MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Mark5001 - Dark Forest - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Mark5001 - Dark Forest (/temat-classical-mark5001-dark-forest)



Mark5001 - Dark Forest - PROTONE - 2.10.2016

Witam wszystkich :)
To mój pierwszy temat w którym chcę zaprezentować utwór skomponowany do animacji, intra które nigdy nie ujrzało światła dziennego :)
Więc po co ma się kurzyć skoro a nóż komuś się spodoba?
Chętnie poczytam obiektywnych opinii.
Osobiście uważam że można by jeszcze wiele poprawić ale jak to z każdym projektem -nadchodzi moment w którym trza powiedzieć sobie good enough :)
Miłego słuchania :)
[/sc]



RE: Mark5001 - Dark Forest - barthus - 2.10.2016

Aranżacja jest jak dla mnie dość "wymyślna", nic dziwnego, taki gatunek :D Całość mi się bardzo podoba, właściwie wszystko jest bdb. Tylko jeden dźwięk bym "poprawił" - ten taki "glass" pluck w 1:04 - 1:11
Fajnie że zdecydowałeś się to tutaj wrzucić :)


RE: Mark5001 - Dark Forest - PROTONE - 2.10.2016

Dzięki za feedback. Generalnie aranżacja była pod obraz więc faktycznie może zbyt rozlane to wszystko w czasie :)


RE: Mark5001 - Dark Forest - Shabboo Harper - 2.10.2016

Orchestral incydentalnie „zdarza się” w MP; to bezsprzecznie osobliwość. Podobnie w swej „liryczności nut”, powabnie czarownych czy też spiżowych/niebosiężnych klimatach wyraża się Cris, HybridRaven czy choćby... Chafer. :) W proponowany przez Ciebie utwór „wczułam się” z należną uwagą; aura jest chwilami nader rezolutnie "uchwycona". Barwy instrumentarium przekonujące; aranż przemyślany. Jednakże... temat, w moim skromnym odczuciu, pod względem technicznym prezentuje się już gorzej. Przede wszystkim, jeśli pozwolisz, skoncentruję się na kilku faktorach. W miksie nie przekonują mnie dolne rejestry, np. uderzenia Tom'ów winny być bardziej „gargantuiczne” w swej ekspresji tak by właściwiej towarzyszyć potężnej wariacji „epickich” smyczków. Te finezyjnie kreują przyjemną melodię. Wszelako tytuł już sugeruje pewne „oczekiwanie”, quasi „spełnienie obietnicy” i...? Mrok czy też ponurość jest „tu” oszczędnie, wręcz „niezauważalnie” podkreślona. Fragment 1:53-2:11 jest ogromnie frapujący (!). Generalnie projekt nie jest do końca właściwie „wyciągnięty” w EQ; częstotliwości niektórych ścieżek lekko „gubią się” w swej intensywności „emocji” (perkusjonalia) lub też zbyt ascetycznym ujęciu owych (piano). Przestrzeń w tle potraktowana z większą finezją (np. od 0:37; Bells'y, Fx wokalny, flet); „dopieszczenie” przejść (np. w 1:33/2:12); niewykluczone, iż posiłkowe tony (właśnie o "ciemnym" wydźwięku); wreszcie finalna „korekta” mastering'u (track jest zbyt cichy; brzmi jak mixdown) przysłużą się w wydobyciu maestrii Twej kompozycji. Tak czuję... ^^

PS1. Kusi mnie by poprosić Cię o fragment tegoż „obrazu”, do którego stworzyłeś swój temat. Chętnie obejrzę całość tego przedsięwzięcia, jeśli jest to naturalnie możliwe...
PS2. Mark5001, witaj w MP. ;)


RE: Mark5001 - Dark Forest - Mocade - 5.10.2016

Huu.. będzie z ciebie nie lada kompozytor. Utwór bardzo bogaty w kontent, osobiście zaskoczyła mnie mnogość i złożoność nastrojów. Tytuł perfekcyjnie pasujący do trailera, lub menu głównego jakiegoś RPG Fantasy. Jest epickość. Nie powiem ci co jest źle, (No, może jedynie przyczepiłbym się do tytułu, jakoś nie potrafię go przyswoić) ale za to powiem że z takimi utworami będziesz miał świetlaną przyszłość. Pozdrawiam.


RE: Mark5001 - Dark Forest - Recoil83 - 5.10.2016

Witam, twoja kompozycja jest wykonana profesjonalnie, udało ci się stworzyć 4:30 minutowy track który cały czas zaskakuje, szczególnie podoba mi się aranżacja i barwy dźwięków. Z początku zaczynasz epicko by w połowie przejść poprzez spokojne pianino do smyczków i fleta, brzmi to naprawdę filmowo dlatego daję 5. Pozdrawiam