MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Xandra - Chillout Synth Sample - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Xandra - Chillout Synth Sample (/temat-other-xandra-chillout-synth-sample)



Xandra - Chillout Synth Sample - Xandra - 9.10.2016

To oczywiście cover, z utworu z C64. Cover covera ;) Oryginalnie utwór pochodzi ze starego filmu dokumentalnego Stationary Ark



RE: Xandra - Chillout Synth Sample - Abigail Noises - 12.10.2016

Może zacznę najpierw od skojarzenia... Słuchając skojarzyło mi się od razu SPA... To nie zarzut, jednak to pierwsze co mi się nasunęło. Taką muzykę puszczają w przybytkach typu SPA :) Pełen relaks, spokój i harmonia... Trochę dziwny jest ten white noise co rusz pojawiający się na klawiszach. Żałuję, że pady nie zrobiłaś bardziej mrocznych... do tego zmniejszyć tempo i wyszedłby niezły podkład pod film typu ''Twin Peaks''. Dla mnie ciut za mało, jakieś fx'y, wtrącenia, break... tego brak. Dzwonki (takie cykanie) pojawiające się 100% na lewo, to niezbyt dobry pomysł.


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - OProject - 12.10.2016

Fajnie to brzmi, podoba mi sie... Dawno czilałtu nie słuchałem a sie czlowiek czasem wku... xd
Chociaż barwa plucka (brzmi troche jak DX7 albo Sytrus) tak na 100% mi nie siada, ma jakaś taka irytująca lekko częstotliwość :D (może za dużo wysokich)
Sama wszystkie brzmienia kręciłaś? :P
Perkusja schowana z tyłu i po bokach, ale mnie w sumie to nie przeszkadza moze i nawet lepiej :P


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - Shabboo Harper - 12.10.2016

Xandro, z pewnością czuć w coverze "feeling" typu 80's; jakże wdzięczny i powabny. Wersja pierwotna (Swinth Commodore 64) pióra John Mills-Cockell'a była "dotknięta" charakterystycznym, syntetycznym "rysem". Potem rzeczywiście temat "wkroczył" do TV serii "The Stationary Ark". Był cieplejszy, nostalgiczny... Twoja interpretacja jest sprytnym kolażem tychże melodyjnych światów. Przeciągły, subtelniejszy efekt White Noise'u, przy jednolitym tle, prostej wariacji Synth'a (o zacnym kolorycie) i przy trochę zbyt cichej perce (z "nieśmiałym" dzwonkiem w L kanale) kreują przystępny projekt, w którym estetycznie "uchwycona" przestrzeń przykuwa uwagę; jednocześnie, w moim odczuciu, przypisując klimat całości kategorii typu: Relaxing Music... :)


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - Xandra - 13.10.2016

@AdamWax Oryginał właśnie taki jest, bez wtrąceń i innych wstawek, przejść, tam nawet nie ma perkusji, to mój pomysł. Może nie wyszło najlepiej, ale mnie odpowiada :)

@OProject Cieszę się, że Ci się podoba :) Faktycznie brzmienie w podkładzie składa się w połowie z syntezy FM i celowo chciałam osiągnąć taki jaśniejszy kolor. I tak, wszystkie brzmienia robię sama :)

@Shabboo Harper Piękna recenzja :) Ciężko cokolwiek dodać, bądź w ogóle komentować :) Dziękuję :)


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - abyssMB - 14.10.2016

Bardzo ładnie brzmi Twoja kompozycja - takie lata 80 - bardzo ładny relaksujący kawałek z nutką " Twin Peaks" jak zauważył Adam, ale bez tajemnicy bardziej radośnie.


PS: Żeby nie pisać nowego posta tak to jest jak sie nie czyta wstępu :) Oryginału nie znam, ale i tak ładnie zaaranżowane


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - Recoil83 - 14.10.2016

Witam powinnaś robić muzykę relaksacyjną, bo bardzo fajnie się tego słucha, co do brzmień to są ciepłe i pasują do całości miks czysty, a że sam słucham czasami muzyki do Jogi to dam ci 5.


RE: Xandra - Chillout Synth Sample - Xandra - 14.10.2016

@abyssMB To nie jest moja kompozycja, tylko aranżacja utworu John Mills-Cockell'a :) Tak czy inaczej dziękuję :)

@Recoil83 Dziękuję bardzo, starałam się, żeby ładnie brzmiało :)