MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Matt Ether - Synths and Waves - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Matt Ether - Synths and Waves (/temat-progressive-matt-ether-synths-and-waves)



Matt Ether - Synths and Waves - mattether - 27.08.2016

cos w stylu oldschoolowego synthwave/pop z progressywnym brzmieniem :P




RE: Matt Ether - Synths and Waves - soundsystem - 28.08.2016

fajnie się słuchało , brakuje mi tu jakiejś dłuższej przerwy która by zapowiedziała klimat perkusja plus coś mrocznego jakiś pad , wydaje mi się że coś nie tak jest ze snare , ogólnie track przyzwoity


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Fizzky - 28.08.2016

Zdecydowanie brak przejść (albo je bardziej uwydatnić), przydałby się może jakiś breakdown by trochę urozmaicić, teraz jest to prawie 5 minutowy drop, ale dobór sampli jest dobry master i miks też ok


RE: Matt Ether - Synths and Waves - tomaszp - 31.08.2016

Ciekawy utwór, dobry miks, bardzo fajny dobór instrumentów.

Faktycznie przejścia są mało zauważalne tak jakbyś podbił zakres dynamiczny za bardzo (zbyt duża kompresja). Ogólnie dużo się dzieje, wszystko gra jak należy ale brakuje jakiegoś elementu zaskoczenia.

Bardzo ciekawie Ci wyszły elementy melodyczne, szacun za to !

Jakbyś pokombinował i byłoby słychać podział utworu na intro -> break -> drop -> outro to byłoby wyśmienicie.

TP


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Jeykop - 31.08.2016

Wg mnie za mało niskich w tym utworze... I to co napisali koledzy, brakuje jakiegoś porządnego breaka, który by jeszcze bardziej nastroił słuchacza i nakręcił... Jeszcze wydaje mi sie że stopa i werbel tak nie do końca pasują do siebie... Ogólnie utwór dosyć okej, to co napisałem, wydobyć trochę energii z basu i zrobić breaka, myślę że wtedy by ten utwór był jeszcze lepszy :D Aaaleee... to tylko moja opinia :D


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Blayz - 31.08.2016

ogółem słucha się nie najgorzej lecz według mnie także brakuje różnego rodzaju przejść, trochę monotonne, ale powodzenia w kolejnych produkcjach! :D


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Xorbolanid - 31.08.2016

No coz moge powiedziec.Bardzo sobie cenie ze nie powielasz typowych utworow typowego nurtu, a starasz sie isc po swojemu. Ja, bedac chyba jednym z pierwszych z tego forum pokazalem ze warto.

Ty kontynuujesz moje poczynania tworzac utwor brzmiacy analogowo z kawalkiem nowoczesnosci. Slychac u ciebie Daft Punk czy nawet Zimmermana. Powinienes pdarzyc ta droga i moze polaczyc twoj ukochany trace z czyms takim? Ewentualnie - w przyszlosci - moge sluzyc syntezatorem.

Jednak na poczatku wydaje sie ze dales za duzo poglosu/reverbu i sidechainu - jednak sam utwor jest w miare ok jezeli chodzi o mix.


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Shutara - 1.09.2016

Również odczułem nieco zbyt intensywny pogłos - z rzeczy typowo technicznych to by było na tyle, bo reszta bez zarzutu xD
Instrumentarium bogate i za to też plus, jak już wcześniej zostało powiedziane - dużo się dzieje.
Ogólnie rzecz biorąc przyjemnie się słucha, lecz można by wprowadzić nieco zamieszania, ażeby rozwiać wątpliwości co do "5-cio minutowego dropu" :P
Ode mnie 4.


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Stiopa - 2.09.2016

Wszystko dlatego, że na oldschoolu nie było takiego powera ani jebnięcia... Klimat jest... dużo się dzieje, słychać synthpopa pełną gębą ale faktycznie za dużo jest środka... Tak gdzieś od 1,5 do 4 kHz... Za bardzo rozlały się te brzmienia. Poza tym okej. Brak brejka? Przecież kiedys nie było brejków :P tylko ogień przez 5 minut :P haha Jak kto lubi..
Dobry inny kawałek.
Pozdro


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Shabboo Harper - 4.09.2016

Uwagi odnośnie jednolitości tematu, instrumentarium, jak też jakości miksu (szczególnie w kwestii kompresji) są, w moim przekonaniu, słuszne... Utwór brzmi jakby był „przepuszczony” przez jakąś wtyczkę ampli/saturacyjną z presetem w odcieniu 80's. Przez to jest klimatycznie. Multum się dzieje. Myślę, iż taki intensywny „potok” retro-kordialnych dźwięków „z temperamentem” był Twoim zamiarem; świadczy o tym choćby tytuł... ;) Jednakże, w odczuciu niektórych jest to też... kreatywny „chaos”; męcząca „walka” dźwięków o byt w miksie. „Spójrz”, jak „przez chwilę” od 4:01 jest przyjemniej... Mateusz, wszelako, generalnie jest efektownie. :)


RE: Matt Ether - Synths and Waves - 2to2 - 12.09.2016

Kocham takie nuty, fajne fajne 5 5 5 5!! :) mogło by być trochę szerzej ale klimat miazga :) tape compression?


RE: Matt Ether - Synths and Waves - Bordi - 21.09.2016

Świetny pomysł i wcale nie gorsze wykonanie. Widać, że bardzo dopieszczone jest połączenie wszystkich dźwięków/instrumentów. Jedyny minus i rzecz, do której mógłbym się przyczepić to brak "zwolnienia tempa i chwilowej zadumy" :D jednakże, słysząc to na imprezie, zupełnie by mi nie przeszkadzało. Moja ocena to 4/5


RE: Matt Ether - Synths and Waves - MLB - 23.09.2016

Super się słucha, jest energia do 2;21 super kawałek do sportu,ale jednak podbijam track kończy się przez 3 minuty mocno odczuwalnie, 3 z mocnym + pozdrawiam!