MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki otwarte czy zamknięte? (/temat-sluchawki-otwarte-czy-zamkniete)



Słuchawki otwarte czy zamknięte? - hudson462 - 9.09.2016

Cześć. Na końcu września jadę do Krakowa na studia i niestety tracę dostęp do monitorów studyjnych. To znaczy nie tak całkiem bo w weekendy będę miał możliwość z nich korzystać. W związku z powyższym chcę kupić słuchawki, które mi umożliwią syntezę, aranżację czy dobór brzmień tak, aby nie musiał wszystkiego zmieniać po zmianie odsłuchu na monitory. Dochodzi tutaj jeszcze dodatkowa sprawa: w pokoju, w którym będę najprowdopodobniej poświęcał najwięcej czasu na produkcję będzie jeszcze współlokator. Wspominam o tym dlatego, że słyszałem iż słuchawki otwarte przepuszczają dźwięk z zewnątrz do słuchawek i ze słuchawek na zewnątrz dlatego zastanawiam się na ile jest to "zauważalne" i czy takie właśnie słuchawki nie przeszkadzałyby współlokatorowi z nauce czy innych zajęciach. Domyślam się, że otwarte byłyby lepsze ze względu na to, że jak ktoś to opisał " przy zamkniętych masz wrażenie jakbyś słuchał muzyki z głową oddaloną od głośnika o 2 cm, a przy otwartych o 2m"- czy to prawda? A może warto w takim wypadku rozważyć zakup słuchawek półotwartych? Zachęcam do dyskusji. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Zirds - 10.09.2016

Kup sobie Superluxy. Jeżeli potrafisz ogarniać mix to na Superluxach sobie poradzisz. Plusem jest to, że w cenie powiedzmy AKG możesz kupić dwie pary słuchawek marki Superlux. A więc, możesz kupić i otwarte i zamknięte :)

Zaś sam Superlux to praktycznie wierna kopia słuchawek z serii AKG.. Warto poszukać.


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Royal Cartel - 10.09.2016

Postanowiłem zagłębić się wczoraj w lekturę angielskich artykułów na temat, które słuchawki do miksu, a które do nagrywania. Nie jestem w stanie określić jak otwarte brzmią, dopóki samemu nie przetestuję. Ponoć są one stworzone do miksowania i jest napisane tak wszędzie.

Jeśli będziesz mieszkał ze współlokatorem i chcesz tylko aranżować, to kup zamknięte. Tylko, tak tak napisałeś, w grę wchodzi jeszcze, żeby później na monitorach mieć najmniej pracy. Zamknięte oczywiście się spiszą, jeśli wiesz co robić. Otwarte byłyby lepsze, ale za razem będą przeszkadzać współlokatorowi. Ponoć osoba siedząca o obok ciebie wszystko słyszy, tak jak i Ty słyszysz ją. Ciekaw jestem jedynie przestrzeni. Jak się dowiem czegoś jeszcze, bo dzisiaj będę dalej przekopywał internet, to dam znać :)


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Recoil83 - 10.09.2016

Witam, ja mam słuchawki zamknięte bardzo wygodne można siedzieć godzinami i zero zmęczenia, miksowałem na nich ostatni utwór i na monitorach musiałem poprawić tylko parę szczegółów, otwarte mam do grania takie byle jakie.


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - KBK - 10.09.2016

Sluchawki jakie bierz pod uwage to polotwarte albo zamkniete. Zamkniete moga meczyc uszy przy dluzszym odsluchu. Z polotwartych polecam AKG K240 mk2. Graja naprawde dobrze i maja w komplecie wymienne kable i nauszniki, w tym jeden ksbel chyba 3 metry.


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Recoil83 - 10.09.2016

To czy zamknięte męczą zależy głównie od modelu i wykonania, jak kupowałem to sugerowałem się parametrami, takie jak pasmo przenoszenia, oczywiście mam wymienne welurowe pady, których używam bo są bardzo wygodne. Po miesiącu się przyzwyczaiłem do tych słuchawek i teraz bym raczej nie zmienił, a każdy poleca swoje.
https://www.megascena.pl/ld-systems/ld-systems-hp-800-pro-dynamic-studio-headphones-19948.html


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Foortic - 10.09.2016

KBK uprzedziles mnie. :D
Moge Ci polecic dwie pary słuchawek zamknięte i półotwarte. Z półotwartych to wyżej wymienione AKG K240 MK2. A z zamkniętymi z zdecydowanie nizszej półki cenowej słuchawki Phillips SHP3000. Zapłaciłem za nie jakies 60zł w biedronce xD xD (normalnie kosztowały drożej). Jak na taką cenę wydaje mi sie ze grają dość dobrze zeby zrobic aranżację i wstępny miks. Do robienia dokładnego miksu siew raczej nie nadadzą bo mają troche pasmo okłamane jak np ciut za ostra góra i trochę płytki bass. Mimo wszystko da sie na nich cos zrobic wstępnie. Zawsze mógłbyś to poprawic na monitorach i AKG


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - Stiopa - 10.09.2016

Ja mam półotwarte AKG K99 i nie słyszę co dzieje się w pokoju, niestety co nieco słyszy osoba będąca ze mną, ale nie jest to takie drazliwe jak nie naparzasz na maxa volume :-D
Uszy męczą się dopiero po ok 6 godz pracy prawie non stop... Przynajmniej moje :-P. Z przerwami można dłużej.... Myślę, że półotwarte są najlepszym rozwiązaniem, kwestia to tylko cena. Moje kosztowały ok 300 zl jakieś 3-4 lata temu..


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - hudson462 - 10.09.2016

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Z tego co widziałem to to mieszkanie, w którym będę mieszkał ma całkiem duże pokoje więc mam nadzieję, że jeśli wybiorę półotwarte to współlokator albo nie będzie nic słyszał, albo nie będzie na to zwracał uwagi.


RE: Słuchawki otwarte czy zamknięte? - hudson462 - 14.09.2016

Jest w Krakowie sklep muzyczny, w którym można posłuchać różnych słuchawek np. AKG 240mk II? I czy w takim sklepie pozwalają odsłuchiwać ze swojego sprzętu ( w moim przypadku laptopa) czy tylko z ich, sklepowego?