MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DnB DMNSound - Madness - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DnB DMNSound - Madness (/temat-drum-bass-dmnsound-madness)



DMNSound - Madness - DMNSound - 2.10.2016

To skoro udało mi się uzbierać te 10 postów, to wrzucam mój pierwszy kawałek na tym forum :)




RE: DMNSound - Madness - In-Tegral - 2.10.2016

Całość brzmi zacnie, lubię mroczne klimaty. Dobrze dobrany sound design ale jest jeden minus. Mianowicie bell gra za głośno, powinieneś go zautomatyzować na volume, jest to dość wysoki dźwięk, więc jak całą resztę masz na cutoffie albo całkowicie z tyłu jest pusto, to ten dźwięk jest za głośny. Tego typu dźwięki są dla "nas" dużo lepiej słyszalne niż jakiś bassior więc zawsze trzeba z nimi uważać. Vocał mógłby być ciut głośniej. Tak czy inaczej myślę, że solidne 4 można dać.


RE: DMNSound - Madness - barthus - 2.10.2016

Ten bell w intrze... aż uszy bolą :x za głośno i za dużo nie fajnych częstotliwości. Czekałem aż coś zacznie się dziać i doczekałem się (0:43), jednak weszło coś czego kompletnie się nie spodziewałem (niestety w niezbyt pozytywnym tego słowa znaczeniu). 1:21 - no pomysł jest, ale wykonanie wg mnie nie najlepsze. Druga część utworu jest już lepsza ;) Aranżacja spójna. Trójeczkę zostawiam :)


RE: DMNSound - Madness - soundsystem - 2.10.2016

ten bell czy co to za cudo nie pasuje , słucha się tego jakby to był coop i jeden z was był pro pod każdym względem (track wymiata głównie doborem soundu) a drugi dorzucił ten bell , tragedia .


RE: DMNSound - Madness - DMNSound - 2.10.2016

Dziękuję za szybką odpowiedź. Wszyscy widzę jednogłośnie uważacie, że bell nie do końca pasuje. Montowałem ten utwór na monitorach krk rp5 + 10s i wydawało mi się, że jest ok. Może mam jakieś upośledzenie słuchu jeśli chodzi o te częstotliwości:) soundsystem - utwór zrobiony w całości przeze mnie.


RE: DMNSound - Madness - Amer - 2.10.2016

wiesz tak po prawdzie to twój zamysł i podoba mi się track tylko nie wiem , może wymagam zbyt wiele jeżeli to są twoje początki to dobrze brakuje mi sam nie wiem więcej czegoś poczucia.

"ten bell/dzwonek nie wiem o co chodzi poprzednikom według mnie pasuje , jedyna rzecz że może jakaś modulacja/efekt na tym dzwonku"

PS.podjebałbym ten dzwonek ,bo fajny ;)


RE: DMNSound - Madness - hudson462 - 3.10.2016

Według mnie dzwonek również nie kole w uszy. Słucham na słuchawkach od telefonu, ale skoro sub bass na nich słyszę to czemu miałbym nie słyszeć wysokich?


RE: DMNSound - Madness - Sajga - 3.10.2016

Cytat:wiesz tak po prawdzie to twój zamysł i podoba mi się track tylko nie wiem , może wymagam zbyt wiele jeżeli to są twoje początki to dobrze brakuje mi sam nie wiem więcej czegoś poczucia.

Cytat:Według mnie dzwonek również nie kole w uszy. Słucham na słuchawkach od telefonu, ale skoro sub bass na nich słyszę to czemu miałbym nie słyszeć wysokich?

No proszę jaką mamy ekipę ekspertów



Co do kawałka mam mieszane uczucia. Podoba mi się pierwszy drop, moment od 1:17 do 1:41. Fajna, soczysta perka. Ładny bas, minimalizm i dobry groove. W kwestii miksu tez mi to ładnie siadło. Natomiast cała reszta to dla mnie kaszana. Dzwonki grają jakąś randomową, nie przemyślaną i nielogiczną melodię. O dzwonkach więcej nie będe pisał bo już wszystko zostało powiedziane. Fxy i później te bejsy na lołpasie też mi się nie podobają. W intro perka ma troche za mocne reso na filtrze.
Klimat miał być mroczny no ale wyszło trochę czizi. Mam wrażenie, że miało być tak:
[Obrazek: mAPgk9.jpg]
a wyszło trochę tak:
[Obrazek: KH29IN.gif]


RE: DMNSound - Madness - DMNSound - 3.10.2016

Sajga - ciekawe porównanie:) Widzę, że muszę jeszcze sporo podszlifować w swoich miksach. Dziękuję za Wasze opinie.


RE: DMNSound - Madness - Shabboo Harper - 7.10.2016

„Powiem” tak: jakiś zamysł jest/był; w pewnej mierze podporządkowany „próbce” wokalu i jakże sugestywnej treści tejże ;); wszelako nie jest w pełni wykorzystany... Bells'y (a'la Suzanne Vega „Luka”), według mnie, kreują sui generis klimat; lekko „wkurzający”, irytujący. Technicznie słusznym byłoby „utemperować” ich wydźwięk, „obcinając górę”. Beat nie jest zbyt przekonujący; surowy, bez solidnego „kopa” względem psychodelicznych (fajnych) Fx'ów. Intro przewlekłe, męczące; Bass syntetycznie "zadziorny" acz jednolity. Aranż nie zachwyca; jest przewidywalny, w tonie Electro-Dubstep, acz rzeczywiście spójny. To nie jest zarzut; jedynie moje skromne spostrzeżenie, iż przy większej trosce odnośnie miksu (balans głośności; wzmocnienie „jędrności” ścieżek); przy większej defiguracji perki; przy większym „szaleństwie” w selekcji brzmień o „buńczucznej naturze”; niewykluczone, iż Twój projekt „przejdzie” pomyślną metamorfozę. DMNSound, good luck. :)

PS. Prześledziłam kilka Twoich utworów. Sporo frymuśnych, rzeczowych koncepcji, niestety...

Cytat:„ … muszę jeszcze sporo podszlifować (się) w swoich miksach”.

Zgodzę się z Tobą, życząc kolejnych świetnych „dark” inspiracji i wytrwałości. ;)


RE: DMNSound - Madness - DMNSound - 7.10.2016

Dzięki Shabboo Harper. Do tego kawałka to jak na razie nie będę wracał, ale wezmę do siebie Twoje uwagi podczas następnych produkcji.


RE: DMNSound - Madness - FELIX G - 10.10.2016

Rowniez zgodze sie co do bellow. Jezeli chodzi o reszte utworu to musze przyznac, ze bardzo ladnie tu wszystko gra w sensie miksu, najbardziej podoba mi sie ten snare, jest fajny. Dropy sa spoko, ale mroczny klimat rzeczywiscie wyszedl malo mrocznie ponadto mozna by bylo moim zdaniem dodac tez troche do tego utworu jakis ciekawych wstawek, ogolnie troche typowej zabawy pokretlami xd Odnosze wrazenie, ze w tym gatunku mozna duzo poeksperymentowac.