MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Dźwięk działa tylko na ASIO - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Dźwięk działa tylko na ASIO (/temat-fl-studio-fl-studio-dzwiek-dziala-tylko-na-asio)



FL Studio: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 12.10.2016

Witam. Od 2 dni mam dosyć dziwny problem z mim flem 10.
Przechodząc do rzeczy: Dźwięk w programie działa tylko, gdy używam ASIO. Do tej pory korzystałem z mniej mi znanego, ale dostępnego w programie "FL Studio ASIO" którego to działanie było mi mniej znane lecz miało dosyć dobry bufer a ponadto dźwięki z windowsa wciąż działały.

Teraz nie działa ani ww fl studio asio, ani 'podstawowy sterownik dźwięku', ani 'głośniki'. Dźwięk w programie działa tylko gdy wybiore tryb ASIO, a jest to dla mnie dosyć Bardzo niewygodne. Probowałem resetować ustawienia, korzystajac z Reset settings dla FL'a dostępnego w menu start, jednak nic to nie dało. Bardzo proszę o pomoc.

PS. Możliwe, że kliknąłem coś nie tak na imprezie i problem leży po mojej stronie, średnio pamiętam właśnie, ale wiem, że już podczas sobotniej popijawy z kumplami musiałem włączać ASIO, bo "podst ster dzwieku cos mi nie dziala" xd


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - RaNi/Works - 12.10.2016

Upewnij się że wszystkie "Outputy" masz takie same jak w przypadku ASIO. (Też bardzo polecam FL Studio ASIO. W mojej opinii powinni go nawet dalej rozwijać). Możliwe że w przypadku FL Asio masz "[Default output]" ale waróto spróbować, Upewnij się że wybierane urządzenie jest też sprawne i nie ma z nim jakichś problemów. (Mówię to bo ostatnio miałem taki problem że niby był podłączony "interfejs" ale przy próbie wybrania go on się wyłączał i wieszał system).


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 13.10.2016

Jak mam to zrobić?

PS. nie mam interfejsu zew. jade na karcie dźwiękowej :D


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Zirds - 13.10.2016

Sprawdź czy przy wyborze sterownika audio w FL Studio masz zaznaczony "Auto Close Device".


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 13.10.2016

Witam, to normalna rzecz że sterownik ASIO przejmuje program na wyłączność, nie dziej się to tylko na sterownikach WDM, lub MME, które pozwalają odtwarzać dźwięki systemowe nawet podczas pracy w DAW.

Aby to sprawdzić w pasku Start wpisz mmsys.cpl i przejdź do Głośniki\Właściwości\Zaawansowane\Tryb wyłączności.

Skoro masz dźwięk to twoja karta dźwiękowa raczej jest sprawna, lecz wypadało by sprawdzić jaki jest stan urządzenia.
W Start wpisz devmgmt.msc przejdź do Kontrolery dźwięku, wideo i gier, po czym kliknij dwa razy na swoją kartę dźwiękową i sprawdź Stan urządzenia.
Jeśli będzie pisać "To urządzenie działa poprawnie" to wszystko jest w porządku.

Możliwe że namieszałeś coś w samym DAWie, lub systemie i nie wiesz co, najprościej jest przywrócić system do stanu wcześniejszego.
Aby to zrobić w Start wpisz rstrui.exe i wybierz sobie wcześniejszą datę przywracania, tak powiedzmy z 5 dni wstecz. Pozdrawiam


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 13.10.2016

Zirds to akurat nic nie zmienia czy zaznaczone czy nie.

Recoil Wszystko co napisałeś do momentu z przywracaniem systemu jest jak nalezy. Dopiero potem zaczynają się schody, mianowicie z listy dostepnych do przywrocenia dat mam tylko date dzisiejsza..


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 13.10.2016

Albo masz wyłączoną ochronę systemu na dysku C, albo używasz jakiegoś programu do czyszczenia systemu automatycznie, inaczej tego nie mogę wyjaśnić.


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 13.10.2016

Że tak powiem, mniejsza z tym. Co teraz? :(


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Zirds - 13.10.2016

Sprawdź ASIO4ALL.


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 13.10.2016

Możesz spróbować przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej, jakbyś jeszcze podał model płyty głównej i co tam za kartę dźwiękową masz to by dużo pomogło, inaczej musisz przyzwyczaić się do słuchania muzyki przez ASIO.


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 14.10.2016

@Zirds ja nie wiem czy Ty w ogóle przeczytałeś to co ja napisałem.. co mi po asio4all ktore dziala

@Recoil83 plytka glowka: msi ms-7758. z karta dzwiekowa mam maly problem, poniewaz wchodzac do menedzera urzadzen i wybierajac Kontrolery dźwięku, wideo i gier mam 3 pozycje:
AMD HD Audio Device
Realtek HD Audio
Urządzenie zgodne ze standardem HD Audio

ps. nie ma opcji do przyzwyczajenia do ASIO - działam na samplach


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 14.10.2016

Wydaje mi się że masz zintegrowaną kartę dźwiękową, Realtek HD to właśnie to, AMD HD Audio to kodek dźwiękowy karty graficznej który działa tylko przez HDMI. Model płyty głównej się nie zgadza, pewnie chodziło ci o MSI Z77A-G43, na stronie producenta są najnowsze sterowniki do ściągnięcia. ASIO właśnie jest stworzone do produkcji normalnie można pracować na wszystkim nawet na samplach w DAWie, tak więc będziesz musiał się przyzwyczaić, bo to normalna rzecz. Pozdrawiam


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 14.10.2016

chodzilo mi bardziej o to ze czesto sampli slucham na youtubie czy wmp a w flu testuje perke pod loop wiec asio niezbyt by szlo w parze z moim trybem pracy.

jesli ktos ma jednak jakis pomysl to zamieniam sie w sluch


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 14.10.2016

Ale jak w ogóle nie masz dźwięku na You Tube, bez odpalonego DAWa?


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 14.10.2016

mam dzwiek, ale odpalajac dawa - w ktorym dzwiek dziala tylko na asio nie moglbym sluchac yt etc.

@Edit: dzwiek dziala na wszystkich sterownikach w "FL (extended memory)" za to w "FL" dalej nic, czym wlasciwie tak dokladniej roznia sie te 2 wersje - gdybym mial od teraz na codzien uzywac extended??


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Recoil83 - 14.10.2016

Ja nie wiem w czym ty widzisz problem to jest normalne że jak odpalisz DAW w ASIO, to już nic nie usłyszysz w systemie, ja tak mam cały czas, coś ci się namieszało w systemie lub w FLu.


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 14.10.2016

przeciez ja nie mowie ze to jest cos nienormalnego (asio wyciszajace system), ja mowie ze jest to dla mnie problemem, iz jestem skazany na asio i probuje jakos to ogarnac, by nie byc na niego "skazanym"


RE: Dźwięk działa tylko na ASIO - Skailer213 - 17.10.2016

Przeinstalowałem program i dalej nic. Za cholere nie rozumiem czemu na wersji Extension dziala dzwiek pod kazdym sterownikiem a na zwyklej tylko ASIO...
to musi byc jakis problem systemowy, jakas blokada dzwieku dla fla ze strony zwyklego sterownika dzwieku czy cos. no fl zostal wyczyszczony do 0 a mimo to dalej nie gra :/