MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Everything Will be OK - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Everything Will be OK (/temat-uplifting-kbk-everything-will-be-ok)



KBK - Everything Will be OK - KBK - 15.09.2016

KBK - Everything will be OK


Po raz pierwszy wykorzystałem wokal. Zapraszam do odsłuchu :)




RE: KBK - Everything will be OK - OProject - 15.09.2016

Coś mi tylko w kicku nie pasi, nie wiem trzeba by mu uciąć jakiś czestotliwosc 100-500 Hz czy coś, nie wiem, może się mylę, przynajmniej z początku brzmi tak prosto i sucho, może jakiś layer do tego z reverbem czy szumem xd
Dalej: Everything is ok xd a nawet lepiej, coraz lepsze te traki ci wychodzą xd
Całość, mocna, energiczna, fajna barwa supersawów, dobra melodia, ja bym dodał może trochę więcej delay, reverb xd

Z wokalem od razu to lepiej brzmi, choć szkoda że nie ma dłuższej sentencji bo trochę staje sie monotonne z czasem :D
Generalnie dobre, porządne transiwo jak za dawnych lat xd Ekwadoooor xd 5


RE: KBK - Everything will be OK - cinekkk1 - 17.09.2016

Zmieniłbym sampel kicka, ten brzmi torchę zbyt kartonowo, trochę bez mocy. Poza tym fajny lead z wokalem, nieźle to gra, no i odlschoolowy klimat.


RE: KBK - Everything will be OK - Foortic - 19.09.2016

No chłopaki wyżej mają racje... Stopa powinna być albo poprawiona albo wymieniona... Co prawda gdy gra bass lead i jeszcze wokal to ona aż tak nie przeszkadza ale jakbyś dodał do niej parę layerów żeby była mocniejsza to by miód był. ;)
Lead fajny. Przypomina mi trochę ten z Hs co na wyższych warstwach jest spooooro detune. Drażni mnie trochę delay na lewą stronę ale to już jest kwestia indywidualna. Poprostu wolę aby był on na środku w ładnym stereo. :D
Wokal co prawda nie jest porywczo rozbudowany ale dodaje fajnego urozmaicenia całej kompozycji. ;P
Miks w moim odczuciu jest dobry ale nie mnie to oceniać, czekaj na bardziej osłuchanych :)
Ogółem jest dobrze. 5/5
Oczko xD


RE: KBK - Everything will be OK - tks21 - 19.09.2016

Rzadko kiedy coś komentuję z grupy Trance aczkolwiek bardzo podoba mi się ten Track. Nie znam się wogóle na tym gatunku jeżeli chodzi o poprawność mixu ale wszystko brzmi bardzo ciekawie. Częściej będę wpadał by posłuchać Twój Trance. 5/5


RE: KBK - Everything will be OK - Castiel - 23.09.2016

Gdybyś poprawił eq na ty leadzie i melodii to byłoby troche lepiej za dużo wysokich częstotliwości jak dla mnie :E Co do całości przyjemnie się słucha aranżacja jest dobrze zrobiona :) ode mnie masz takie mocne 4 .


RE: KBK - Everything Will be OK - prometeusz - 19.10.2016

Łeenoo super . Taki fajny klasyczny trance z wokalnymi samplami . Jednak mix trochę za mocny . Daję 4/5


RE: KBK - Everything Will be OK - Druii - 30.11.2016

Kick jest... po prostu zabawny. Chłopie co Ty masz za sample :P?
Tak trochę początkiem mi próbowało przypominać Fragma - Everytime you need me.
Ale o wiele za mało się dzieje - najprostsza z możliwych perkusji, prosty basik i supersawy roboty nie zrobią.
Break i po breaku - no leci to w strony klasyki, po breaku miks jest już o wiele bardziej pełny, ale dalej na kolana nie padam.

3/5


RE: KBK - Everything Will be OK - Zirds - 30.11.2016

To nie są sample gosciu tylko stacja robocza Roland Xa, ale chyba do Ciebie to nie dociera, że ludzie robią muzykę na czymś innym niż DAW...


RE: KBK - Everything Will be OK - Druii - 30.11.2016

Oho, ktoś tu ma problem z czytaniem jasno postawionej krytyki :V ?
Kilka osób z forum kojarzę, ale nie śledzę losów każdego z nich, więc nie wiem czemu oburzasz się, że nie wiem, że robił to na takim, a takim sprzęcie.

A tego typu stacje robocze/syntezatory to co, może nie mają wbudowanych PRÓBEK na podstawie których generują dźwięk?

