MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. KSZ - Bounce it - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. KSZ - Bounce it (/temat-progressive-ksz-bounce-it)



KSZ - Bounce it - KSZ - 7.10.2016

Powrót po formacie kompa ;d
Pisanie.. ta melodyjka jest chyba krzywa (czy coś takiego xd).. to tak jakby celowy zabieg :P



Zapraszam do odsłuchu i oceny (jak zawsze ;P).

Pozdrawiam,
KSZ


RE: KSZ - Bounce it - Nyklas - 7.10.2016

Początek średni jakoś nie wkręca słuchacza , i ten efekt w 0:30 w ogóle mi nie pasuje... Po wejściu nawet fajnie całkiem dobry bass i melodia do 1:15 później jakoś tylko wadzą mi te dźwięki które użyłeś... Cały utwór nie jest zły ale zastąpił bym niektóre dźwięki :) ogólnie w całym utworze brakuje wysokich częstotliwości... nie wiem czemu , czy to soundcloud czy zapis pliku


RE: KSZ - Bounce it - tomaszp - 10.10.2016

Początek (jak i cały utwór) ma zdecydowanie za mało "góry" i nawet samo podciągnięcie EQ niewiele da, bo instrumenty nie wydają wysokich harmonicznych. Musiałbyś melodię dźwignąć o oktawę w pierwszej kolejności. Perkusja ułożona dosyć standardowo, nie zaskakuje ale akurat ta prostota pasuje do tego utworu. Nie pasuje mi w ogóle ten a'la "acid bass", za to linia basowa bardzo fajnie ułożona i bardzo dobrze brzmiąca. Ten FX sweep w 0:30 przyciszyłbym bo za bardzo wybija się do przodu.

Ogólnie jest ok, do poprawy miks (głownie niska perkusja, FXy i leady). Aranż mógł być bardziej zróżnicowany ale przeszedłby tak jak jest.

Masz nad czym pracować i widać, że zmierzasz w dobrym kierunku.

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: KSZ - Bounce it - FELIX G - 10.10.2016

Przypomina mi nieco te stare utwory Klaasa. Ogolnie przydaloby sie troche tchnac zycia w ten utwor, malo sie tu dzieje. Moze dodac wiecej fxow a te ktore sa lepiej wpasowac zeby nie byly az tak bezpardonowe jezeli da sie to tak ujac. Ta melodia z poczatku tez mi sie zbytnio nie spodobala przez jej uklad, nie trzyma sie to kupy.

Ale pomimo tego wszystkiego podoba mi sie zamysl utworu, przyjemnie sie tego slucha, brakuje po prostu wykonczenia.


RE: KSZ - Bounce it - Ixipe - 12.10.2016

A mnie to się podoba ten acid bass w tym utworze, ale brakuje czegoś więcej


RE: KSZ - Bounce it - devil's infection - 13.10.2016

acid mógłby być tutaj fajną ''stylizacją" całego utworu no ,ale wszystko musiało by być dopracowane
pluck co wchodzi w 0:38 więcej pogłosu, widziałbym też jakieś klimatyczne pady
myślę ,że nadały by głębi dla tego utworu której na pewno brakuje i jakiś drop mocniejszy nawet na tej samej melodii


RE: KSZ - Bounce it - Shabboo Harper - 15.10.2016

Powyższe spostrzeżenia Gentemen'ów ogromnie trafne... Kwestia Sound Design'u to subiektywna „rzecz”, analogicznie jest z aranżem, który niekiedy burzy „bezkonfliktowy” odbiór danego tematu. KSZ, w tym projekcie, w moim odczuciu, nie wszystkie dźwięki
korelują ze sobą; choćby „finalny”, jakże przedziwny, Fx. Część tonów (także melodyjnie) jest standardowa w tego typu produkcji i już. Choć... Czy rzeczywiście nie byłoby słusznym wzbogacić prezencję tego utworu o nie tak przewidywalne brzmienie? Technicznie: od 0:38 Clap osadzony jest w identycznych częstotliwościach jak Kick ^^; Hi Hat'y pośpiesznie wyrażają się „wyraźniej” w P kanale. Większość tonów jest „w dole i w środku”; przez co separacja i jej klarowność jest, w poważnym stopniu, „przymulona”. Tak czuję... Acid Bass? Przy solidnym „tuning'u” może być gwarantem pikanterii w Twoim „Bounce It”... ;)