MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Devv - Villain (Phonk) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Devv - Villain (Phonk) (/temat-trap-devv-villain-phonk)



Devv - Villain (Phonk) - Devv - 17.08.2016



Chciałem się podzielić z wami takim oto traczkiem :3
Brudny hip-hop z lat 90 połączony z trapem na jazzowym samplu.


RE: Devv - Villain (Phonk) - Maciek - 17.08.2016

Przyznam szczerze że czegoś takiego jeszcze nie słyszałem i na wstępie duże brawa za oryginalność. Dwa zupełnie odmienne klimaty i nie wiem czy nie są one zbyt odmienne aby stworzyć teoretycznie sensowny utwór. Łamiesz jednak wszelkiego rodzaju stereotypy i potwierdzasz że w muzyce nie ma miejsca na jakiekolwiek reguły i schematy. Ode mnie bardzo mocne 4


RE: Devv - Villain (Phonk) - Devv - 17.08.2016

(17.08.2016, 20:55)Maciek napisał(a): Przyznam szczerze że czegoś takiego jeszcze nie słyszałem i na wstępie duże brawa za oryginalność. Dwa zupełnie odmienne klimaty i nie wiem czy nie są one zbyt odmienne aby stworzyć teoretycznie sensowny utwór. Łamiesz jednak wszelkiego rodzaju stereotypy i potwierdzasz że w muzyce nie ma miejsca na jakiekolwiek reguły i schematy. Ode mnie bardzo mocne 4

1.
Nie no, aż takie oryginalne to to nie jest xD. Dużo osób robi coś takiego wystarczy, że ogarniesz paru artystów jak $OUDIERE, HAUNTXR, Backwood boy, lub całe PurplePosse

2.
Imo to fajnie, że ludzie próbują ożywić stare utwory, dając im troche nowoczesnych brzmień, apropos trapowych linii basowych, to były już w sumie w tamtych czasach (1994), np. tu https://www.youtube.com/watch?v=Qm9DU7n6p9A choć rzeczywiście czysty trap to to nie jest ;P

3.
Dziękuje za wypowiedź :3


RE: Devv - Villain (Phonk) - patorecydywa - 18.08.2016

O, bardzo przyjemny low rider. Fachowo. Ten krótki talerz 11/10! Bas, jak wchodzi w Sustain, to już jest nieruchomy niestety. Werbel bym może też odchudził, bo przy takiej ilości basu, średni dół mu raczej zbędny.
Fajny numer, konsekwentny


RE: Devv - Villain (Phonk) - Wasp - 18.08.2016

ładna harmonia, super gitara wah wah, buczący 808 kick
Porządne bicisko


RE: Devv - Villain (Phonk) - Maciek - 18.08.2016

Devv miałem na myśli fakt, że nie słyszałem takiej stylistyki wśród amatorskich utworów - większość na ogół sprowadza się do nie potraktowanych niczym sampli 808, podobnego basu i rollowanych hihatów. Taki obraz trapu odstraszył mnie skutecznie od tego gatunku więc z chęcią posłucham wykonawców, których podałeś


RE: Devv - Villain (Phonk) - MariQ - 18.08.2016

Perkusja jest tutaj naprawdę dobra, sampel pięknie dopełnia ten utwór. Wszystko dobrze brzmi, ładnie płynie. 5 ode mnie.


RE: Devv - Villain (Phonk) - Hola Flavio - 18.08.2016

(18.08.2016, 7:23)Maciek napisał(a): Devv miałem na myśli fakt, że nie słyszałem takiej stylistyki wśród amatorskich utworów - większość na ogół sprowadza się do nie potraktowanych niczym sampli 808, podobnego basu i rollowanych hihatów. Taki obraz trapu odstraszył mnie skutecznie od tego gatunku więc z chęcią posłucham wykonawców, których podałeś

Trzeba częściej sprawdzać, bo bywają takie rzeczy ;)

Co do samego bitu
>wszystko siedzi
>bass ze stopą miodzio
>chcesz może sprzedać ten bit?

:V


RE: Devv - Villain (Phonk) - Shabboo Harper - 18.08.2016

Wszystko to co "u Ciebie" lubię. ^^ Nieśpiesznie, z polotem, w stylu "full relax". Takowy aliaż typowych "czarnych nutek" jest niesamowicie efektowny. Przy minimalnie "nucącym" sennymi smyczkami tle, obok dyskretnego, klasycznego Beat'u melodyjny Sax brzmi nader klimatycznie. Gitara subtelnie "brzęczy", "Łajdak" (w sample'u) "jęczy"... Powiewny, jazzujący mood. Devv, it's good. ;)
PS. Inspiracje świetne. Znasz produkcje NajaesBeats?


RE: Devv - Villain (Phonk) - Devv - 18.08.2016

(18.08.2016, 16:05)Shabboo Harper napisał(a): Wszystko to co "u Ciebie" lubię. ^^ Nieśpiesznie, z polotem, w stylu "full relax". Takowy aliaż typowych "czarnych nutek" jest niesamowicie efektowny. Przy minimalnie "nucącym" sennymi smyczkami tle, obok dyskretnego, klasycznego Beat'u melodyjny Sax brzmi nader klimatycznie. Gitara subtelnie "brzęczy", "Łajdak" (w sample'u) "jęczy"... Powiewny, jazzujący mood. Devv, it's good. ;)
PS. Inspiracje świetne. Znasz produkcje NajaesBeats?

Dziękuje za śliczną wypowiedź :3 Niestety nie przyszło mi słuchać tego pana.


RE: Devv - Villain (Phonk) - Shabboo Harper - 18.08.2016

Ależ proszę... Jak zawsze czynię to z przyjemnością. Szczególnie, iż wielce cenię Twój zmysł do tego typu specyficznych nutek. Jest w tym jakaś "metafizyka"...
Jeśli zaś chodzi o NajaesBeats; po prostu skuś się i już.
Wszystkiego dobrego Devv. :)


RE: Devv - Villain (Phonk) - funkyfella - 23.08.2016

Mimo iż cykacze mnie drażnią, to kolejny raz moje uszy przekonują się do tego, że "trap" w wydaniu producentow z tego forum, to coś dużo lepszego i cekawszego od plastikowych "mejnstrimów".
Panie , takie połączenie to mie sie podobajo !

Give me more, dobre 4 !