MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Amx-I am Looking Dreams(Preview) (/temat-progressive-amx-i-am-looking-dreams-preview)



Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Reverse Amx - 29.08.2016

Witam

Jako iż nabiłem w końcu 10 postów mogę się pochwalić tym co nauczyłem się chyba w krótkim czasie bo mój staż wynosi 4 miesiące ;) zapraszam do oceniania bardzo mi to pomoże


Oj szukam szukam tych marzeń ;d


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Fizzky - 29.08.2016

Wszystko jest ok tylko jak dla mnie drop mógłby mieć trochę więcej mocy bo mam wrażenie że energia spada wraz z nim właśnie( może dodać jakiś sub do leadu żeby nadać mocy i głębi troszkę)
Tak mnie teraz naszło że mógłbyś dać hardstyle'owy kick, spróbuj może da to coś do dropu ;)


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Reverse Amx - 29.08.2016

(29.08.2016, 11:49)Fizzky napisał(a): Wszystko jest ok tylko jak dla mnie drop mógłby mieć trochę więcej mocy bo mam wrażenie że energia spada wraz z nim właśnie( może dodać jakiś sub do leadu żeby nadać mocy i głębi troszkę)

Własnie z tym dropem mam problem wczoraj się tyle z tym głowiłem myslalem ze wybuchne i ostatecznie narazie jest tak a bylo 100 razy gorzej ;d


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Royal Cartel - 30.08.2016

Tak jak na waveform'ie widać. Wchodzi buildup, jest coraz głośniej i nagle wszystko spada ciszej. Wg mnie powinieneś po prostu podbić głośność elementów w dropie, bądź ściszyć wcześniejsze partie (ta opcja da Ci większy "headroom"). ;)


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Reverse Amx - 30.08.2016

(30.08.2016, 7:13)Royal Filence napisał(a): Tak jak na waveform'ie widać. Wchodzi buildup, jest coraz głośniej i nagle wszystko spada ciszej. Wg mnie powinieneś po prostu podbić głośność elementów w dropie, bądź ściszyć wcześniejsze partie (ta opcja da Ci większy "headroom"). ;)

To ten bass tak tlumi wszystko nie ma wgl energii, teraz wykreciłem nowy i jest zdecydowanie lepiej i glosniej ale i tak czyms ta przestrzen musze wypchac bo do dropu nawet mnie sie bardzo podoba a mnie sie nie podoba nic co robie ;d a gdy wchodzi drop to zabiera mi to radosc ze sluchania ;d


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - FELIX G - 31.08.2016

Cos mi sie nie chce wierzyc, ze to po 4 miesiacach produkcji. A jezeli to prawda, to trzeba przyznac, ze dynamiczny rozwoj masz :D
Daj na dropie jakies potezne tomy, pryda snare'y , wybij troche kicka, spraw zeby ten bas byl troche bardziej brudny, nie wiem, daj distortion albo cos, ogolnie trzeba dodac troche energii, ogarnij jeszcze jakis panning i bedzie spoko


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Shutara - 1.09.2016

Jak na kwartał pracy - nic dziwnego, dobra robota i życzę dalszych sukcesów :P
Pokombinuj ze wskazówkami od przedmówców i "napraw" drop, bo cały utwór nieźle się rozkręca (aż do tego momentu gdzie powinno być zwieńczenie rozpędzającego się 'hype train'). ;)


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Reverse Amx - 1.09.2016

(31.08.2016, 21:35)FELIX G napisał(a): Cos mi sie nie chce wierzyc, ze to po 4 miesiacach produkcji. A jezeli to prawda, to trzeba przyznac, ze dynamiczny rozwoj masz :D
Daj na dropie jakies potezne tomy, pryda snare'y , wybij troche kicka, spraw zeby ten bas byl troche bardziej brudny, nie wiem, daj distortion albo cos, ogolnie trzeba dodac troche energii, ogarnij jeszcze jakis panning i bedzie spoko

Nie kłamie bo nie mam po co kłamać .Ogólnie ja mam tak że jeśli chce się czegoś uczyć to się tego uczę bardzo szybko. W życiu się trochę nasłuchałem, mixowałem więc wiem już mniej więcej co dobre a co złe. Jedyną rzeczą której nie mogę się nauczyć a bardzo chcę to bass może to wina odsłuchu, nie wiem nie mam pojęcia.


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Shabboo Harper - 8.09.2016

Trochę ciężko, przed mastering'iem, wiarygodnie orzec jaki będzie finalny wydźwięk Twego projektu. Reverse Amx, aranż jest kiepski; niesamowicie ubogi, „klasyczny” w palecie swych dźwięków... Technicznie sugeruję Tobie poniższe:
Bass, w tego typu gatunku, musi być mięsisty, potężny; właśnie od tego instrumentu winny „odbijać się” kolejne dźwięki. To trzon pewnej witalności/”wigoru” utworu. Użyj porządnego kluczowania (Side Chain), lecz bez drastycznej „pompki”; w EQ "wyciągnij" Kick'a. Wszystkie Synth'y/Pad'y „dotnij” w dole do 100 Hz. W moim odczuciu nie musisz „wykręcać nowego” Bass'u. Owe „przytłumienie” to kwestia złego miksu. Głośniej również nie oznacza „lepiej” w szerszym kontekście... Soczystość tonów, wzbogacony Sound Design (Up/Downlifter'y/Riser'y/Fx'y...) plus dbałość o jasność i właściwą częstotliwość ścieżek to jedne z istotniejszych faktorów gwarantujących poprawnie stworzony utwór... Don't give up ;).


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - nullname - 9.09.2016

Muszę przyznać, że dla słuchacza z ulicy(no chyba, że na producenta trafisz xD ) byłoby mniej/więcej OK.

Ale moc. Brak jej. Uboga aranżacja - sama melodia jest słyszalna, ale mid-bass - podejrzewam, że jest tylko 1 layer, co powoduje pustkę.

Czasem poza basem warto także zaniżyć low-mid, on też potrafi buczeć :)

Zauważyłem również, że NIE ma sidechainu na leadzie, który przygrywa melodię.
Podobnie w reszcie - jest on albo słaby, albo go nie ma.

W sumie... życzę powodzenia, mało kto zaczynał z takimi produkcjami po 4 miesiącach :)


RE: Amx-I am Looking Dreams(Preview) - Reverse Amx - 10.09.2016

Dzięki wszystkim za wskazówki, krytykę jak i miłe słowa.

Lecimy dalej nie poddajemy sie !