MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Stik - 21-400 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Stik - 21-400 (/temat-hip-hop-stik-21-400)



Stik - 21-400 - Stik - 2.10.2016

Witam, poćwiczyłem troszkę bas i postarałem się jakoś urozmaicić moje podkłady. Wyszło coś takiego:

Zapraszam do wysłuchania oraz ocenienia :)


RE: Stik - 21-400 - Dragon_Studio - 4.10.2016

Przypomniałeś mi tym o wspaniałym samplu który poszedł w zapomnienie mojej głowy. Ten klawisz ahhh... a wracaja do tematu.
No i mamy bassline tłusty ciągnący sie jak trzeba:) Kick może względem basu za płaski ale to juz kwestie mixu.
Sekwencje gdzie nie ma bassu sa puste i bez mocy, tam gdzie On jest czuć ze jest pełnia, ze jest dynamika i kiwa sie głowa:D

Myślec ze teraz powinieneś zainteresować sie tematami; Kompresja, Multi Kompresja, Kompresja Dynamiczna, Saturacja.



Polecam osobiście gazete Estrada i Studio zawsze tam maja fajne artykuły. No i jest pełno fajnych tutoriali na necie.
Daje 5 na zachętę do działania, widać ze sie rozwijasz i tak trzymaj dalej.

PS. 1:27- 1:29 UUUPSSSSSS :D:D:D


RE: Stik - 21-400 - tks21 - 4.10.2016

Beat ciekawy w szczególności dźwięki i sample, które użyłeś w beacie. Kick mocny tak jak lubię. Nie mam się do czego przyczepić no może.... bassline troszeczke za mocny jak dla mnie :) 5/5


RE: Stik - 21-400 - Hola Flavio - 5.10.2016

jeden z najbardziej przeeeeeeeeciupcianych sampli
w sumie aż ciężko z niego zrobić coś czego nie było

>samo cięcie sampla średnie, za dużo pauz
>perka płaska, stopa bez mocy
>bas no nawet


RE: Stik - 21-400 - Shabboo Harper - 7.10.2016

Stik, właściwie moje wrażenie jest takowe: bit niemiłosiernie „przytłumiony” (Bass cichy; „zgaszony”, bez konkretnej prezencji w miksie; perka jednolita, bez „skrzywień” w Beacie); selekcja dźwięków (piano przedziwnie „pocięte”, Brass'y ostre...) jest nie tylko prosta acz frapująca, lecz to subiektywna kwestia... Niestety, wybacz, jest (wciąż) nużąco. „Rzeknę” wprost, w tak ascetycznym doborze brzmień musi (!) być „to coś”, co przykuje uwagę/wzruszy/podnieci lub też twórczo sprowokuje do silniejszych emocji. W Twoim „21-400”, w moim przeświadczeniu, „nic” konkretnego, „charakternego” w przesłaniu „kompozycji” i jej aranżu „nie dzieje się”... Proszę, przypilnuj balansu częstotliwości ścieżek i pomyśl o wzbogaceniu przestrzeni utworu (obok klimatycznego acz zbyt intensywnego Vinyl'u), o jakiś Scratch/Glitch/Pad'y w tle/wariacje Synth'u/Fx'y/Sample wokalu... …). Nadto, według mnie, projekt „przeważa” w L kanale. Stik, (szczere) keep goin'. :)


RE: Stik - 21-400 - Maciek - 13.10.2016

Jest taka niepisana zasada, że gdy samplujesz to staraj się unikać samplowania pierwszych kilkunastu sekund utworu a Ty tutaj pojechałeś po bandzie... Może i ludzie tak robili - nawet sam Alchemist w 1999 (czyli ile to lat temu??) przy Keep it thoro. Z biegiem czasu "Music People" trafiło też na warsztat Returnersów i tam zostało wykorzystane jak na współczesne czasy przystało (z 5 lat temu to już, ale 5 to nie 17) w numerze "To jest Diox" Dioxa.
Niestety użycie tego sampla w ten sposób dyskwalifikuje cały numer w moich oczach (a raczej uszach) a szkoda bo te bębny wstępnie niczego sobie, bas taki niski to też nie bardzo... Trzymam kciuki za raz następny