MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP M.Barczyk - Out Of My Mind - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP M.Barczyk - Out Of My Mind (/temat-trap-m-barczyk-out-of-my-mind)



M.Barczyk - Out Of My Mind - M.Barczyk - 10.10.2016

Witam, trochę czasu mnie tu nie było, ale wiadomo jak to jest, praca itd. Tak czy inaczej mam obecnie trochę więcej czasu i pracuję nad krótkim tejpem producenckim, pierwsze efekty możecie usłyszeć poniżej, czekam na opinie szczególnie, że jest to trochę inny klimat niż większość moich rzeczy, postaram się też nadrobić zaległości na forum bo mega dużo się tego narobiło, pozdrawiam ;-)

EDIT: Sorki za komplikacje, nie sprawdziłem czy działa, myślałem,że wszystko jest w porządku, daję link do sc w takim razie bo nie wiem czemu z yt nie bangla




RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Xorbolanid - 11.10.2016

Player popraw. GRrr. Czemu wszyscy mają problemy z edytowaniem swoich wątków??


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Dymek - 12.10.2016

Rozumiem , że ten wokal to tylko taki ''poglądowy''? Jak dla mnie to minimalnie za cicho jest. Ogólnie spoko kawałek trochę przykrótki jak pod nagrywkę. Ja tam zastrzeżeń nie mam co do miksu. Daje 5. Nie rozumiem takich pajacy co dają ocene 1 bo player nie hula. Zresztą większość chyba osób z tego działu ma wyje...bane na te oceny i przenoszenie do najlepszych utworów bo to i tak nic nie wnosi. Jak przełożenie książki z jednej półki na drugą.


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - M.Barczyk - 12.10.2016

Siema, przepraszam jeszcze raz za tą akcję z playerem, chociaż fakt, że żeby oceniać na 1 z tego powodu to trochę średnio jak dla mnie.

Dymek, wokal w sumie nawet nie tyle co poglądowy, co celowo trochę rozmyty i wycofany, chociaż faktycznie może trochę przesadziłem, ogólnie mam tendencje żeby nie żyłować tak swoich numerów pod względem głośności, mówię tu już oczywiście o całości, a nie tylko o wokalu, może warto nad tym popracować :D Dzięki za opinię


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Hola Flavio - 12.10.2016

(12.10.2016, 1:12)M.Barczyk napisał(a): żeby oceniać na 1 z tego powodu to trochę średnio jak dla mnie

Hmm, a ja bym nawet ostrzeżenia dawał, bo to za często się dzieje na forumku.

(12.10.2016, 1:12)M.Barczyk napisał(a): wokal w sumie nawet nie tyle co poglądowy, co celowo trochę rozmyty i wycofany

A szkoda, bo spoko remix.

więc teraz o bicie, bo całkiem niezły, ale jednak
>intro git
>po dropie te synthy za bardzo się zlewają
>mogłeś bardziej urozmaicić je brzmieniowo
>imo reszta dobrzeeee siedzi

(12.10.2016, 1:12)M.Barczyk napisał(a): Dzięki za opinię

;)


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - MariQ - 12.10.2016

Ogień :D Wokal nie potrzebnie tak wycofany, poza tym wszystko git. 5 ode mnie


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Shabboo Harper - 12.10.2016

Ojejjj... Too much for me ^^. W moim skromnym odczuciu zbyt chaotycznie "to wszystko" brzmi; szczególnie w pierwszej części projektu. "Kolizja" dźwięków w miksie pod względem częstotliwości ścieżek (agresywne Synth'y/Pad'y; ciężki Bass; wstrzemięźliwa perka; niezbyt "urokliwie" ułożone w przestrzeni Sample, różnych wokali) to według mnie jedyny, acz istotny, "zarzut". W sumie jest donośnie; monolitycznie; trochę uciążliwie. Nie gniewaj się Michał, lecz w takiej postaci Twój "Out Of My Mind" nie do końca przekonuje mnie. Wszelako, jest to koncept atypowy w Twojej twórczości. Jeśli mi wolno, sugeruję korektę miksu... :)


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - M.Barczyk - 14.10.2016

Hej, miks jak to miks, zawsze można zrobić lepiej, teraz po czasie też widzę,że kilka rzeczy mogłoby brzmieć lepiej ;-) Chociaż jeżeli chodzi o kolizje dźwięków pod względem częstotliwości to trochę dziwne bo zawsze staram się korektorem robić miejsce dla każdej ścieżki ;-) Aniu, oczywiście,że się nie gniewam, chociaż obawiam się,że nowe rzeczy nad którymi pracuję również mogą nie przypaść Ci do gustu :D :D


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Vipersky - 14.10.2016

dobre to, przypadła mi barwa tego basu, sporo sie dzieje, jest głębia w tym kawałku, podoba mi się


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - Shabboo Harper - 15.10.2016

Cytat:"...w takiej postaci Twój "Out Of My Mind" nie do końca przekonuje mnie. Wszelako, jest to koncept atypowy w Twojej twórczości."

Cytat:"... po czasie też widzę,że kilka rzeczy mogłoby brzmieć lepiej ;-)".

Choć po trosze nasze odczucia są zbliżone. Ufff... ;)

Cytat:"Aniu (...) obawiam się,że nowe rzeczy nad którymi pracuję również mogą nie przypaść Ci do gustu :D :D"

Michaś, proszę nigdy tak nie myśl ^^... W każdy utwór wsłuchuję się z właściwą atencją, naturalnie również, w pewnym stopniu, wedle subiektywnych kryteriów. Każdy temat traktuję odrębnie; zupełnie jak płótno, na którym Autor kreśli swe emocje/uczucia/myśli wyrażone w wielokształtnych, różnorakich barwach/odcieniach... Uwielbiam Leonard'a (da Vinci), podziwiam Rembrandt'a, cenię dzieła Monet'a i... zawsze jestem ciekawa "nowych rzeczy". Czas pokaże jak będzie... Wszelako, mój komentarz/podpowiedź jest "niczym" wobec Twej satysfakcji i twórczego spełnienia. Tylko "to" jest istotne... :)


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - eyecontact - 17.10.2016

Przyznam że trochę się za tobą stęskniłem, w każdym razie siedzi i to dobrze nie do końca moje klimaty ale graty za dobrą robote,bass masywny głośny,synth też bardzo fajny aczkolwiek dodałbym bym jakiegoś przestera, ale to kwestia gustów.Mocno ci kibicuje, 5!


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - patorecydywa - 19.10.2016

Nie wiem do końca czemu, ale ten numer mi "to nie ja"- Żyta cały czas przypomina. Bardzo podchodzą mi niektóre fragmenty.. jak w 0:59, gdzie faktury są ze sobą zgodne i jest równowaga poziomów. Tam gdzie "otwierasz" ten FM'owy basik (który ma trochę leadowy charakter) i podgłaśniasz smyczki, to już się trochę kłócą z wokalem.


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - M.Barczyk - 20.10.2016

Przypadek, bo tego numeru Żyta wcześniej nie znałem, ale fakt, możliwe,że tonacja ta sama no i tak jakby pierwsze dwie nuty zagrane praktycznie identycznie :D


RE: M.Barczyk - Out Of My Mind - tommbeat@95 - 20.10.2016

no jest konkret ale taki cosik przerabany coś za dużo na siebie nałożone jest te synhty za bardzo na pakowane jest klimat ale za duza tez zbitka dźwiekow. ale w sumie cos z tego da się wyciagnąc dawaj! Beer