MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Kveon - Constellations - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Kveon - Constellations (/temat-progressive-kveon-constellations)



Kveon - Constellations - Kveon - 24.09.2016

Witam!
Oto dokończona nutka, którą umieściłem w dziale demo.
Wziąłem do serca rady i próbowałem "polepszyć brzmienia"
Utwór jest też po moim "pseudo" masteringu, uczę się dopiero.
Oto efekty




RE: Kveon - Constellations - tomaszp - 26.09.2016

Intro ciekawe, podoba mi się dobór dźwięków. Tylko na wstępie z perkusji wyrzuciłbym stopę, jakoś tak nie pasuje mi do tego.

Ogólnie perkusję mogłeś jeszcze pogłośnić. Pierwszy break super, naprawdę klimatyczny. W dropie dobrze, że rozwinąłeś melodię, jest ciekawie. Słychać, że to wszystko ma sens i harmonię (choć ten najwyżej grający lead bym trochę przyciszył).

Drugi drop też ciekawy ale już nie ma takiego dużego przeskoku w rozwinięciu melodii i instrumentów jak między intrem a pierwszym dropem.

Ogólnie jest dobrze ale mogłoby być krócej i konkretniej. W zasadzie w kwestii miksu nie ma się do czego przyczepić :)

Jak dla mnie mocna 4, czekam na więcej !

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Kveon - Constellations - Nyklas - 26.09.2016

Dobry melodycznie zgrany kawałek ! wszystkie melodie dźwięki , efekty nadają ciekawy klimat !!! można się wczuć i odpłynąć na moment :) bardzo w moim klimacie ! słuchając końcówki ma się wrażenie że , nie chętnie kończysz i byś jeszcze czymś zaskoczył ! :D


RE: Kveon - Constellations - Drumaholic - 26.09.2016

Po mojemu jest za dużo kompresji na sumie i w niektórych miejscach słychać, że sidechainy są za głębokie :)


RE: Kveon - Constellations - 2to2 - 30.09.2016

w 2:29 taki skok głośności nie może być musisz to opanować. Kveon no co ty wyprawiasz no compresora no. No to brzmienie się ogólnie nie klei. ale melodycznie jest naprawdę wporządku i jest klimacik. Nie przejmuj się za bardzo mixem i masteringiem technicznie kuleje ale jest to fajny kawałek tak czy inaczej. Słychać że się wczułeś zioom.


RE: Kveon - Constellations - Shabboo Harper - 2.10.2016

Wojtek, po mym poście dot. Demo tegoż utworu, dziś "skreślę" takowy poniższy komentarz: nie podoba mi się jedynie spory "podźwięk" Bells'ów; Kick bym trochę "wytłuściła" (więcej Sub'a), jest nieco "ściśnięty" jakby "tętnił" w ok. 400 Hz. Niektóre tony zbyt stentorowe (np. Lead/Downlifter'y). Jest krztynę przydługo. Tak myślę... ^^ Klimat zacny; aranż sensowny (choć skromnie różnorodny); miks wielce zręczny. "Constellation" to wdzięczny, wciąż fonicznie osobliwy (Outro), w zgodzie z gatunkiem track. Gratuluję... :)


RE: Kveon - Constellations - PROTONE - 10.10.2016

"Nie przejmuj się za bardzo mixem i masteringiem technicznie kuleje"
Jakiś żart ponury z otchłani mrocznego umysłu usiłuje jakże zacny temat Kalać ...
Generalnie w porównaniu do Dema jest gigantyczna przepaść! A demo wywarło na mnie niezapomniane wrażenia!
Pozazdrościć wyczucia i równowagi jaka płynie z utworu, barwy, sceny, aranżu, eeehh... Chciał bym mieć takiego skilla :)
Świetna produkcja 5/5.


RE: Kveon - Constellations - 2to2 - 2.02.2017

Czyli jezeli nie masz takiego skilla logicznie rzecz biorąc nie jesteś w stanie określić wykonania