MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu (/temat-classical-wasp-sciezka-dzwiekowa-do-filmu)



Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Wasp - 16.10.2016

jakoś ten projekt o ścieżce muzycznej z filmu przygasł
ja dokończyłem swój projekt i brzmi to tak:





RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Mocade - 16.10.2016

Trochę czytałem tamten temat. Aleście tam fabuły rozpisali, nieźle was poniosło. xD
Wyszło nieźle, jakościowo utwór pasowałby do jakiegoś thrillera z lat 80'tych.


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - prometeusz - 16.10.2016

Ogólnie hmm tak średnio - ciągle melodia przewija się w jednej tonacji - bas gra cały czas jeden dźwięk .
Fajne są te punkty smyczkowe (akordy w ósemkach chyba ) wchodzące gdzieś ok 1 minuty i potem przechodzące w 16 przyspieszone- iii - to byłby świetny motyw na przejście do tonacji As-dur , jakieś melodyjki i potem of f-moll i spowrotem do c-moll. Tak to kompozycja niestety jest dość jednostajna i nudna , a jest potencjał na zrobienie z tego czegoś. Poza tym przydałyby się lepsze sample dęciaków ( czy to Siedlaczek albo Miroslav Philharmonic ?) i porobić panoramę ścieżek


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Abigail Noises - 17.10.2016

Ja bym ten pad ''subowy'', który gra w bacgroundzie bardziej podciął, żeby zrobić miejsce reszcie dźwięków. W miksie występują ''pyki'' i trzaski'', np. 1.54, ale jest tego więcej. Stopa nie ma poweru... A tak to mi się podoba, na film nawet niezłe, takie na lata 90te ze Stevenem Seagalem, obrońcą Indian i Eskimosów :)


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Recoil83 - 17.10.2016

Witam domieszka orkiestry z retro dźwiękami zawsze to lubiłem, tą kompozycje spokojnie mógłbyś spokojnie umieścić w ścieżce do jakiegoś filmu, jeśli masz takie plany.


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - Wasp - 18.10.2016

nie mam
to jest mój pierwszy soundtrack ever :)


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - abyssMB - 22.10.2016

Good Job , bardzo mi się podoba , lubię brzmienie tego basowego pada lub kontrabasów lu fagotów lub tuby o brzmieniu syreny statku jak wyłaniają się w kompozycjach filmowych i dają taki power.


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - chafer - 8.11.2016

Ten basowy pad przysłania całość i zupełnie mi nie pasuje. Wszystkie instrumenty są schowane pod nim i są przez niego zagłuszane. Sama kompozycja nieco chaotyczna (chociaż ma swoje momenty - np. :1:37), a outro naprawdę rozczarowujące. Ode mnie takie 3/5 na zachętę :)


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - augenous - 9.11.2016

Sam swojego czasu robiłem soundtrack to jednego z amatorskich filmów. Powiem, że roboty przy tym sporo i fabułę filmu trzeba znać. Co do utworu to całkiem przyjemny. :D Ten bas prowadzący cały utwór jest okej, ale po pewnym czasie się nudzi (ok. 1:00) i myślałem, że z tym riserem smyczków po lewej będzie coś innego wchodzić i tym motywem zostanie zakończony utwór. Jeszcze dodatkowo bas wydaje mi się wybijać za wysoko z miksu i zabiera innym instrumentom miejsce. Takie dobre 4, czekam na więcej :)


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - PureInstinct - 16.11.2016

Klimat jest całkiem niezły. Faktycznie - retro 80' :D
Co mi się nie podoba to zdecydowanie ciągle przewijający się ten sam motyw. I większość (nie wszytko), ale większość dodawane na zasadzie add-build. Troszkę więcej urozmaiceń i petardka Heart Jakość sampli, troszkę cienkie chociaż to one na swój sposób sposób budują klimat moim zdaniem. Jest też dosyć mało ludzko to zrobione, bardzo zero-jedynkowo, roboczo.
Co najmniej podoba mi się :) Chętnie wykorzystałbym to gdzieś, bo jest tego warte.


RE: Wasp - Ścieżka dźwiękowa do filmu - DNL666 - 16.11.2016

Wow, całkiem spoko, nie wiem czemu, ale strasznie czuje tutaj klimat Final Fantasy 7 :P Faktycznie, ciągły bass w jednej tonacji może trochę "nudzić" i wprowadza troszeczkę mało dynamiki w utworze, ale pewnie o to chodziło :) Brakuje mi tutaj jeszcze może trochę więcej perkusji, tych takich boomów i puffów, może crashów też z kilka by się przydało :) Ogólnie spoko :)