MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) (/temat-house-ravel-nightstar-kamisama-hajimemashita-original-remix)



Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - RaNi/Works - 22.09.2016

No cóż... skończyłem. Pewnie zostanę obrzucony łajnem :/

[Obrazek: 8PS2AiC.jpg]



RE: Ravel Nightstar -Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Recoil83 - 22.09.2016

Witam fajne mangowe klimaty, kiedyś mi się to nawet podobało, jak oglądałem Dragon Ball Z, ale teraz...
Jeśli chodzi o sam utwór to odskocznia od tego co znam, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nad miksem pewnie długo siedziałeś bo brzmi dobrze, tylko nie mam pojęcia o czym to.


RE: Ravel Nightstar -Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - dejfdj - 22.09.2016

żywe i brzmi energicznie.Dla mnie spoko;] przesympatyczny motyw. bardzo wpada
uszy w wacie cukrowej :C
Pozdrawiam


RE: Ravel Nightstar -Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Pigu - 22.09.2016

Nie wiem o czym tu jest śpiewane, ale brzmi to bardzo przyjemnie :)


RE: Ravel Nightstar -Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - MLB - 23.09.2016

Pozytywnie brzmi, moja żona pozytywna z ogółu dziewczyna, stwierdziła, że jej się podoba ;). Czuć fajny bans, obiektywnie przyznam, że drażni mnie ten kick, ale głośności na poszczególnych partiach bitu naprawdę super. Pozdrawiam!


RE: Ravel Nightstar -Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Alex fat - 24.09.2016

Halsiwo ja trza , niewidze przeciwskazan zeby przytym poplasac :D . pozdrawiam


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Shabboo Harper - 25.09.2016

Intro wciąż frapujące („click'i” a'la Vinyl, także w Outro, trochę uciążliwe). Wokal Toshokan Hanae to bezsprzecznie „siła” Twego tematu; choć, jeśli pozwolisz, „osadziłabym” owy bardziej „w górze” (obecnie jest zbyt „w środku” i... prawdopodobnie mocno potraktowany wtyczką modulującą transjenty). Głos godny jest większej prezencji; słusznej „jasności”. Od 0:24 (obok Koto; wspomnianego przeze mnie w poście dot. Demo); słychać odległy, „nieczytelny” Clap. Dziwnie to brzmi; trochę „brudzi” miks; podobnie jak przypadkowy tamburyn (?) lub talerze (0:55)... „Dół” trochę przytłacza. Generalnie, przy nader "bajecznym" (!) aranżu, wszystko w pewnych odcinkach zbyt intensywnie „buczy”/”huczy”, „tętni”; np. od 2:54/3:43. To istne apogeum... Separacja w tych fragmentach, według mnie, nie jest szczególnie urodziwa. Minimalnie więcej finezji i będzie cudnie... Rani, Twój Fan Remix to wspaniały „hołd” złożony "Kamisama Hajimemashita'sie". Oryginalny Soundtrack to "śliczna rzecz"... ^^

PS.

Cytat:"... brzmi dobrze, tylko nie mam pojęcia o czym to."

Cytat:"Nie wiem o czym tu jest śpiewane, ale brzmi to bardzo przyjemnie".

Krótko: tekst tyczy dziewczyny zmęczonej byciem "grzeczną"; zakochanej w chłopcu "kusicielu". Spojrzenie jego oczu, magiczne usta... Pragnie z nim uczynić "coś złego" chociaż ten jeden, jedyny raz; w słoneczny, sobotni czas...

onna no ko hajimemashita
tameiki wa vioron no shirabe ni nite
akai mi hajikechatta
mada anata o shiranai

"konna koto hajimete" tte
manazashi wa aku no hana sakimidarete
mori e to tsuzuku basu sutoppu
demo anata wa tsurenai

karameta hada ni myakuutsu
koi no shiruetto
karui mahou
usotsuki na kuchibiru sou kasaneteru dake no

nee kamisama
warui ko ni naritai yo
ii ko ni shiteru kara onegai da yo
zurui koto sasetoite
ii koto shitai nara
sukaato hirugaeshite
sugu kaeru yo
doyoubi wa haresou da

kamisama, ijimenaide

aa koi o hajimetakute
agesome shi maegami no sono nagasa to
ringo ni kakete chikau yo
ima anata o shiritai

tabaneta hana ni muragaru
hachi no piruetto
kurai akari
namaiki na kuchibiru de toikakeru "ano ne"

nee kamisama
warui ko wa iranai no?
ii ko de itai kedo imasara da yo
konna koto sasetoite
iu koto kikenai wa
sutaato wa kirenai shi
anmari da yo

kamisama warui kota iwanai yo
yasunderu dake na nja
nichiyoubi wa kawatte wa kurenai ka
enryo wa iranai sa
yukkuri shitete yo ne
kore kara da yo
sugoi koto dekisou da

kamisama, hajimemashita



RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - John Horizon - 25.09.2016

No to tak od strony technicznej to clap się trochę momentami gubi to fakt i mam wrażenie że za dużo jest ,,dolnych hz" i ,,górne hz" nie nadrabiają, ale to tylko moje odczucie. Ale się nie martw bo:

Całość brzmi zajebiście, przyjemnie się słucha i chyba o to chodzi!

A od 1:57 to wejście po prostu bajka :D Główka się kiwa i mam ciarki :P

Pozdro! 5/5


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - pawciolo - 25.09.2016

Bardzo przyjemny kawałek, mógłby moim zdaniem, gdzieś polecieć w radiu mniej komercyjnym :)


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - In-Tegral - 26.09.2016

Nie wiem co mam Ci więcej dopisać, dalej dla mnie jest za dużo suba no i vocal trochę za bardzo odklejony od reszty, ale oprócz tego jest bardzo dobrze. Solidnie dobrane brzmienia i ze sobą połączone w przemyślany sposób. Także dobra robota zostawiam 5.


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Nyklas - 26.09.2016

Dla mnie coś nowego ale podoba mi się :) Dobry miks całość fajnie zaaranżowana , jeżeli chodzi o klimat to naprawdę sympatyczny utwór :)


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - Xorbolanid - 26.09.2016

Szłyszałem to, i demo męczyłem kilka razy - mam nawet na taśmie. Bez wokalu to byłby niezły funk/disco house z ręki Adama Szabo.

Mógłby wygrać konkurs FLowski.


RE: Ravel Nightstar - Kamisama Hajimemashita (Original Remix) - skwarek - 27.09.2016

Jestem miło zaskoczony! Niby "chińskie, mangowe" wokale, ale ten cały klimat utwóru mmmm... Miodzio! Bujałem łbem jak piesek w aucie z lat 70' :D Technicznie elegancko, jak dla mnie! Choć, tak jak ktoś wyżej zauważył- wokal mógłby być bardziej z przodu.

Ode mnie piąteczka leci!

Pozdrawiam, Dawid.