawałki w tym dziale od Ciebie.