MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) (/temat-nasz-wspolny-soundtack-do-filmu-lub-gry-pozycja)

Strony: 1 2


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - bigpush - 3.10.2016

Podrzucę swój pomysł:

41-letni detektyw wyjeżdża na zasłużony urlop do jakieś spokojnej wioseczki w górach, po powrocie planuje zakończenie kariery, sielanka jednak nie trwa zbyt długo bo już następnego dnia dostaje telefon od przyjaciela, dowiaduję się że znaleziono ciało mężczyzny, jego śmierć może być ściśle powiązana z nierozwiązaną sprawą sprzed paru lat którą owy detektyw prowadził lecz nie zdołał doprowadzić do końca. Porażka nie dawała mu spokoju zwłaszcza że zabójca mordował w bestialski sposób. Główny bohater będzie musiał na nowo zmierzyć się z demonami przeszłości, jego przyjaciel postawi go w sytuacji bez wyjścia, nieznajomy mężczyzna okaże się bardzo pomocny, z kobietą którą spotka połączy go gorące uczucie.

tak ogólnikowo, można dużo mrocznych wątków rozwinąć ;)


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Zirds - 3.10.2016

(3.10.2016, 21:09)bigpush napisał(a): Podrzucę swój pomysł:

41-letni detektyw wyjeżdża na zasłużony urlop do jakieś spokojnej wioseczki w górach, po powrocie planuje zakończenie kariery, sielanka jednak nie trwa zbyt długo bo już następnego dnia dostaje telefon od przyjaciela, dowiaduję się że znaleziono ciało mężczyzny, jego śmierć może być ściśle powiązana z nierozwiązaną sprawą sprzed paru lat którą owy detektyw prowadził lecz nie zdołał doprowadzić do końca. Porażka nie dawała mu spokoju zwłaszcza że zabójca mordował w bestialski sposób. Główny bohater będzie musiał na nowo zmierzyć się z demonami przeszłości, jego przyjaciel postawi go w sytuacji bez wyjścia, nieznajomy mężczyzna okaże się bardzo pomocny, z kobietą którą spotka połączy go gorące uczucie.

tak ogólnikowo, można dużo mrocznych wątków rozwinąć ;)

No jako wątek poboczny można nawiązać to, że ów kobietę poznał ratując ją gdy topiła się w szambie, ale dzięki pomocy swego wybawcy szybko się tego wylizała...


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Xandra - 3.10.2016

Pomysł bardzo mi się podoba :) Co myślicie o tym kawałku do jakiegoś trochę łzawego momentu? :P

Motyw z basem można by pociągnąć do innych tematów ;)


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Knifeman - 4.10.2016

znajdzie się w filmie moment na narkotyczną wizję? Może być retrospekcja pod wpływem środków odurzających podczas której główny bohater przypomina sobie istotny szczegół.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - OProject - 4.10.2016

Push ogladalem ten film z deniro i williamsem xd no albo podobny, w kazdym razie dobry :D


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - bigpush - 4.10.2016

Cytat:znajdzie się w filmie moment na narkotyczną wizję? Może być retrospekcja pod wpływem środków odurzających podczas której główny bohater przypomina sobie istotny szczegół.

Okazuje się że trup był artystą który na bani malował całkiem niezłe obrazy niczym Zdzisław Beksiński, dostępne psychodeliki już mu przestały wystarczać. W jakiś sposób dowiaduję się o jakimś dragu który wpędza umysł w świadome omamy hipnagogiczne, bingo tego mu było trzeba. Ale pojawia się problem, kieruje tym najmroczniejszy, najgorszy z możliwych typów który manipuluje światem kultury. Jakimś cudem udaje mu się ukraść sporą dawkę tego shitu ale jest to jego ostatni strzał bo dopada go morderca, prawa ręka tego najgorszego.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 4.10.2016

są pomysły, tylko niech ktoś to ułoży w logiczną całość
jeszcze coś dodam

wcześniej napisałem


Główny bohater wraca od domu i zastaje tam żonę tego gangstera. Razem uciekają z przedmieścia do dobrego przyjaciela tej żony - kogoś kto może im pomóc.


i teraz dalej:
oni zostają u jej przyjaciela . jest noc i tu wchodzi mój "love theme" - którego jeszcze nie ma ale będzie :)

i ten track pod śledzenie nocą też dopracuję ale jutro.
Można by już teraz pomyśleć o roboczym tytule

EDIT: dopiero przesłuchałem. Xandra: to ten Twój kawałęk brzmi jak elektroniczny love theme


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - qnebra - 5.10.2016

https://soundcloud.com/tesoma/soundtrack-02/s-rDyFw

Główny bohater siedząc w mieszkaniu uświadamia sobie powiązania pomiędzy sąsiadem a szefem mafii z portu, z której szponów zdołał niedawno uciec w pościgu samochodowych. Sąsiad podkablował go szefowi mafii, a ten wysłał swoich ludzi by ci spokojnie porozmawiali z bohaterem i przekonali go do zmiany zdania i zaniechania śledztwa. Ku swemu nieszczęściu nasz bohater jest nieprzygotowany do walki i nie jest niezniszczalny, więc musi ratować się szybką ucieczką z siódmego piętra bloku z wielkiej płyty.


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Wasp - 5.10.2016

słychać tę ucieczkę. jeżeli skakał z któregoś piętra na kartonowe pudła lub kontener na śmieci to trzeba by pod koniec zrobić zjazd tych skrzypieć w dół żeby się kojarzyło ze skokiem

EDIT:
urozmaiciłem mój kawałek do sceny śledzenia

https://soundcloud.com/glitch/wasp-ost/s-j2EFi


RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - Recoil83 - 16.10.2016

Nie zapomniałem o twoim projekcie, znalazłem utwór sprzed 3 lat może ci się gdzieś wpasuje, mam ich jeszcze dużo tylko muszę je zmasterować bo to czysty miks.



Wrzucam jeszcze jeden utwór trochę poprawiłem korektorem.



Jeszcze jeden utwór z dawien dawna.


Może ten utwór się do czegoś nada, nazwałem go Analog bo używałem tutaj dużo symulacji analogowych taśm.




RE: Nasz wspólny soundtack do filmu lub gry (Pozycja) - qnebra - 16.10.2016

Jakby to ci powiedzieć Recoil, tu chodzi o wymyślenie jakiegoś konceptu sceny i zrobienie pod to muzyki. Nie wiem, oprawa pod posiedzenie w łazience, pod krojenie cebuli czy inna scena filmowa. Te koncepty mają się zlepić w jakąś miarę spójną całość.