MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka (/temat-jacku-gdzie-jestes-czyli-o-innowacjach-apple-slow-kilka)

Strony: 1 2 3


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - OProject - 20.09.2016

Tel bez jacka... nie ma mowy, miałem kiedyś k800i i tez nie miał jacka, a wiec mozna bylo na nim tylko pisac sms, grac w kiepskie gry czy dzwonic xd
Nie kupił bym takiego telefonu, teraz jack to podstawa, jeżeli ktoś nie słucha muzyki "zawodowo" to pewnie mu to nie przeszkadza xd Ale jeżeli ktoś ma słuchawki za 800zł i nie poslucha sobie na nich muzyki z ajfona to wydaje sie to smieszne xd

Mnie zastanawia czemu nikt nie zrobi smartfona muzycznego, czy tak ciezko zrobic kilka dodatkowych klawiszy: play, stop, next itp ? xd


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Recoil83 - 20.09.2016

Old Black Berry miało takie klawisze multimedialne na górze fajna sprawa do dzisiaj słucham sobie muzyki na tym.
Poza tym cały sprzęt audiofilski opiera się na Jacku, chyba że teraz coś się zmieni, ale prawdziwy audiofil potrafi rozróżnić czy elektrownia jest węglowa, czy wiatrowa. xD


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Maciek - 20.09.2016

Panie Sowa uważam ze nie przepłacam, skoro za Samsunga Galaxy S7 Edge trzeba tez dać ponad 500GBP. Zgodzę się ze są tańsze produkty, ale przechodziłem już przez androida, mobile windows i nie chce nic innego niż iOS. Nie uważam tez aby ceny Apple były jakoś specjalnie naciągane w stosunku do tego co otrzymujemy - fakt są wyższe, ale przynajmniej ja wole zapłacić więcej i mieć spokój na kilka lat. Tez mieszkam w UK i broniłem się rekami i nogami przed Iphonem, własnie z uwagi na to ze większość ludzi je miała. Zgodzę się również z faktem, ze sporo ludzi kupuje ten produkt bo jest on modny i dla niektórych stanowi element nielada lansu. Sa ludzie, którzy hackuja iPhona jailbreak-iem - to tez fakt ale to już historia na kompletnie inny temat.

OP trafne spostrzeżenie - kiedyś mieliśmy serie Walkmanow od Sony Ericssona i ich wykonanie było zadowalające a teraz każde urządzenie to potencjalny odtwarzacz... Może w ciągu kilku lat pojawi się coś w podobie ;)


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Druii - 20.09.2016

Hueh, zawsze mnie bawią takie dyskusje.
Bo gadżecik X za 4000zł jest taki i taki, a druga popierdółka za 4200 jest taka i taka.
I przepłacać tylko po to, żeby... no i właśnie, nie mam kompletnie pojęcia jak ludzie mogą się na to łapać.
Bo co, bo w filmach i reklamach "ludzie sukcesu" takie mają? Bo trzeba z każdego pie*dolonego miejsca na ziemi mieć dostęp do internetu i wrzucać zdjęcia do social media? I jeszcze się kłócą fani marki X z fanami marki Y, mimo, że w zasadzie to tylko zamiana znaczka wygrawerowanego w plastiku.

Może i jest sobie najwydajniejszy, tylko po co to komu? Żeby nie mieć ani chwili spokoju od tego całego wirtualnego chaosu, najlepiej w każdej wolnej chwili pracować (w najlepszym wypadku)? Żeby cały czas być dyspozycyjny, mobilny? GENIALNE, o niczym innym nigdy nie marzyłem.
A do gier są inne sprzęty.

O dobrą jakość bez przewodu strasznie ciężko. Jacka swoim grymasem nie wyprą, więc co najwyżej wycofają samych siebie (przynajmniej w klubach będzie mniej debili podchodzących z telefonami, żeby puścić utwór z telefonu :D) .
Za te pieniądze spokojnie można kupić odtwarzacz, przedwzmacniacz, a jak komuś jeszcze zdjęć brakuje, to gwarantuję, że i przyzwoitą lustrzankę, która zawsze zrobi lepsze zdjęcie niż jakaś 2milimetrowa popierdółka w telefonie.

