MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Massive - India Beat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Massive - India Beat (/temat-hip-hop-massive-india-beat)



Massive - India Beat - Massive - 11.09.2016

Witam wszystkich, chciałbym Wam zaprezentować moje nowe dziecie wykute w pocie czoła z jakiś indyjskich tradycyjnych sampli. Podzielcie się opinią czy Wam podchodzi. Z góry dziękuję za wszystkie opinie ! Elooo :)


poprawiam tytuł i zwracam się z prośbą o zapoznanie się z tym zagadnieniem
http://musicproducers.pl/temat-jak-poprawnie-zalozyc-temat-z-wlasnym-utworem
Maciek




RE: India Beat by Massive - MariQ - 12.09.2016

Ta perkusja jest cholernie płaska. Znajdź lepsze sample, dodaj groove i swing. Sampel pocięty nieźle, z tym, że melodia jest i tak bardzo prosta, więc szału nie robi. Lepiej by to brzmiało jako trap. Trojeczka na zachętę :)


RE: India Beat by Massive - Royal Cartel - 12.09.2016

Dokładnie tak. Perkusja w stylu z lat 90 (metaforycznie mówiąc). Ogółem nie klei się ona do reszty, osobiście przeszkadza mi jej brzmienie. Sidechain jeśli jest, to bardzo mały.

A po za tym pomysł jest okay, eksperymentuj, ucz się i co najważniejsze - nie przestawaj ;)


RE: India Beat by Massive - funkyfella - 13.09.2016

* Widać , że kombinujesz i nawet Ci to idzie, będą z Ciebie bitmejkerzy :)
* No tak jak wyzej, dobór próbek hmm, do tego tracku ja bym nic z paczki Premiera nie brał ;) nie ten klimat, bardziej żywe brzmienie by się przydało, ze 2-3 rózne próbki hatów (najlepiej z tego samego hata zgrywane).
* Czegoś brakuje jeszcze, jakiego hita i synhta.
* Ten śmiech spoczo.
* Co do mixu, w miare czysto ale za mało sklejone jak dla mnie.
3/5 ode mnie


RE: Massive - India Beat - Massive - 17.09.2016

(13.09.2016, 18:33)funkyfella napisał(a): * Widać , że kombinujesz i nawet Ci to idzie, będą z Ciebie bitmejkerzy :)
* No tak jak wyzej, dobór próbek hmm, do tego tracku ja bym nic z paczki Premiera nie brał ;) nie ten klimat, bardziej żywe brzmienie by się przydało, ze 2-3 rózne próbki hatów (najlepiej z tego samego hata zgrywane).
* Czegoś brakuje jeszcze, jakiego hita i synhta.
* Ten śmiech spoczo.
* Co do mixu, w miare czysto ale za mało sklejone jak dla mnie.
3/5 ode mnie

Dzięki wielkie za podpowiedzi, są niezwykle cenne. Serio, widać że wiesz co mówisz. Nawet w takich prostych produkcjach mix spędza mi sen z powiek, dużo o tym czytam i próbuje ale dalej czuje że robię to po omacku. Trzeba czasu i determinacji, tak czy siak jeszcze raz dziękuję :).


RE: Massive - India Beat - Shabboo Harper - 23.09.2016

Lubię wszystko to co kojarzy się "orientalnie" ;); toteż z ciekawością podeszłam do Twego projektu. I...? W moim odczuciu Sound Design jest nietrudny, wręcz... pospolity. Fx wokalu frapujący; podobnie jak efekt wody; nie czuję "więzi" pomiędzy poszczególnymi nutkami a "przesłaniem" tegoż tematu; lecz jest to kwestia subiektywnej percepcji... ^^ Technicznie: jedynie donośność niektórych dźwięków potrzebuje korekty w miksie i dopieszczenia "bliskości" owych względem siebie; aranżacyjnie jest nader powściągliwie. Michale, spróbuj urozmaicić "India Beat" o jakąś defigurację rytmu; wzbogać tło o charakterne tony (Glitch'e/Scratch'e...) plus tradycyjne "odcienie" obok użytej Sitary, pięknie brzmi subtelna Bansuria (szczególnie w "towarzystwie" Tabli, które godnym byłoby wykorzystać do upiększenia perki). Good luck... ;)


RE: Massive - India Beat - MLB - 23.09.2016

hej klimat w porządku, ale brak różnorodności przede wszystkim samego bitu, jego jednostajność sprawia, że bit trochę nudzi, przejście na refren też mile widziane! pozdrawiam!


RE: Massive - India Beat - dejfdj - 24.09.2016

efekciaki same się zrobią jak kupisz odpowiedni kontroler. Wyślij ścieżki/ślady do innego DAW'a który ma oś czasu, każdą 16stkę okładaj od od nowa, patrz jak jedno proste wyciszenie powoduje reakcję łańcuchową w kolejnej. Mechanizm samej perkusji opieraj na septupletach np. albo użyj groovie


RE: Massive - India Beat - funkyfella - 28.09.2016

(17.09.2016, 12:50)Massive napisał(a): Dzięki wielkie za podpowiedzi, są niezwykle cenne. Serio, widać że wiesz co mówisz. Nawet w takich prostych produkcjach mix spędza mi sen z powiek, dużo o tym czytam i próbuje ale dalej czuje że robię to po omacku. Trzeba czasu i determinacji, tak czy siak jeszcze raz dziękuję :).

a no, każdy musi przez to przejść, ja też nie jestem jakimś niewiadomo kim w kwesti mixu, ale z perspektywy czasu mniej więcej wiem na czym stoje, co dostrzegam teraz, a czego nie słyszałem kiedyś. No i wg mnie to są godziny naparzania :) za 5000 godzin będziemy dużo dużo lepsi :D

kwestia, żeby ogarnac słuch zanim sie ogłuchnei hahaha to jest wyzwanie :D


RE: Massive - India Beat - Maciek - 28.09.2016

Perkusja - zwłaszcza tej jeden krótki open hat - ma on kompletnie inny charakter brzmieniowy niż reszta. Bez niego jeszcze by uszło, lecz teraz pojawia się kolejne pytanie - na ile taka perkusja pasuje do całej reszty? Proponuję słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać i po roku sam sobie odpowiesz na to pytanie.