MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) (/temat-uplifting-quillava-forgotten-tales-extended-mix)



Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Quillava - 20.09.2016

Witam :)

Otóż dopieściłem nieco niedawno wrzucony fragment z YT :) Najnowszy pomysł jaki udało mi się "wyskrobać" :) Jestem ciekaw co o tym myślicie. Jak technicznie to wygląda - ogólnie miałem ogromną palete brzmień i starałem się je nieco ujednolicić by nie gryzły się za nadto ale w każdym bądź razie jestem ciekaw jak według Was to pyrga :)

Pozdrawiam !

Jakby co to link jest private ale myślę że powinien zadziałać :)



PS chyba player się "załatwił" tak więc daje normalny liniacz :

https://soundcloud.com/quillava/quillava-forgotten-tales-original-mix/s-igNko


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - lovetrance01 - 23.09.2016

Technicznie bardzo dobrze więc nie będę się rozpisywał. Jedynie mam małe zastrzeżenie do doboru stopy - trochę odtaje swoją barwą od reszty. Break zdecydowanie za długi jak i cały utwór. Mógłbyś go skrócić lub urozmaicić żeby się nie dłużył odsłuch. Poza tym wszystko brzmi bardzo solidnie. Mógłbyś pokusić się o release.

Ode mnie 5!


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Quillava - 23.09.2016

Dzięki lovetrance :) Z tą stopą zawsze miałem problemy :D albo za mocna albo za słaba :D Co do releasu to czekam właśnie na odpowiedź z labela i no zobaczymy co się z tego urodzi :) Dzięki za opinię :)

Pozdrawiam !


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Castiel - 23.09.2016

Ta stopa wg mnie "tłumi" resztę utworu.Klimat typowo upliftowy, aranżacja jest dobrze zrobiona.Mógłbyś tak jak Love pisze skrócić trochę ten track ode mnie masz 4.


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Shabboo Harper - 25.09.2016

Hmmm... utwór (w wersji finalnej), w moim skromnym odczuciu, osobliwy. Jest „zamaszyście” w brzmieniu nader atmosferycznych Pad'ów; jest „żarliwie” w ekspresji niektórych Uplifter'ów/Downlifter'ów/Riser'ów/Fx'ów; jest też niemiłosiernie „tętniąco” w bezbarwnym w swej "sile" Kick'u (choć Ty przecież tak „potężny” lubisz ;)), jest też niezwykle „szorstko” w tonie a'la White Noise Sweep (0:28). Naturalnie projekt stworzony w zgodzie z Genre; gdzie standardowy aranż jest ułożony poprawnie; wręcz „z gracją” - szczególnie w Break'u (wciąż, jak w Demo, urokliwe piano, przy „rozmytych” w tle smyczkach). Potem, w istotnym stopniu, (powoli od 4:11) utwór „przykryty” jest przez zbyt "ostro" użyte Synth'y (Arp/Gate/Sidechain?). Te w swej melodii/wariacji dominują tak poważnie, iż np. od 6:31 część tonów jest totalnie przyćmiona („daleko”, z trudem wyczuwalny kolejny Synth). Separacja dźwięków jest słaba. Tak czuję... Przemku, jeśli pozwolisz, według mnie, track jest przekompresowany; świadczy o tym choćby wygląd „fali” (duża a utwór cichy). W „górze” jest sporo mocnych „kolizji” (np. od 2:21 dźwięki przedziwnie „metalicznie syczą”; przy większym Gain'ie jest to słyszalne). „Dół” zamulony; Kick znacząco interferuje z Bass'em. W kwestii aranżu, jak też przewlekłości Twego „Forgotten Tales” zgodzę z Markiem (Lovetrance1); chociaż to... Extended Mix, right? :)
PS. Trzymam kciuki za release. Good luck...


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - skwarek - 27.09.2016

A mnie się podoba! Szczególnie break. I nie odczułem, żeby było za długie. Jak dla mnie wszystko ładnie się powolutku rozpędza. A przecież o to w uplifcie chodzi... :)

Jak dla mnie solidna piąteczka! :)

Trzymam kciuki za release!


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - PureInstinct - 16.11.2016

Ogólnie bosko! Taki Uplifting uwielbiam Heart Technicznie bardzo dobrze, chociaż doczepiłbym się tylko do miksu, gdzie jest breakdown. Lekko za słabe pianinko, może minimalnie kompresor na piano rzucić i wysunie się lekko od pada.

Reszta boska :D Dobra robota, oby tak dalej. Trzymam kciuki za release Beer


RE: Quillava - Forgotten Tales (Extended Mix) - Quillava - 10.05.2017