Ale nieeee!

@Maciek "Po mojemu cały ten boom z telefonami zaszedł troszkę za daleko. Rozumiem, ze producenci marketingowo dążą do zaspokojenia potrzeb coraz to większej ilości klientów."

Do zaspokajania? Tia..... WYTWARZANIA POTRZEB.
Gdzieś tam niedawno widziałem jakiś fragment z konferencji czy jakiegoś szkolenia, już nieważne. Prowadzący otwarł swój wywód słowami "Każdy z was ma smartfona i pewnie nie wyobraża sobie bez niego życia". Z chęcią bym mu przypie**olił wtedy.
Ostatnio byłem zmuszony do przerzucenia się na jakiś telefon, chyba właśnie typu smartfon, który leżał w szafie, bo w moim poprzednim TELEFONIE rozwaliło mi się gniazdo ładowania. Jakoś nie czuję, żebym tak bardzo potrzebował tego "nowoczesnego, dotykowego, innowacyjnego" badziewia. Do sprawnego kontaktu wystarczy telefon/sms. Do innych rzeczy... inne rzeczy.
Ale naładujmy wszystkiego do jednego lichego pudełeczka, które jak upadnie to trzeba kupić nowe. JESZCZE NOWSZE I JESZCZE BARDZIEJ INNOWACYJNE I ŚWIADCZĄCE O SUKCESIE (no i droższe ale kto by się tam przejmował)


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - abyssMB - 20.09.2016

Nie lubię apple, bo za każdą rzecz czysto użytkową trzeba dodatkowo płacić , Samsung wypuścił kiedyś SG2 telefon, który pod wzgledem ergonomiczności nie ma sobie równych do tej pory, przesiadlem się na galaxy note 4 bo jest większy niż model SG2 ale chodzi tak samo , co z tego, że co roku, czy dwa lata apple czy samsung wypuszcza nowe modele skoro to dalej urzadzenia do dzwonienia robiące zdjecia i filmy i mające parę użytecznych funkcji.
SG 2 posiadał polaris office darmowy !!! pliki zapisane w tym formacie bez problemu były otwierane przez kazdy komputer, kręcił filmy HD i robił całkiem dobre zdjęcia, każdy nastepny model robi to samo więc po co przepłacać, no chyba po to byc grać w pokemony i tego typu rzeczy, ale ja nie gram na komórce.
Do appla mam podstawowy zarzut wszystko co robi ta firma, to działanie nastawione na zysk wyciągniecie kasy od owiec, którym rzucają ten produkt i to jest nie fair, jeżeli było by dobre nie ma znaczenia jakie słuchawki podepniesz pod smartfona , nie powinno być problemu z bluetoothem, ale iphon nie widzi niczego co nie ma jabłka w logo. Teraz takie porównanie kupuję piórnik i chcę w nim trzymać mazaki, długopis, pióro, gumkę i inne smieci - w smartfonach bez logo jabłka mogę to robić co mi się podoba, a w Iphonie niestety przegródki są takie, że jak nie kupię drozyzny z ich logo, to nie bede miał w tym piórniku niczego, ani długopisu, ani taniego mazaka bo tam nie będzie pasował, dlatego Jack jest dobry i nic nie stało na przeszkodzie by jabłuszko pozostawiło Jacka by użytkownik miał wybór jakich słuchawek chce uzywać, ale niestety goście a applu pomyśleli za użytkownika i choć ten bedzie posiadaczem najdroższych i najlepszych słuchawek na świecie to ich nie podłączy :(


