MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #50Nightmare - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #50Nightmare (/temat-film-recoil83-50nightmare)



Recoil83 - #50Nightmare - Recoil83 - 7.09.2016

Witam, ostatnio dostałem natchnienia na zrobienie czegoś nowego, a że miewam koszmary to tak wyszło, trochę psychodeliczne, ale taka była moja wizja.



Poprawiam player.

napisane przez Zathura o 0:29, 27 stycznia 2017



RE: Recoil83 - #50Nightmare - qnebra - 7.09.2016

Sprawdziłoby się w charakterze muzyki ilustracyjnej w jakimś filmie lub grze, nie absorbuje utwór zbyt intensywnie uwagi słuchacza i tak się snuje w tle. Tematycznie oprócz wokalizy i przetworzonego pianina nie jestem w stanie wiele wychwycić. Zaś z samego utworu najbardziej podoba mi się pierwsze minuta, to intro które potem przechodzi w taką klasyczną, standardową perkusyjno-elektroniczną ilustrację.


RE: Recoil83 - #50Nightmare - Recoil83 - 10.09.2016

qnebra sam nie wiem co chciałem stworzyć, w założeniu całość miała być na pianinie, oczywiście w trakcie wszystko zmieniłem, chodziło mi tutaj raczej o stworzenie klimatu. :)


RE: Recoil83 - #50Nightmare - Shabboo Harper - 12.09.2016

Do 1:10 melancholijne piano (plus Bells'y w lekko tybetańskim brzmieniu) kreują „dobroduszny”; pełen wdzięku fragment. Tuż potem wkraczamy (de facto „raptownie”) w zupełnie odmienny, o silnej filmowo-etnicznej nucie, nastrój. Takowe „przejście” jest intrygujące; jednakże stwarza wrażenie, iż doświadczamy dwóch całkowicie różnych track'ów; niewykluczone, że... trzech ;); (finał z gitarą w stylu Retro Country podobny do Intra)...
W moim odczuciu projekt zbliżony jest raczej do stylu World Music, z pewnym „oddechem medytacji”. Część główna z wokalizami – sugestywnie plastyczna. Aranż nietrudny; Sound Design zacny; szczególnie urzekły mnie „spiżowe”smyczki. Technicznie, jeśli pozwolisz Recoil, sugeruję dołożyć więcej Sub'a Tom'owi; jest skromnie „porywający”. Winien dobitniej przewodzić w Twym temacie jeżeli koncept ma tyczyć „mroczności”, „koszmarów”... Chwilami zbyt rozległy jest Bass w tle; niewykluczone, iż więcej klimatycznych Fx'ów (jak ten z „przesterem” w 3:25) "przyniesie" więcej „psychodelicznego” feeling'u. Podoba mi się „pływająca panorama” na wokalu i Pad'ach... :)


RE: Recoil83 - #50Nightmare - Recoil83 - 14.09.2016

Shabboo Harper to jest jeden track podzielony na intro, rozwinięcie, outro i to nie jest gitara to pianino przepuszczone przez efekt gramofonu, a w zasadzie Century Keys mam to wbudowane w DAW. Dzięki za odsłuch :)


RE: Recoil83 - #50Nightmare - Martin - 20.09.2016

Mnie się bardzo podoba. Jest opowieść, jest dobre brzmienie, Najlepszy numer ze wszystkich które dzisiaj oceniałem. Outro (rozstrojona gitarka) jest od czapy , ale i tak nie wpływa na zdecydowaną ocenę 5!


RE: Recoil83 - #50Nightmare - Rust - 21.09.2016

Leci 5/5. Klimat przechodzący z mroku po bębny bitewne (i te voice'y w tle ahh). Dżinjus. Ze względu na to, żem jest gracz, jestem w stanie sobie powrzucać te części automatycznie w różne gry komputerowe :D Ale płynie to na prawde nieziemsko. Jeżli koszmary dają taką inspiracje to od dziś chciałbym, żeby każdy sen stał się koszmarem :D Propsy Beer 5/5 aa już napisałem... a pisałem, że genialny klimat? :V


RE: Recoil83 - #50Nightmare - PureInstinct - 15.11.2016

Łooo :D Baja ogólnie. Opowieść i klimat mnie urzekły. Doczepiłbym się do rozstrojonego honky tonk albo gitary, nie wiem do końca co to jest za instrument. Pasuje zakończenie. Tak samo te jęczenie/voicy/choir, są troszkę zbyt mało ciepłe w brzmieniu i nawet wysunąłbym je jeszcze bardziej do przodu - chociaż ta pustość w 'ich głosach' jest też niezwykła ;D
Świetne jest też wejście po intro, kupiłeś mnie już tym, tak na prawdę.

Rewelacyjne dzieło! :D Trzymam kciuki za dalszą twórczość, będę cię śledził. Beer 5/5 !


RE: Recoil83 - #50Nightmare - sylwia994 - 20.08.2017

Mega fajna zmiana klimatu i całość pięknie dopełniałaby film. Zdecydowaniwe na 5.