MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE GY4 - Usual Day - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE GY4 - Usual Day (/temat-house-gy4-usual-day)



GY4 - Usual Day - GY4 - 24.08.2016

Siemanko.Zapodaje nowy traczek,ktory zrobilem po powrocie do PL ( Trzeba bylo troche pieniedzy poszukac po swiecie hehe:D ) Gitarka w refrenie samplowana.Chcialem gitare tam umiescic koniecznie,i to mi jakos wpasowalo.
Kliamtowo pod house bedzie chyba
Milego odsluchu
Krytyka mile widziana:)
Pozdrawiam !



RE: GY4-Usual Day - tomaszp - 24.08.2016

Witam !

Wstęp dosyć monotonny ale oprócz jego monotonności nie ma się do czego przyczepić :)

Perkusja całkiem poprawnie, dźwięk, który wchodzi w 0 : 33 ciekawy ale nie wiem czy nie wychodzi ze skali, w której projektowałeś utwór. Ogólnie jest bardzo klimatycznie, minimalistycznie.

Gitarkę musiałbyś przynajmniej pogłośnić (ja bym dodał EQ + Saturacja + Kompresja).

Na pewno potrzeba temu utworowi więcej efektów w przejściach i więcej zmian w ścieżkach perkusyjnych. Trochę za dużo monotonii. Gitarka ma duży potencjał i można z niej wyciągnąć dużo, dużo więcej.

W sumie to nie ma się szczególnie do czego przyczepić :). Jak na house to zbyt monotonnie, jak na minimal to zbyt - powiedziałbym "pozytywnie". Gdzieś oscylujesz pomiędzy tymi gatunkami.

Jeśli poprawiłbyś gitarkę i dodał trochę efektów to była by bomba :)

Lubię takie klimaty, życzę Ci powodzenia !!

Pozdrawiam,

Tomek.


RE: GY4-Usual Day - barthus - 24.08.2016

Tak jak tomaszp zauważył, monotonne. Podoba mi się klimat jaki stworzyłeś :D Wokal całkiem spoko. Gitarka dość plastikowa, nie ma w niej głębi (no ale jest samplowana). Brakuje smaczków i ogólnych urozmaiceń. Utwór mimo iż trwa niemalże 5 minut szybko się urywa, co jak dla mnie świadczy o tym, iż po prostu dobrze się go słucha ;) 4 od mnie :D


RE: GY4-Usual Day - Shabboo Harper - 28.08.2016

Track powoli przybiera "śmielszy" koloryt brzmień; progresja jest regularna acz wstrzemięźliwa. To nie zarzut; jedynie przewodnie odczucie, iż przy tak skromnym Sound Designie utwór winien trochę "bystrzej" przechodzić w kolejne części aranżu, tak by... nie nużyć. Przy końcu bowiem kreuje się refleksja typu: "to już?"/"to wszystko?"... Wszelako jest zacnie. Beat kołysze, szczególnie "aksamitny" Bass stwarza sexy głębię; Bells'y; dyskretne, o metalicznie surowej barwie Pad'y plus osobliwy sample wokalu redukują jednolity wydźwięk z Intro. Gitara zręcznie "wkręcona", acz krztynę "niedopieszczona" w miksie. Marcinie, temat godny wzbogacenia. Keep goin'... :)


RE: GY4-Usual Day - Quantum Spark - 29.08.2016

Początek za suchy, przydałoby się od razu coś co daje głębię.
Choćby jakiś szum.
Drumsy dla mnie za suche, trochę bez charakteru.
Akordy i reszta brzmień stylowa, fajna.
Jest dość minimalowo ale klimat fajny, tempo leniwe przyjemne.
Przydałyby się jakieś szumy w tle, impakty z długim wybrzmieniem, crashe, reversy tego typu rzeczy.
4


RE: GY4-Usual Day - Stiopa - 2.09.2016

Tak jest. Dobry deep house. Fajny bass. Doczepie się jak przedmówcy do lekko sychej perki... Mogłoby być ciut miękciej, no i zdecydowanie brakuje przeszkadzajek... Chociaż z drugiej strony nie wiem, czy nie popsuło by to uroku całości.
Pozdro