MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Dejfdj - Tańcz - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Dejfdj - Tańcz (/temat-hip-hop-dejfdj-ta%C5%84cz)



Dejfdj - Tańcz - dejfdj - 23.09.2016

Nastukałem 10 postów więc wrzucam: )
- Co zrobić żeby bass był agresywniejszy ?

Jak urozmaicić prostego BoomBapa?




w kolejnym wątku postaram się sprecyzować :|





poprawiam tytul i odsylam do lektury
http://musicproducers.pl/forum-wazne
Maciek





RE: dejfdj - Ciut nie hiphop - rafirobirap - 23.09.2016

Jak urozmaicić prostego BoomBapa?
-Wyciszaj po kolej na pętli sample, perkusjonalia
-automatyzacje filtrów (eq)
-Spróbuj sampel z duplikować i dać pitch o oktawę wyżej


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - dejfdj - 24.09.2016

(23.09.2016, 16:41)rafirobirap napisał(a): -Spróbuj sampel z duplikować i dać pitch o oktawę wyżej

Czy nie będzie się robił z tego pasztet. Może wtyczkę z chorusem z instancją oktawe wyżej ? Rafirobirab znasz może ?


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Pigu - 25.09.2016

Ciekawe sample, fajnie to wyszło.


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Dragon_Studio - 26.09.2016

Gresywny bass? to robote zrobi kompresor dynamiki.
Fajna nutka.


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Stik - 26.09.2016

Fajny spokojny bicik, lubię takie.


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Shabboo Harper - 27.09.2016

Boom Bap to jeden z ciekawszych stylów w kwestii ekspresji hip hop'owych bitów. „Brzmienie” pochodzące z zacnych „staruszków” ;P, typu: SP 1200 czy Akai S950 jest charakterne i ogromnie „zamszowe”. Ostatnio Joey Bada$$ (krążek B4.Da.$$.) pokusił się o nutki w takowym „odcieniu” Retro; z rodzimych raperów godnym uwagi jest wspólny album DJ-a Eproma, Sensiego i DJ-a Lema...  ^^

Twój projekt brzmi świetnie. Sample z wokalem Ewy Demarczyk , „zatrzymane w swym smutku” piano plus "drumandbassow'e" „wkręty” kreują specyficzny, solidny klimat. Wierny standardom. Instrumentarium właściwe (Kick/Snare/Hi Hat/Hard Bass) nie potrzebuje kolejnego „kompana”; wszelako taki temat, jeśli chcesz zawsze urozmaicisz o melodyjny Sample/Glitch/Scratch/Fx'y plus wtyczki. Aranż "z polotem" również gwarantuje potrzebny Groove.
Dejfdj, żeby Bass był agresywniejszy, sugeruję, byś użył:
* ADSR (obwiednia),
* odpowiednie kluczowanie z Kick'iem (szybki Attack i powrót tak na 50 ms),
*bramkowanie,
* equalizację.
„Odetnij” Bass'owi trochę Sub'a (niezbyt dużo, by nie stracił na prezencji „w dole”), jednocześnie „podbijając” go w ok. 50 Hz przy wysokim Q.

Tyle od Lady... ;)

PS. Witaj w MP.


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - dejfdj - 27.09.2016

:Lady co można ze obwiednią okien amplituda .. wrócimy jeszcze :) Moje pytanie. Jaka ilość dB jest właściwa dla wybrzmiewania basu hiphopowego w każdym wariancie każdej wariancki ;_?


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Rust - 27.09.2016

Troszku przydługie intro, ale uchlastane nie miałoby też sensu więc rozumiem. :D Jest fajnie zbudowany klimat. Co do beatu, pomyślałbym tutaj nad perkusją. Może jakiś bardziej pasujący aranżacyjnie hi hat i werbel. Swoją drogą ten werbel brzmi dziwnie, trochę jakby uderzenie o zamknięty hi hat :P. Bas grany live czy jakis sampel? Bo brzmi jak gitara basowa. Co do basu - lekkie podbicie niskiej częstotliwości na eq powinno pomóc. Ogólnie prosto ale trafnie. Fajnie się słucha. 5/5 propsiaki Beer


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Maciek - 28.09.2016

Po mojemu za długie intro, poziomy bym inaczej poustawiał bo hihat zdecydowanie za bardzo się wybija no i aż krzyczy o wariację velocity. Werbel też bym bardziej wycentrował, bo zabieg, który zastosowałeś odbiera mu mocy. Bas bym potraktował jakimś API lub Pultec-iem jeśli ma być mocniejszy. I to tyle ode mnie


RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - dejfdj - 28.09.2016



up. Nie mam pultec'a korzystam z red'a
upup. poprawiłem werbel, skróciłem intro, podbiłem bass i dałem velocity z mpc..
Czy limiter po kompresorze ni robi za dużego bum na masterze ?
żeby werbel brzmiał panoramicznie na końcach pętli ; muszę sam go rozmieścić)? mam lite(


łączę posty a stosowne wyjaśnienie dostałeś
Maciek




RE: Dejfdj - Tańcz (+2) - Ypsilon - 2.10.2016

nie jest zle jakis pomysl miales ta babeczka w sampelku troche nudzi ale to ty wybierasz bicik fajny bassik lepszy dawaj do przodu :V