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Maciek - 20.09.2016

(20.09.2016, 20:05)abyssMB napisał(a): Do appla mam podstawowy zarzut wszystko co robi ta firma, to działanie nastawione na zysk wyciągniecie kasy od owiec, którym rzucają ten produkt i to jest nie fair, jeżeli było by dobre nie ma znaczenia jakie słuchawki podepniesz pod smartfona , nie powinno być problemu z bluetoothem, ale iphon nie widzi niczego co nie ma jabłka w logo. Teraz takie porównanie kupuję piórnik i chcę w nim trzymać mazaki, długopis, pióro, gumkę i inne smieci - w smartfonach bez logo jabłka mogę to robić co mi się podoba, a w Iphonie niestety przegródki są takie, że jak nie kupię drozyzny z ich logo, to nie bede miał w tym piórniku niczego, ani długopisu, ani taniego mazaka bo tam nie będzie pasował, dlatego Jack jest dobry i nic nie stało na przeszkodzie by jabłuszko pozostawiło Jacka by użytkownik miał wybór jakich słuchawek chce uzywać, ale niestety goście a applu pomyśleli za użytkownika i choć ten bedzie posiadaczem najdroższych i najlepszych słuchawek na świecie to ich nie podłączy :(

Daje głowę, ze taki samsung tez by tak chciał ale skoro firma zajmuje się robieniem wszystkiego - od pralek, przez mikrofalówki a na czystych płytach cd kończąc to trochę głupio by wyglądało jakby słuchawki samsung nie działały z telefonem samsung ;)


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - RobbieN - 21.09.2016

Nie spodziewałem się że dziurka w telefonie może wywoływać tyle skrajnych emocji :D Kiedyś sam byłem największym hejterem Apple i twierdziłem że "Apple kupują tylko tępe snoby które nie mają pojęcia że androidy mają to lepsze, tamto lepsze...", kupiłem iPhone'a i po tygodniu przyzwyczajenia byłem zachwycony. Potem idąc w ślad wziąłem Macbooka i było to samo, nie moge już korzystać z Windowsa bo mnie szlag strzela. Zostałem przy marce ze względu na niesamowicie intuicyjny jak dla mnie (i stabilny) system. Poza tym w komputerze widać solidność materiałów i dokładniejsze wykonanie niż w asusach i lenovo które miałem. Ceny są zbyt wysokie, co zrobić.
No ale do puenty - po prostu lubię markę i mi się przyjemnie pracuje na iOs i to wszystko, nie jestem żadnym fanbojem, a ludzie zawsze rzucają się na mnie z mordą że "android miał to i to i to 100 lat przed iphonem" :D Większość ludzi wychodzi z założenia że jak ktoś ma coś z apple to jest już fanatykiem tej firmy a w ogóle to walić go bo na pewno snob :x


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Zirds - 21.09.2016

[Obrazek: gyHFnV7.jpg]

Dziękuję.
Można zamknąć temat.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - sowa - 21.09.2016

(20.09.2016, 17:10)Maciek napisał(a): Panie Sowa uważam ze nie przepłacam, skoro za Samsunga Galaxy S7 Edge trzeba tez dać ponad 500GBP.
Nie uważam tez aby ceny Apple były jakoś specjalnie naciągane w stosunku do tego co otrzymujemy...

Koszt produkcji jednego Iphone 7 to ok 224$ a cena w sklepie 649$. Nadal uważasz, że ceny nie są naciągane? Samsung może i kosztuje 500 funtów, ale mimo to jest tańszy i ma lepsze osiągi więc kupując Iphone 7 powiedzmy przepłacasz chcąc nie chcąc (nie mówię o tym 5c bo to inna półka cenowa chociaż tam 5c jeszcze bardziej odstaje osiągnięciami i możliwościami).

Powtórzę jeszcze raz Apple nie robi złych urządzeń tylko za drogo je sprzedaje a ludzie to masowo kupują i to jest dla mnie absurd. To tak jak byś mógł kupić powiedzmy FL studio za 700PLN a wybrałbyś Ejay Hip Hop Popek Edition za 900PLN...



RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Maciek - 21.09.2016

Czyli 550GBP za samsunga galaxy jest ok a 599 za iphone 7 to już przepłacanie, tak? Ty to tak na poważnie? ;)

Chcąc nie chcąc czy się to komu podoba czy nie (większości nie) produkty Apple są wśród 10 najlepiej sprzedających się produktów wszechczasow (211M sprzedanych iPadow od 2010 roku i 516M iPhoneow od 2007) wiec jak widac nie tylko ja lubię "przepłacać"


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - KBK - 21.09.2016

Sory sowa, ale chyba sobie zartujesz ze samsung ma lepsze osiagi niz iphone... Uwazam ze nigdy nie miales w reku ani jednego ani drugiego z tej samej generacji... Android to taki system, ze nawet majac 128gb ram i 64 rdzenie i tak bedzie zamulal okreslone rzeczy np przegladarke z powodu specyfiki samego kernela. Ktory musi dzialac na kazdej praktycznie platformie sprzetowej.
Dziwne tylko, ze ludzie przesiadaja sie na produkty apple a nie odwrotnie. Z czego to wynika?
Ja place za to zebym uzywal aplikacji i nie martwil sie ze jakies gowno mi zjada w 2h baterie jak to jest na androidzie. Place za porzadny sprzet z dopracowanym i duzo bezpieczniejszym od androida systemem i w pompie mam martwienie sie o czyszczenie jakichs plikow tymczasowych i innych smieci.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - sowa - 21.09.2016

KBK wspomnę jeszcze raz mam do czynienia z Apple i sam mam nawet Ipada wiem jak ten system działa więc mam porównanie i wcale lepsze od Andka nie jest ani stabilniejsze ani gorsze też nie (kwestia gustu). Andek może i pare lat temu był niestabilny, ale obecnie na obecnych urządzeniach? Nie, śmiga jak ta lala.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Antrack - 21.09.2016

apple jest spoko tylko ma zly sotsunek ceny do jakosci, jeżeli ktoś mysli ze wyda x wiecej kasy na iphona i ma sprzet przewyszający jakosciowo inne flagowe smartfony to sie myli, materialy i podzespoly sie nie roznia niczym. Przyznam za to racje tym, którzy mówia, że iOS jest stabilniejszy od androida bo jest (chodz nowy android jest bardzo dopracowany i nie czuc tego w codziennej pracy wgl).

Jednak to forum de facto muzyczne, a dla mnie muzycznie niema lepiej grających smartfonów od HTC z serii ONE sam posiadam obecnie m8 i planuje zmiane na one X), genialne stereofoniczne glosniki jbl "boomsound" oraz sila i jakosc jaka graja na sluchawkach jest mega do tego nakladka na android htc sense jest to jedna z najdoskonalszych nakladek ever.. touch wiz samsunga sie chowa. Niech to będzie zatem kompromis :)


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - KBK - 21.09.2016

Zgadza sie jesli chodzi o dzwiek - glosniki w moim sluzbowym htc m8 graja rewelacyjnie. Ale juz na sluchawkach iphone wygrywa.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Antrack - 21.09.2016

(21.09.2016, 19:11)KBK napisał(a): Zgadza sie jesli chodzi o dzwiek - glosniki w moim sluzbowym htc m8 graja rewelacyjnie. Ale juz na sluchawkach iphone wygrywa.

moim zdaniem kwestia gustu wg mnie htc :) troche mniej bassowo gra ale przestrzennie lepiej (pod warunkiem ze WYLACZYSZ opcje boomsound na sluchawkach bo jest koszmar jakbys pierdolnol reverb na master)


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - KBK - 21.09.2016

Iphone ma wyjatkowo dobry przedwzmacniacz sluchawkowy bo dluchawki geaja glosno, nawet jak podlacze studyjne akg k240. Ale htc moim zdaniem to jeden z lepszych telefonow z andkiem.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - nullname - 22.09.2016

(21.09.2016, 17:12)KBK napisał(a): Sory sowa, ale chyba sobie zartujesz ze samsung ma lepsze osiagi niz iphone... Uwazam ze nigdy nie miales w reku ani jednego ani drugiego z tej samej generacji... Android to taki system, ze nawet majac 128gb ram i 64 rdzenie i tak bedzie zamulal okreslone rzeczy np przegladarke z powodu specyfiki samego kernela. Ktory musi dzialac na kazdej praktycznie platformie sprzetowej.
Dziwne tylko, ze ludzie przesiadaja sie na produkty apple a nie odwrotnie. Z czego to wynika?
Ja place za to zebym uzywal aplikacji i nie martwil sie ze jakies gowno mi zjada w 2h baterie jak to jest na androidzie. Place za porzadny sprzet z dopracowanym i duzo bezpieczniejszym od androida systemem i w pompie mam martwienie sie o czyszczenie jakichs plikow tymczasowych i innych smieci.

