MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) (/temat-nasz-wspolny-soundtack-do-filmu-lub-gry-pozycja)

Strony: 1 2


Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 2.10.2016

Mam taki pomysł na kompilację
Wymyślimy (bez szczegółów) sceny filmu do którego zrobimy ścieżkę dźwiękową
to nie musi być orchiestral. może być elektronika lub elektronika połączona z orkiestrą - jak w terminatorze.

jak chcecie wziąć w tym udział to wymyślmy same sceny do filmu i każdy zajmie się co najmniej 1 kawałkiem na ten soundtrack

Proponuję film sensacyjny

Ja chciałbym zrobić muzykę do sceny kiedy główny bohater jadąc nocą powoli śledzi ludzi czarnego charakteru.

Tu jest przykład takiej muzyki symfoniczno- elektronicznej (cała playlista)


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - dejfdj - 2.10.2016

zaje... Pomysł :-) Ja proponuje akt w którym 2 prokuratorów odpowiedzialnych za domy wariatów postanawia skontrolować placówkę. Przypadkowo odkrywają nie odkryte sprawy.. żeby było ciekawiej udają pacjentów z nerwicą natręctw.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 2.10.2016

Ja to bym zrobil trak w stylu lat 80 (bassline, orkiestrowe hity, tom tomy itp.) xD ale nie umiem ;/
No chyba ze spróbuje xd coś w stylu terminatora tez by mi sie marzyło :D
Pomysł fajny, tez kiedyś o tym myślałem :D

Ja klasycznie scena pościgu xd Zaczyna się od strzelaniny, Nasz przypakowany bohater wsiada do jeepa i ucieka przed bandytami i zeby bylo ciekawiej przed policja :D Strzały, eksplozje, wypadki... potem wpada samochodem do do jakiegoś budynku (najlepiej z mrocznym klimatem, wszystko rozwalone, światła zgasły, ludzie uciekli xd) i końcowa walka z bossem, obojgu konczy sie amunicja... zostają otoczeni przez policje i SWAT xd xd


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 2.10.2016

ok
najpierw wymyślmy sceny i ułóżmy je w logiczną całość a potem zabierzmy się za produkcję


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - qnebra - 2.10.2016

Mogę sprawdzić, czy uda się coś wymyślić. Może będzie to dobre źródło inspiracji.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 2.10.2016

jeśłi chodzi o terminatora to ten kawałek jest świetny




RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 2.10.2016

Jezeli chodzi o terminatora to z pierwszej i drugiej częsci soundtracki są wyśmienite, wszystkie :D
Nie tylko theme które z 1 i 2 jest epickie i te elektroniczne/orkiestrowe ale tez rockowy czy popowy kawalek (scena w klubie disco):
https://www.youtube.com/watch?v=_YFHsgEGpUc :D


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Recoil83 - 2.10.2016

Witam zajrzyj na mój SC cały czas tworzę jakąś ścieżkę dźwiękową do filmu który nie istnieje, może coś się nada :V ^^


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 2.10.2016

no fajne

a tu jest piano i orkiestra + samplowana perka

K-Pax: Main Theme

tak tez można łączyć, drumy elektroniczne a reszta żywa.

Recoil83: jak wymyślimy sceny to może sam coś dopasujesz


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Recoil83 - 2.10.2016

Przeważnie mam temat przewodni tego się trzymam, losowo to mi wychodzą technidełka, zaproponuj temat.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - qnebra - 2.10.2016

Czekam na jakąś propozycję sceny, by zacząć pod nią coś robić. Sam nie mam teraz pomysłu na konkretną sytuację.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 3.10.2016

Tak jak mówiłem
zrobiłem soundtrack do sceny w której główny bohater śledzi nocą samochodem ludzi głównego czarnego charakteru,

i brzmi to tak:

https://soundcloud.com/glitch/wasp-ost/s-j2EFi


ujdzie, coś dodać? może dodać jakieś kreszenda na kotłach żeby urozmaicić dynamikę.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - dejfdj - 3.10.2016

pytania:
- kim jest główny bohater, że postanowił samodzielnie prześwietlić charakter przestępstwa ?
- czy bohater o którym mowa sam kieruje samochodem ? (uroczo wyglądają pościgi samochodowe w których jeden strzela pukawką, a dobry werbel)
- tryb raczej komiksowy, czy VHS ?


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 3.10.2016

VHS czytał Lucjan Szołajski xd


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Recoil83 - 3.10.2016

Myślałem że to ma być wspólny projekt, chwilowo robisz muzykę do swojej wymyślonej sceny, najlepiej jak byś napisał listę scen i każdy chętny wybrał by sobie jedną wtedy można mówić o współpracy.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 3.10.2016

Kiepski ze mnie reżyser
może coś się wymyśli i wplecie tę moja scenę do całości.?
może nawet coś wymyślę ale potrzebuję czasu.

EDIT

Może takie fabuła.

Na przedmieście na którym miesza samotnie główny bohater sprowadza się małżeństwo.
główny bohater (musimy go jakoś nazwać) zaprzyjaźnia się z nową sąsiada. potem okazuje się że jej maż ją bije.
z jakiegoś powodu (trzeba wymyśleć jakiego) główny bohater śledzi nocą autem tego męża sąsiadki (muzyka do tego) i okazuje się że należy on do mafii sprzedającej nielegalnie narkotyki i broń. przynajmniej w tej dużej hali znal on (główny bohater) broń i narkotyki.
Czarny charakter dowiaduje się o intruzie i próbuje go zabić (scena pościgu samochodowego nocą) costam costam samochody mafii wpadają pod ciężarówkę.
Główny bohater wraca od domu i zastaje tam żonę tego gangstera. Razem uciekają z przedmieścia do dobrego przyjaciela tej żony - kogoś kto może im pomóc.

Wiem :) Klimat jak z kiepskiego filmu sensacyjnego ale nie innego nie wymyśle (Kiepski ze mnie reżyser)
może ktoś dodać do tego.
np. braku wstępu, tego całego gadania zanim rozwinie się akcją
Brakuje muzyki w postaci Main Theme.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - dejfdj - 3.10.2016

miesza (pomieszkuje tylko, nie kuma się z nikim)
imię - Dawid (zajebiste imię)
z powodu: 1. alkoholu, 2. trującego dzieciństwa.. 5. napadów lęków prześladowczych
hali - tak, jeździli z eterem sprzedawać narkotyki
"samochody wpadają pod ciężarówkę" - same ? czy poślizg na zakręcie.. opcja pościgu, ja bym wybrał ucieczkę pieszą po dachach kamienic :-P

reszta pasuje :-) klasyki same dla lata 70-80-90 oraz zimy '78 . Pozdro


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 3.10.2016

Więcej strzelanin, poscigów, wybuchów, biegania po dachach, gołych lasek i łan lajnerów i będzie git xd


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - qnebra - 3.10.2016

https://instaud.io/z03

Nie wiem pod jaki fragment filmu by to pasowało, raczej sceny pościgowej pod ten utwór nie można sobie spokojnie wyobrazić.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 3.10.2016

Dobre nawet Wasp, chociaż może czegoś brakuje xd
Mnie wczoraj wyszedł jakis bardziej hip hop i w dodatku te same nuty co w kawałku Peji xd
http://tnij.org/ugiviqa chcialem bardziej mrocznie a wyszlo tak gupkowato xd
Qnebra ja bym dodał do tego jakieś głębokie pady i byłby git :P Bass troche za suchy tak jakby :P
Smyczki za cicho ;( ale spoko