MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO LDVK - She's Crazy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO LDVK - She's Crazy (/temat-techno-ldvk-she-s-crazy)



LDVK - She's Crazy - ldvk - 16.10.2016

Wrzucam najświeższy wypust, jestem poza domem więc tylko dysponowałem słuchawkami, więc proszę szczególnie zwrócić uwagę na mix/master. Trochę poeksperymentowałem, koncept początkowy był nieco inny, ale efekt finalny jest następujący:



pionaBeer


Edytowałem player (nowa wersja piosenki)
napisane przez Zathura o 23:28, 3 listopada 2016



RE: LDVK - She's Crazy - abyssMB - 16.10.2016

Ciekawy temat, fajna aranżacja. Dużo hatów i nieco bym je przyciszył . Clap wydaje się trochę suchy na początku utworu. Mam wrażenie że szumy są za głośne. Dużo góry. W 2:21 i 2:32 wchodzi taki przesterowany za głośny FX czy snaro-hat Jak na tytuł "She's Crazy" to za mało tego " crazy " w utworze , ale ogólnie podoba mi się .


RE: LDVK - She's Crazy - ldvk - 16.10.2016

Co byś polecił zrobić z clapem? nałożyłem na niego send z krótkim reverbem jedynie. Co do szumów i góry to faktycznie, moje słuchawki dają więcej dołu niż góry, to już zauważyłem wcześniej. A tutył wziął się z sampla w drugiej części utworu gdzie koleś narzeka na swoją kobietę mówiąc że jest pyscho crazy :)


RE: LDVK - She's Crazy - Abigail Noises - 17.10.2016

Podchodzi pod techno, znam nawet jeden label, który lubuje się w tak potężnych dołach. Zgadzam się z Marcinem, że ten szum jest, może nie tyle za głośny, co źle zastosowany – albo dajemy noise i pompujemy go z kickiem albo z leadem lub synthem, bo tak to wygląda jak brudny miks. Szczerze (ale to bardzo subiektywna ocena), gdyby nie było wokalu, a szum jeszcze głośniejszy ale ''spompowany'' z kickiem to byłby to świetny kawałek w stylu dark techno.


RE: LDVK - She's Crazy - tomaszp - 18.10.2016

Intro ciekawe ale faktycznie haty musiałbyś przyciszyć i to samo clap. Clapa bym potraktował Transient Processorem, obojętnie jakim, trochę musiałbyś obniżyć mu peak, albo spróbować przyciszyć i dołożyć kompresję.

Zdecydowanie góra za głośno, musiałbyś trochę pokombinować z perkusją, żeby tak nie waliła w wyższych partiach. Stopa ledwo się przebija przez to wszystko. Trochę miks tu kuleje ... Jakbyś to lepiej zmiksował to naprawdę jest mega klimat do wyciągnięcia. Szumy możesz lekko zniwelować kluczowaniem.

Ciekawa kompozycja, którą musiałbyś jeszcze raz zmiksować. Wtedy będzie naprawdę dobrze !

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: LDVK - She's Crazy - ldvk - 18.10.2016

dzięki za wszystkie rady. Podłączyłem się do monitorów i usłyszałem mankamenty, które spróbowałem zlikwidować. Nie mogę wyedytować postu więc wrzucam jako komentarz, sory za burdel. Dopiero dziś zauważyłem zakładkę 'dema' z której niewątpliwie skorzystam następnym razem ;)




RE: LDVK - She's Crazy - Abigail Noises - 19.10.2016

Jak dla mnie to jest dużo lepiej – wreszcie rasowe techno, podchodzące pod dark... Jak widać wyrzucenie tej wokalizy (zbyt słodkiej) tylko wyszło na dobre trackowi. Brakuje czegoś w drugiej części utworu po breaku... Może jeszcze bardziej ''spompować'' stopę, wprowadzić jakiś inny dzwięk, surowy, ciemny, ''brudny''... tak aby był ''odpowiedzią'' na ten ''psy'owo/transowy'' pad, który przewija się przez całą ścieżkę. Jest dobrze :)


RE: LDVK - She's Crazy - tomaszp - 19.10.2016

Od razu lepiej :) Jeszcze jednak stopa musi być bardziej ułożona z przodu. Wystarczy tylko włączyć kluczowanie na wszystkich ścieżkach, które grają w niskich częstotliwościach. Ściszyłbym też trochę ten "pikający" lead, który wchodzi w 1:15, bo mocno daje po uszach.

W sumie na teraz chyba tylko to :)

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek !


RE: LDVK - She's Crazy - abyssMB - 19.10.2016

Fajne to jest , przychylam sie do Adama i tomaszp by bardziej "pompować" stope i ją uwypuklić bo troszkę stłumiona.
Ale jest dobrze


RE: LDVK - She's Crazy - Alex fat - 20.10.2016

Mocne ciemne uderzenie , smialo mozesz wydawac :) pz