Ouuu to nawet mnie już tym uraziłeś. Jestem programistą, siedzę przy samym projekcie androida, ulepszam, poprawki wysyłam. Ba! nawet kilka moich commitów jest w source androida 7.0!

To jest bardzo dopracowany system mobilny. WSTYD, że ludzie go oceniają tak z powodu szajsungów! RACJA! Touchwiz gdyby miał te 128GB RAMu(A se na dedyku w OVH uruchomie ROM touchwiza na 64GB RAMu - musze sprawdzić xD) to i tak muliłby... Ale czysty android? AOSP jest stabilny, czysty, szybki, niezawodny.

Kernel nie musi być przystosowany do każdej platformy. Każdy producent, jak ten beznadziejny samsung kompiluje kernel pod własne zapotrzebowania, pod każdy smartfon osobno. Po co kernelowi sterowniki dla części, których w środku nie ma?

Kernel dystrybucji PC jedynie musi mieć bazę sterowników do większości urządzeń.

Jednym poważnym błędem to zaprzestanie na jednym kernelu. Od 2, nawet 3 lat używają kernela 3.X, który faktycznie jest powolny, nie jest demonem prędkości. Kazdy nowy telefon próbuje wskrzesić to dziadostwo... Swoją drogą huawei zaczyna wkraczać z kernelami 4.4 - gratulacje dla nich.

Osobiście udało mi się uruchomić nexusa na kernelu 4.8 - rezultat? Nadgryzione jabłka mogą się schować.

Apple jest bardziej bezpieczny? TAK. Tu się zgodzę. Nie jest systemem Open Source, więc nie znajdą w kodzie luk, bo nie ma go publicznie udostępnionego. Proste.

Apple jest lepszy dla zwykłych użytkowników, co używają telefon do dzwonienia i zachwycania się, bo tyle kosztował.

Cytat:"Dziwne tylko, ze ludzie przesiadaja sie na produkty apple a nie odwrotnie. Z czego to wynika?"
Z tego, że nie mają kasy, żeby kupić już tel z innym OS :V

Tak szczerze - Apple jest systemem bardzo dobrym, ale bardzo ograniczonym. Ogranicza nas do minimum.

Jeżeli ktoś ma kasę, nie wymaga wiele to Iphona bez Jacka[*] może kupić.

Apple robi jak Microsoft.

Windows 8? Brak menu start
Windows 8.1 - Przycisk wraca!
Windows 10 - Wraca wszystko xD

Moda na wywalenie jacka[*] powoli rośnie - niedługo na rynku pojawią się 2 kolejne smartphony, które Jacka pod ziemie zakopały.


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - KBK - 22.09.2016

Null, o roznicach w programowaniu wysokopoziomowym na poszczegolne platformy mozna by zrobic dyskusje na sto stron ale to chyba nie ma sensu... Co do jacka to rowniez uwazam ze to poczatek pozbywania sie go z kolejnych modeli tel innych producentow...


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Alex fat - 25.09.2016

Cywilizacja sie rozwija , kiedys terz ktos naszkicowal maszyne latajaca , i co ? teraz mamy helikopter , samolot , na owczesne czasy czlowiek tego niepojmowal ,tak jest i teraz , podroze w czasie kto to pojmuje ? ,
Mysle ze w przyszlosci kabli jackow juz niebedzie na masowa skale ,a moze wogule wyjda z obiegu kto to wie , ludzie cenia sobie wygode a brak jacka jest wlasnie wygoda, dlamnie bomba , bo komu sa potrzebne kable. ;). Jak ludzie ogarna pewny sprawy , stana sie bardziej ludzcy , to jest szansa na lepsza przyszlosc ,ale cos mi sie wydaje ze to nienastapi , puki co dobry jacek niejest zly. :D pozdrawiam


RE: Jacku, gdzie jesteś? Czyli o innowacjach Apple słów kilka. - Zirds - 8.10.2016

[Obrazek: y4yizNH.jpg]