MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA KSZ - OI - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA KSZ - OI (/temat-electronica-ksz-oi)



KSZ - OI - KSZ - 1.09.2016

Hey :3 Mam nadzieję, że fajne ;P Robiłem to przez 5 godzin pod rząd, a potem mały szlif przez godzinkę dzień "po" :D
Zapraszam do odsłuchu i oceny :)



Pozdrawiam,
KSZ

PS Fajna miniaturka? Sam robiłem.. hihi


RE: KSZ - OI - ak47soundsystem - 1.09.2016

Daje radę! Temat zgrabny i się wrzyna w mózg i w nim zostaje. Mimo tego że to w kółko to samo, to jednak tyle się zmienia, że nie nuży. Tylko wokal by się jakiś przydał albo sampel wokalny (choćby jakieś słowo - te co są, są fajne - ale więcej) - jakiś ludzki element

2:14 crash z kosmosu
0:17 ten siekający dźwięk zdegradowany niskim sampleratem (co to jest? snare?) - mi się nie podoba - taki rozklapciany jest
1:15 reverb by się przydał do tego syntha
i ogólnie więcej ze panoramą stereo powalcz, bo dużo rzeczy siedzi dokładnie po środku


RE: KSZ - OI - KSZ - 1.09.2016

W 0:17 jest użyty VST 38911bytes: http://www.vstplanet.com/News/09/38911%20Bytes_v4.0.htm z presetem SnareRe :)
Ten crash to.. no... :D
Reverb jest nałożony na tym synthie ;P
Dzięki za opinię :)

(brakło oceny ;P i opinii miniaturki xd)


RE: KSZ - OI - Grzech - 2.09.2016

Ja zacznę od miniaturki - excellent:) Z reverbem do syntha też się zgodzę i z crashem niestety też:) Generalnie to moje klimaty a więc nie za bardzo mam się do czego przyczepić. Może temat bym trochę bardziej urozmaicił ale delikatnie, żeby nie zabałaganić. Jest ok.


RE: KSZ - OI - Stiopa - 2.09.2016

Dla mnie kawałek jest okej... Fajne elementy wokalne... Clap jak clap.... Może i rozkłapciany ale chyba inny tu by nie pasował... Fajnie sie tego słuchało... nawet nie wiem kiedy sie skończyło, a skończyło sie dość dziwnie.. takie urwane...
Ogólem leci dobre 4
Pozdro


RE: KSZ - OI - Sajga - 2.09.2016

Melodia wpada w ucho, to fakt. Głównie przez przerażającą prostotę. Czy to dobrze czy źle, nie wiem. Brzmienia spoko. Mix do poprawy (krasz co z żopy wchodzi w drugiej minucie, drop wchodzi bez mocy (chyba przez ten impact fx) perkusje dałbym mocniejszą, twardszą i wyraźniejszą, ogólnie przytłuściłbym to bo chude to jak twaróg kulturysty). Aranżacyjnie jest dziwnie. W intro wchodzi na pełnej mocy jeden bar z dropa, potem brejkdałn. Trochę mało intuicyjnie. Poza tym mi wałkowanie jednego motywu przez cały kawałek nigdy się nie podobało, męczy mnie to i szanuje bardzo gdy ktoś aranżuje kawałki w sposób zwrotka-refren-most, wiesz o co chodzi. Na plus są na pewno fajne dźwięki, ilość różnych instrumentów na przestrzeni całego kawałka i spoko vocal cuty. Dla mnie trója


RE: KSZ - OI - Adamzzz - 5.09.2016

Dziwne ale jest w tym jakiś urok. Minimalistyczne brzmienia.. czasami wręcz 8-bit. Melodia może i ma potencjał, ale w nadmiarze traci go. Pogłówkuj nieco jeszcze z aranżacją, tak jak napisał Sajga, nawet jeżeli będzie Cie to kosztować kolejną godzinę xd
Generalnie brzmi mi to na kawałek kogoś kto jest po pierwszym tygodniu użytkowania FL Studio xd
Jeżeli kawałki mają być "na poważnie" a nie dla jaj to staraj się nie używać suchych fl'owskich Kick, Clap, Snare, Hat, bo wszyscy je dobrze znają ;) Masz melodię, ciekawe pomysły na kręcenie dźwięków. Zostało jeszcze tylko popracować nad powiększeniem biblioteki sampli i praca nad aranżacją.. i będzie git.
3 za kawałek i za miniaturkę xd


RE: KSZ - OI - Shabboo Harper - 6.09.2016

Nastrój konsekwentnie utrzymany w (bliskim Tobie?) brzmieniu a'la Chiptune. Sound Design prosty acz niektóre dźwięki sprytnie „wykręcone”; aranż (niestety) mizerny; Intro do 0:09 przedziwne, Outro... osobliwe. Całość regularnie, fantazyjnie „toczy się” w lekko „zduszonym” miksie. Kick/Clap zbyt „schowane w cieniu” reszty (charakterystycznego) instrumentarium. Bass fajnie analogowy, „przybrudzony”; lecz również pozbawiony właściwej częstotliwości. W projekcie brakuje „dołu”... Jest melodyjnie.
PS. KSZ, miniaturka urocza. ;).