MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP TDS - Short Cuts - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP TDS - Short Cuts (/temat-hip-hop-tds-short-cuts)



TDS - Short Cuts - Dragon_Studio - 30.09.2016

Co sadzicie o tym?
Juz kilku znajomych oceniło i dostałem podobna opinie, ciekaw jestem czy ktos z was powie to samo, jesli tak to znaczy ze ... NIE POWIEM CO NA RAZIE:)




RE: TDS - Short Cuts - Shabboo Harper - 30.09.2016

Hmmm... prześledziłam Twój profil (SC). Kreujesz "ciężkie" Beat'y; z ciemnym, solidnym Bass'em, zawsze z jakimś dyskretnym kontrastem w postaci smyczków, Brass'ów czy też piano. Jest klimatycznie, z reguły mrocznie, nieśpiesznie. Very oldschool. Czasem, godnym byłoby, takowy temat nieco "skrzywić" (defiguracja perki) lub urozmaicić (więcej Fx'ów/Scratch'y/Glitch'y plus sample konkretnego w swej treści rap'u); choć to Twoje (zacne) koncepty. Technicznie: to dobre bit'y w odcieniu Lo-fi.
Tenże? Jest przyzwoicie acz separacja ścieżek przysporzyłaby "większego spokoju"/równowagi w niektórych odcinkach tego projektu, np.od 1:13. Jest zbyt duża interferencja poszczególnych tonów przy trochę suchej perce... Yo, man! :)


RE: TDS - Short Cuts - Dragon_Studio - 1.10.2016

(30.09.2016, 22:47)Shabboo Harper napisał(a): Hmmm... prześledziłam Twój profil (SC). Kreujesz "ciężkie" Beat'y; z ciemnym, solidnym Bass'em, zawsze z jakimś dyskretnym kontrastem w postaci smyczków, Brass'ów czy też piano. Jest klimatycznie, z reguły mrocznie, nieśpiesznie. Very oldschool. Czasem, godnym byłoby, takowy temat nieco "skrzywić" (defiguracja perki) lub urozmaicić (więcej Fx'ów/Scratch'y/Glitch'y plus sample konkretnego w swej treści rap'u); choć to Twoje (zacne) koncepty. Technicznie: to dobre bit'y w odcieniu Lo-fi.
Tenże? Jest przyzwoicie acz separacja ścieżek przysporzyłaby "większego spokoju"/równowagi w niektórych odcinkach tego projektu, np.od 1:13. Jest zbyt duża interferencja poszczególnych tonów przy trochę suchej perce... Yo, man! :)

Tak jak juz zauważyłeś mix nie jest moją najmocniejsza stroną, czasem mijają tygodnie aż naprawdę dopracuje poszczególny beat.
I tak samo zauważyłeś ze przydało by sie więcej sampli czy tez fx-ów, coś żeby się działo w poszczególnych loopach. Bo to ze linia melodyczna się zmienia to jedno, ale to ze w powtarzającym się loopie nic w tle sie nie dzieje czy tez w sekcji perkusyjnej to drugie.

Wiem jak ukierunkować dalszy rozwój, za wszystkie komantarze i sprawdzenie mojej twórczości gorąco dziękuje:)


RE: TDS - Short Cuts - Shabboo Harper - 1.10.2016

Proszę, Tomku... :) "Trzonem" produkcji, według mnie, jest koncept; konkretne wyobrażenie dot. doboru dźwięków i aranżu. Miks to "rzecz" wtórna. Czas i chęć nauki/poszerzenie wiedzy kształtuje umiejętności, wyczucie w tej nader osobliwej materii kreacji utworu... Cechuje Cię "czarna" imaginacja (Black Music Style); to jest bezsprzecznie słyszalne; kwestie techniczne... will come soon. Beer

PS. Hmmm... jestem Lady. ^D


RE: TDS - Short Cuts - MariQ - 2.10.2016

Fajnie to brzmi. Perkusja potrzebuje czasu żeby się wkręcić w ucho, bo na początku jakoś dziwnie buja :) Technicznie nie ma co oceniać, bo zestawu Perkusja + bass+ skrzypce nie da się zepsuć :)


RE: TDS - Short Cuts - Ypsilon - 2.10.2016

może być nawet fajnie buja nie za duzo tam daleś w ten bit ale zawsze moglo byc gorzej mi sie podoba ten sampelek skrzypkow


RE: TDS - Short Cuts - Hola Flavio - 2.10.2016

pierwsze odczucie > ej ziomuś, na blokach nadal to samo

no bit jakich wielu
>nie sądziłem, że intro to motyw główny
>klasyczny bicik dla ziomeczga z ośki co robi rapik i chętnie rzuci o tym, że bloki, wóda i ci co walą białko przegrali a szmule za każdym razem zrobią cię na boku, nie wiem taki jakiś klimat
>technicznie tak spoko

elooo