Dla mnie nie liczy się sposób, tylko efekt. Stwierdziłem, że kick nie jest mocną stroną tego utworu, a oburzasz tym, że to nie jest sampel (mimo, że prawdopodobnie to jest sampel, chyba, że XA oferuje jakieś metody syntezy, o których nie wiem). Wyluzuj

EDIT: Źle zidentyfikowałem rozmówcę


RE: KBK - Everything Will be OK - Zirds - 30.11.2016

Spoko, wybaczam Ci.
Roland działa na wavetable tak jak mówisz, więc i w tym przypadku masz rację.
Pozdrawiam.


RE: KBK - Everything Will be OK - KBK - 30.11.2016

(30.11.2016, 16:52)Druii napisał(a): Kick jest... po prostu zabawny. Chłopie co Ty masz za sample :P?
Tak trochę początkiem mi próbowało przypominać Fragma - Everytime you need me.
Ale o wiele za mało się dzieje - najprostsza z możliwych perkusji, prosty basik i supersawy roboty nie zrobią.
Break i po breaku - no leci to w strony klasyki, po breaku miks jest już o wiele bardziej pełny, ale dalej na kolana nie padam.

3/5

Na wstępie dziękuję za odsłuch i wyrazoną opinię, każda jest dla mnie cenna.
To forum generalnie traktuję jako bazę wiedzy i pomocy, gdzie ludzie mają chociaż minimalną świadomość o "tworzeniu" utworu, a nie tylko o tym jak brzmi - bo to jak brzmi może powiedzieć sąsiadka z klatki obok, ale nie zawsze tylko o to chodzi :)
Nie wiem, czy będzie cie to obchodziło, ale odnosząc się do Twoich komentarzy moich utworów wyjaśnię pare rzeczy, dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej, ale jeśli powiem, że mam do dyspozycji:

- 16 ścieżek (16 partowy multitimbral)
- 3 procesory efektów ( w tym EQ !!)
- 1 procesor masteringowy (3 pasmowy kompresor)
- 1 procesor reverb
- 1 procesor delay/chorus

... i to byłoby na tyle ;)

Teraz spróbujcie sobie wyobrazić, że składając utwór nie mam nawet dostępu do odrębnego procesora EQ, a jego kosztem musze wykorzystywać np. jeden z trzech MFX, aby użyć efektu Phaser i pozostają mi tylko 2 procesory EQ... Dlatego np. Kick odcinam filtrem LPF, hi-haty HPF i tak dalej.

Oczywiście to jest żadne wytłumaczenie, ale mam nadzieję, że zdasz sobie sprawę, że zrobienie całego utworu kosztowało to mnie więcej pracy i przemyślenia, jak optymalnie wykorzystać całe zasoby sprzętowe.


RE: KBK - Everything Will be OK - Druii - 30.11.2016

Jasne, KBK, że to mnie obchodzi :)!
Oczywiście szanuję Twój wkład i wiem doskonale, jak to jest pracować z ograniczonym zapleczem.
Jednak nie uznaję ograniczania się do jednego sprzętu jako celu samego w sobie, a celem wg mnie powinno być zawsze finalne brzmienie. Możliwe, że wcześniej na forum więcej pisałeś o swoim podejściu do dzieła, ale tego nie widziałem.
Myli mnie też "Logic Pro X" pod avatarem.

Jeśli faktycznie np. kicka nie możesz poprawić EQ tylko ze względu na ograniczenie musisz to robić LFPem, to no... to słychać. I może warto byłoby rozważyć miks osobno. To taka rada ode mnie, bo ścinanie górki w kicku... ajajaj :P


RE: KBK - Everything Will be OK - KBK - 30.11.2016

Jestem bardzo "świeżym" producentem i w Logic-u pracuję od niedawna, wiele lat grałem na różnych instrumentach (pianino, saksofony, akordeon etc...) i wydaje mi się, że z melodią i aranżacją radzę sobie "w miarę", ale jednak realizacja dźwięku w DAW to zupełnie inna bajka i jeszcze kawał drogi przede mną, szczególnie w miksie... Mam świadomość tego, że wiele rzeczy jest do poprawy, dlatego nie zamykam się w pokoju i liczę na cud, tylko wstawiam utwór na forum, gdzie zawsze można usłyszeć konstruktywne opinie :)

Niestety, ale mam sentyment do "klawiszowych" synthów i trudno z tym walczyć, Zirds coś o tym wie :D hehe


RE: KBK - Everything Will be OK - Druii - 30.11.2016

Ja ci dam "niestety"! JA CI DAM "WALCZYĆ"!!! ;)